Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Bilgi Balık Yemekleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Balık Yemekleri Her balığın kendine has pişirme şekli vardır. Izgara, tava, fırın ya da buğulama... Balık yemeklerini bide üstadlardan öğrenin..!

Seçenekler Stil
Alt 27.10.10, 11:58   #1
Mutlucan15
Üye

Mutlucan15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mehmet Mutlucan
Memleket:Antalya
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
Mutlucan15 is on a distinguished road
sarpa-mevsim çuprası

bu balık sarpa yada mevsim çuprası olarak adlandırılıyor bu balığı nasıl pişirmek gerekir bilen varmı yardımlarınız için teşekkürler.

Facebook'ta Paylaş
Mutlucan15 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.10, 13:36   #2
balıkolsunda
Üye

balıkolsunda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: mehmet arlı
Memleket:ankara-sincan
En İyi Avı: bekliyorum
Referans:
balıkolsunda is on a distinguished road
bence bu balığı nasıl pişirirsen pişir ,
çok güzel yeneceğini düşünüyorum,mehmet kardeş,
afiyet olsun.

balıkolsunda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.10, 13:40   #3
Mutlucan15
Üye

En İyi Avı:
Referans:
sağol abi inşallah bakalım artık ilk defa yiycem ızgara tavsiye ettiler

Alt 27.10.10, 14:12   #4
İbrahim YILDIZ

İbrahim YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: İbrahim YILDIZ
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (-)
En İyi Avı: Şimdilik yok...
Referans:
İbrahim YILDIZ will become famous soon enoughİbrahim YILDIZ will become famous soon enough
Balıklar nereden geldi acaba?
Siz tuttuysanız, av raporu yazarsanız gayet güzel olur.
Bu arada ızgara da iyi olur diyorum ben.

İbrahim YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.10, 15:03   #5
Mutlucan15
Üye

En İyi Avı:
Referans:
yok ibrahim kardeş nerde bizde o bilek 4 haftadır gidiyom ama daha öle kayda değer bişey avlayıp eve sokamadık sadece 10 tane falan 15-20 cm arası sazan tuttum onlarıda küçük diye geri geldiği yere bıraktım bu sene herhalde sadece beslemeyle geçicek gibi ama ümitliyim bi gün tutup eve götürecem madara olmaktanda kurtulacam bu balıklar bi arkadaş vasıtasıyla antalya halden geldi. av raporu falan yok ama istersen pazarlık yaptım onun raporu var.
şimdilik sadece nasıl bir takım hazırlamalıyım daha doğrusu takım nasıl hazırlanır düğüm nasıl atılır iğne köstek beden fırdöndü nedir gibi bunlara bakıyom kendi capımda acemilik bile değil yapıyom bi şeyler gidip atıyom ama gelen yok ama olsun azmeden duvarı delmiş misali olacak gibime geliyo sonuçta kimse bu işi uzman olarak öğrenmedi ama şu konuda dertliyim gittiğim bölgelerde gerçekten usta balıkçılar oluyor ve bakıp gülüyorlar hatta kendi aralarındaki konuşmaları duydum bu napıyo ya kendi çapında eğleniyomu falan gibi biraz kırılmadım değil ama yılmadım olsun dedim kendi terbiyesizliklerine verdim
nese lafı uzatmayalım dediğim gibi daha çok çok yeniyim bu olta olayında hazır takımlar var aslında onlardan alayım dedim ama sonra boşver sen kendin yap tutarsanda öle tut tutamazsan balıkçılar kazanır dedim bu yolda ilerliyorum.

Alt 27.10.10, 19:13   #6
cypriot90
Üye

cypriot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hüseyin KALECİ
Memleket:Kıbrıs
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: 630gr sorgoz
Referans:
cypriot90 is on a distinguished road
oncelıkle ıyı aksamlar balıklar guzel ve evet bular sarpa kıbrısta enson gecen yıl tutmustum 1 tane ama bu yıl daha hıc rastlamadım nedenını de bılemıyorum neyse abıcım konuya geleım bu balıgın etı gayet beyaz ve lezetlıdr ne yapsan olur yanı kızartmasını yapıp yanına bol patates kırzartması ve yesılllıklı bır salatayla ve tabıkı bol lımonla gayet guzel oluyor ama ızgarasıda ozllıkle daha etlı olanlarında nefıs oluyor afıyet olsun acemılık kousndada sana katılıyorum abı kımse oltayla dogmadı anasından herkes acemıdır herkesın herkesten ogrenecegı bırseyler vardır herzaman ama kolay ogrenmen ıcın sana haddım olmayarak kucuk bır tavsıye kafa dengı bır balıkcı bul onunla cık balıga cok sey ogreneceksın yoksa yalnız basına cok uzun surer bu abı kolay gelsın rast gelsın dyorum

cypriot90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.10, 22:19   #7
kulekreis
Üye

kulekreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hasan Hüseyin Külek
Memleket:İstanbul
Kan Grubu: A Rh (-)
En İyi Avı:
Referans:
kulekreis will become famous soon enoughkulekreis will become famous soon enough
Sevgili Mehmet.Balıkları ızgara yapıcaksın ama önce ateş iyice yanmalı .kullanacağın izgara balık ızgarası olmalı. balık ızgarada iken ızgara balıkla beraber ters yüz edilip balığı pişinceye kadar hırpalamıyacaksın. Izgarayı sıvı yağla balığı koymadan önce tellerı yağlamalısın. sonra balıkların üstunu bıçakla asla çizmemelisin. Balık ızgarası balığın üst derisi yanmayacak yükseklikta olacak. ağır ağır pisecek deri yanmassa iceride olan balığın öz suyu da akmayacaktır. Damak lezzeti daha yüksek olacaktır. Deriyı yakarsan balık terlik altı gibi olur. Sonra yerken dikkat edilmesi gereken bir olay daha var. Ama bu sana kalmış bir zevktir. Balığa limon sıkacağına kafana sık derler. Bunu çoğu iyi balık gurmeleri söyler. En sonunda senin ellerinı ve benim ayaklarımı bağlayarak İkimiz birden afiyetle yeriz Sana afiyet olsun Mehmet denersen lezzeti göreceksin bana da bildir.Tamammmı

kulekreis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.10.10, 08:02   #8
Mutlucan15
Üye

En İyi Avı:
Referans:
hasan hüseyin abi dün dediğini yaptım cidden çok güzeldi ballandırmak gibi olmasın balığı ateşten alıp içini açınca böle ni buhar çıktı nefis abi ya aslında ben balık yemeyi pek sevmem yani şöleki senede bir kilo ya yerim ya yemem ama bu olta olayına girince haftada yemeye başladım inşallah gün gelir kendi tuttuğum balıklarıda yerim nasip artık
bu arada herkese ilgisinden ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Alt 28.10.10, 11:48   #9
Tayfun TURNALI
Üye

Tayfun TURNALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Tayfun TURNALI
Memleket:SAKARYA
En İyi Avı: cezalıyım..
Referans:
Tayfun TURNALI will become famous soon enoughTayfun TURNALI will become famous soon enough
Alıntı:
kulekreis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Mehmet.Balıkları ızgara yapıcaksın ama önce ateş iyice yanmalı .kullanacağın izgara balık ızgarası olmalı. balık ızgarada iken ızgara balıkla beraber ters yüz edilip balığı pişinceye kadar hırpalamıyacaksın. Izgarayı sıvı yağla balığı koymadan önce tellerı yağlamalısın. sonra balıkların üstunu bıçakla asla çizmemelisin. Balık ızgarası balığın üst derisi yanmayacak yükseklikta olacak. ağır ağır pisecek deri yanmassa iceride olan balığın öz suyu da akmayacaktır. Damak lezzeti daha yüksek olacaktır. Deriyı yakarsan balık terlik altı gibi olur. Sonra yerken dikkat edilmesi gereken bir olay daha var. Ama bu sana kalmış bir zevktir. Balığa limon sıkacağına kafana sık derler. Bunu çoğu iyi balık gurmeleri söyler. En sonunda senin ellerinı ve benim ayaklarımı bağlayarak İkimiz birden afiyetle yeriz Sana afiyet olsun Mehmet denersen lezzeti göreceksin bana da bildir.Tamammmı

doktoru reçeteyi yazmış....
sağolasın Hasan abi...
bizede afiyet olsun demek kalıyor...

Tayfun TURNALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar