Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Bilgi Balık Yemleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Balık Yemleri Doğal, Suni ve Canlı Balık Yemleri Hakkında Bilgiler.

Seçenekler Stil
Alt 10.04.13, 10:49   #11
Mustafa DEDEMLİ
Üye

Mustafa DEDEMLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa DEDEMLİ
Memleket:İSTANBUL
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: TUTMAYA ÇALIŞIYORUM
Referans:
Mustafa DEDEMLİ is on a distinguished road
Alıntı:
murak3866 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Abi 250 gr civciv yemi, 250 gr hindi yemini alıyoruz içerisine biraz buğday unu, mısır unu, pudra şekeri ile ( 100 gr gibi düşün ) harmanlıyoruz . Daha sonra bunu yumurta ile iyice yoğuruyoruz. Biraz cıvık olmasında fayda var çünkü bu karışım sıvıyı durdukça emiyor. Bir gün önceden yapıp dinlendirin.

Civciv ve hindi yeminin içinde buday, mısır, tavuk kemiği, tavuk kanı, tavuk tüyü vs epey bir karışım varmış okuduğum kadarıyla.

Avlağıda palet tavuk yemiyle yemleyin alabalık bile geliyor bu yemin kukusuna. Bolca atın kilosu Kayseride 1,25 TL. Ben ava giderken 8-10 kilo alıyorum. Sazana da alabalığa da kullanıyorum.

Bu karışımı Mustad 5 numara nikel siyah üçlü kancaya takıyorum. Hem yem düşmüyor hem balık yakalandığı zaman üç iğne ile kaçması çok zor oluyor. 20 yıllık tecrübem öyle diyor

Karova Barajındaki alabalığı bu iğne ile aldım

Rast gele
üçlü iğneyi bir tane mi kullanıyorsunuz?

Mustafa DEDEMLİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.13, 17:17   #12
murak3866
Üye

murak3866 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Murat Akkoyun
Memleket:Kayseri
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Bahçecik Barajı 8 Kg sazan
Referans:
murak3866 is on a distinguished road
Alıntı:
Mustafa DEDEMLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
üçlü iğneyi bir tane mi kullanıyorsunuz?
Doğrudur abi tek kullanıyorum. Benim tüm takımlarımda iğne hep tektir.

Konu murak3866 tarafından (10.04.13 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.
murak3866 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.13, 04:24   #13
mehteran
Üye

mehteran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Gürkan KOCAÇAY
Memleket:KÜTAHYA
En İyi Avı: Edindiğim dostlarım.
Referans:
mehteran will become famous soon enoughmehteran will become famous soon enough
Alıntı:
Abi 250 gr civciv yemi, 250 gr hindi yemini alıyoruz içerisine biraz buğday unu, mısır unu, pudra şekeri ile ( 100 gr gibi düşün ) harmanlıyoruz . Daha sonra bunu yumurta ile iyice yoğuruyoruz. Biraz cıvık olmasında fayda var çünkü bu karışım sıvıyı durdukça emiyor. Bir gün önceden yapıp dinlendirin.

Civciv ve hindi yeminin içinde buday, mısır, tavuk kemiği, tavuk kanı, tavuk tüyü vs epey bir karışım varmış okuduğum kadarıyla.

Avlağıda palet tavuk yemiyle yemleyin alabalık bile geliyor bu yemin kukusuna. Bolca atın kilosu Kayseride 1,25 TL. Ben ava giderken 8-10 kilo alıyorum. Sazana da alabalığa da kullanıyorum.

Bu karışımı Mustad 5 numara nikel siyah üçlü kancaya takıyorum. Hem yem düşmüyor hem balık yakalandığı zaman üç iğne ile kaçması çok zor oluyor. 20 yıllık tecrübem öyle diyor

Karova Barajındaki alabalığı bu iğne ile aldım

Rast gele
İSKENDERDÖNER tarifi gibi maşallah....

mehteran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.13, 09:00   #14
ankaralı_ferhat
Üye

ankaralı_ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Ferhat ÖZMUTLU
Memleket:ANKARA
En İyi Avı:
Referans:
ankaralı_ferhat is on a distinguished road
Alıntı:
murat abi kurşunu gezermi yoksa sabitmi kullanıyosun yaptığın takımdan biraz bilgi verirmisin teşekkür ediyorum

ankaralı_ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.13, 17:56   #15
Mustafa DEDEMLİ
Üye

Mustafa DEDEMLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa DEDEMLİ
Memleket:İSTANBUL
En İyi Avı: TUTMAYA ÇALIŞIYORUM
Referans:
Mustafa DEDEMLİ is on a distinguished road
Alıntı:
Sevgili Murat,

Her sisteme saygı duyarım.Biz sazan avına gönül vermiş bir ekibiz.Bu sazan avına sportif olarak bakmaktayız.Yakaladığımız balıkla fotoğrafımızı videomuzu çeker geldiği yere iade ederiz.Eve veya konu komşuya balık götürmeyiz.Bu sebeplerden dolayı bu sistem bize pek gelmez.Çünkü üçlü kanca balığa baya bir hasar verecektir.Saldığımızda bu balık beslenmesini yapamayacak belki de ölümüne sebep olacağız.Bazı zamanlar da damaksız iğneler bile kullanıyoruz ki balık az zarar görsün.Bir de boili kullandığımızdan tek iğneli takımlar yapmaktayız.3 iğneli dip takımlarla balık yakalayanları görüyoruz.Bir iğne balığın ağzın da diğerleri balığın her hangi biryerine batmış olarak geliyor.Tek iğnemi diye bu yüzden sordum size.İnşaallah beni yanlış anlamamışsınızdır.
Yakaladığı balığı kesen,yiyen,eve götürene de bir şey diyemem.Bu kişinin kendi isteği ve bileceği iştir.Çok canım çekerse ben de yiyebilirm neden olmasın. Hiç kimseye kesmeyin hepsini geri salın diyemem. Fakat ihtiyaç fazlası tutup sağa sola balık dağıtılmasından da pek haz etmemekteyim.Balık dağıtmaktansa balık tutmayı öğretmek daha iyi olur kanısındayım.
aygılarımla.

Mustafa DEDEMLİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.13, 18:22   #16
yusuf

yusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Yusuf ARDAHANLI
Memleket:Muğla
En İyi Avı: Sazan avi
Referans:
yusuf is on a distinguished road
haklısın mustafa abi

yusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.13, 18:41   #17
murak3866
Üye

murak3866 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Murat Akkoyun
Memleket:Kayseri
En İyi Avı: Bahçecik Barajı 8 Kg sazan
Referans:
murak3866 is on a distinguished road
Alıntı:
Mustafa DEDEMLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Murat,

Her sisteme saygı duyarım.Biz sazan avına gönül vermiş bir ekibiz.Bu sazan avına sportif olarak bakmaktayız.Yakaladığımız balıkla fotoğrafımızı videomuzu çeker geldiği yere iade ederiz.Eve veya konu komşuya balık götürmeyiz.Bu sebeplerden dolayı bu sistem bize pek gelmez.Çünkü üçlü kanca balığa baya bir hasar verecektir.Saldığımızda bu balık beslenmesini yapamayacak belki de ölümüne sebep olacağız.Bazı zamanlar da damaksız iğneler bile kullanıyoruz ki balık az zarar görsün.Bir de boili kullandığımızdan tek iğneli takımlar yapmaktayız.3 iğneli dip takımlarla balık yakalayanları görüyoruz.Bir iğne balığın ağzın da diğerleri balığın her hangi biryerine batmış olarak geliyor.Tek iğnemi diye bu yüzden sordum size.İnşaallah beni yanlış anlamamışsınızdır.
Yakaladığı balığı kesen,yiyen,eve götürene de bir şey diyemem.Bu kişinin kendi isteği ve bileceği iştir.Çok canım çekerse ben de yiyebilirm neden olmasın. Hiç kimseye kesmeyin hepsini geri salın diyemem. Fakat ihtiyaç fazlası tutup sağa sola balık dağıtılmasından da pek haz etmemekteyim.Balık dağıtmaktansa balık tutmayı öğretmek daha iyi olur kanısındayım.
aygılarımla.
Abi haklısınız. Fikirlerinize saygı duyuyorum. Bizler sadece limit dışı büyüklüklerdeki balıkları iade ediyoruz.

Saygılarımla

murak3866 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar