Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Derneklerimiz ve Faaliyetleri Türkiye'deki Diğer Derneklerimiz KAMADER

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

KAMADER Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği

Seçenekler Stil
Alt 02.09.13, 08:30   #11
angler06
Üye

Üye Adı: Ümit
Memleket:Ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
angler06 is on a distinguished road
Haluk hocam, ben üst seviye sazancılar derken malzemelerini kast etmemiştim, yarışmacılar arasında dünya şampiyonalarına katılmış ve derece almış abilerimiz var. Tabiki sizin deneyiminiz daha pahalı ürün kullanan arkadaşlardan daha iyi olabilir. Balık oltanın kaç liralık olduğuna bakmıyor sonuçta. Bizim gibi bu hobiye yeni başlayan arkadaşların sizden ve o yarışmaya katılan arkadaşlardan öğreneceği çok şey var.
O arkadaşlar yemleme için bot kullanmadan ve sadece mamül yemlerle 130~150 metrelerden balık aldılar. O mesafelere yemleme roketi atacak kamış, o mesafeden 8 metre yanındaki oltaları karıştırmadan balık çekecek kamış ve makine doğal olarak pahalı ürünler.

angler06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.09.13, 11:17   #12
ilhan kurtuldu

ilhan kurtuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: İlhan KURTULDU
Memleket:Kocaeli-Derince
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
ilhan kurtuldu will become famous soon enoughilhan kurtuldu will become famous soon enough
Alıntı:
HALUK32CARPTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu konuda birçok çelişki var kanımca: 1-amatörlük meselesi unutuluyor herhalde(KAMADER İN AÇILIMINI NEDİR ? ) 2- Yarışmacıların isteklerine göre hazırlanan yarışmada yarışmacılarda belli demek değil midir?? 3-Zaten üst seviyede ekipmanlarla yarışmaya katılan insanların ekonomik seviye itibari ile ödülden beklentisi mi var? neyse şimdi işim çıktı ama daha sonra çok daha ekleyeceklerim olacak..selamlar..rastgele...
Alıntı:
HALUK32CARPTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Daha sonra devem etmek kaydıyla şunuda ekleyeyim ; 15 tl lik olta ile avlanırken o üst seviyedeki oltaların(yan yana aynı avlakta avlanarak) sahiplerinin bana ve bazı balıkçı abilerime -kardeşlerime hayretle baktıklarınına da çok şahit oldum(kimse yanlış anlamasın ama düşünce olarak yanlış bu üst seviye meselesi) ..selamlar..rastgele..
Haluk cevaplamaya çalışayım;
1- amatörlük kelimesini birçok yönde inceleye biliriz..açılımı geniş bir kelime
kamader= KOCAELİ AMATÖR OLTABALIKCILARI VE DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ..

2- evet bellidir, çünkü 6 ay önce hazırlıklar başlar ve bu yarışmaya daha öncedenden katılan ve katılacak ( ki katılacak olan yarışmacılar genelde her sene başından beri yarışmaya katılanlar oluyor !! ) tüm yarışmacıların fikri alınır.( bu sene sektör sayısı azaltıldı, başlangıç yerleri derinliğe ve balık popülasyonuna göre düzenlendi v.s v.s gibi )....

3-eğer bir yarışma olacak ise ödül beklentisi sendede oluşmazmı ? para ve ya olta malzemesi olaması çokta önemli değil..geçensene para ödülü yoktu 50 takım vardı yarşmada

4-evet katılıyorum, doğru strateji avlanıldığında 15 tl kamış ile 400 tl kamış arasında fark yok örnek ( geçen seneki yarışmada 18 kg balığı alan arkadaşlarda parçalı kamış yoktu..teleskobik kamış ile balığı aldılar )

ilhan kurtuldu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.09.13, 17:19   #13
avcı_55
Üye

avcı_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Alaattin IŞIK
Memleket:İstanbul
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
avcı_55 will become famous soon enoughavcı_55 will become famous soon enough
Çok güzel bir yarışma oldu. Herkesi tebrik ediyorum. Sanki katılım geçensenelere göre biraz az geldi bana.
Bu arada Serkan başkanımla baya muhabbet etme fırsatım oldu.

Konu avcı_55 tarafından (02.09.13 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.
avcı_55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.09.13, 19:22   #14
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
Memleket:Ankara
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
Alıntı:
M.Serkan İNANÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
"Sportif sazan balıkçılığı ve modern sazan avcılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun, tüzük, yönetmenlik ve tebliğlere uyulmasını sağlamak, yarışma heyecanı ile olta balıkçılarını bir araya getirerek, onları kaynaştırmak, yarışma kültürü, paylaşım ve yardımlaşma anlayışını geliştirmek" amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu etkinlik için emek sarfeden, maddi veya manevi desteklerini esirgemeyen, katılımları ile güç veren tüm ilgili kişi, kurum ve kurluşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Nasip olursa Cumartesi öğlenleyin Erhan Canatan abim ve oğlum Efe ile birlikte orada olmaya çalışacağım.
Kalbim bu gün başlayacak bu anlamlı yarışmayı düzenleyenler ve katılım, destekleri ile olanlarla güç verenlerle beraber.
RASTGELE...

Erhan CANATAN ağabeyim, Oğlum Efe ve yeğenim Mert ile cumartesi akşamüzeri ulaştığımız KAMADER yarışmasında bir çok arkadaşımızla ve ağabeyimizle hasret giderme olanağı elde ettik.
KAMADER camiasını bu güzel etkinlikten dolayı tekrardan tebrik ediyor, yakın ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
Dereceye giren yarışmacıları kutluyor, desteklerini esirgemeyen ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarada sürdürülebilirlik adına emek veren bir olta balıkçısı olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Konu ile ilgili KAMADER' in açıklaması aşağıdaki gibidir.

Alıntı:
KAMADER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

KAMADER'în sazan balığı tutma yarışması sona erdi
Yarışmanın birincisi, bitimine son 1 dakika kala belli oldu

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin (KAMADER) düzenlenen 7. Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması'nda toplam 40 kilog 575 gram balık yakalandı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Derince Tahtalı Göleti'nde 4 gün süreyle gerçekleştirilen yarışma, baştan sona çekişmeli geçti.
Yarışmanın birincisi, yarışma süresinin bitimine 1 dakika kala belli oldu.
Gebze'den Nuray Kayrak ve Candan Süzen'den oluşan "Carp Akademy1" ekibi, yarışmanın tamamlanmasına 1 dakika kala tuttukları 4 kilo 500 gramlık sazan balığıyla son anda birinciliği elde etti.
Tuttukları balığı kıyıya çekerken büyük sevinç yaşayan Nuray Kayrak ve Candan Süzen toplamda yakaladıkları 9 kilo 520 gram ağırlığındaki balıkla birinciliğ elde etti. Takıma 3 bin 500 lira para ile çeşitli olta takımları hediye deildi. Ödülü Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım verdi.
İstanbul bölgesinden Ahmet Kaya, İlhan Yılmaz ve Musa Şirinsu’nun oluşturduğu "Carpistanbul-2" ekibi, toplamda 7 kilo 960 gram ağırlığındaki balıkla yarışmanın ikincisi oldu. Ekibe, 2 bin 500 lira ödülü Derince Belediye Başkan Vekili Adnan Balcı tarafından verildi.
Yarışmanın üçüncülüğünü tuttukları 6 kilo 855 gramlık sazan balığı ile Bursa bölgesinden Serkan Korkmaz ve Şerif Hacıoğlundan oluşan "YBS Av Marketi Team" ekibi elde ederek, 2 bin liranın sahibi oldu. Ekip, ödülünü Derince Jandarma Komutanı Üsteğmen Şakir Rahat'ın elinden aldı.
Yarışmada ayrıca Samet Turhan, Tufan Toylar ve Nuri Can, yarışma alanını en temiz tutan yarışmacı ödülüne layık gördüldü.
Yarışmada tutulan tüm balıklar ölçülendirildikten sonra, fotoğraflanarak sportif balıkçılık ruhuna uygun olarak gölete geri salındı.
Daha sonra yarışmacılar dağıtılan çöp poşetleri ve eldivenlerle yarışma alanlarından çöpleri topladılar.
KAMADER Başkanı Engin Uztürk, yarışmanın adil şartlarda ve sportmence geçtiğini vurgulayarak, yarışmada tutulan balıkların çok olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Uztürk, KAMADER olarak düzenledikleri balık tutma yarışmasnın uluslararası standartlara uygun olarak yaptıklarını anlatarak, katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra yarışmacıların bir araya geldiği aile fotoğrafı çekildi, katılımcılara etli pilav ikramı yapıldı.

Engin UZTÜRK
Yönetim Kurulu Başkanı

M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.09.13, 21:19   #15
iLK_KaN

iLK_KaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa FIRINCI
Memleket:DÜZCE
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: Geri salacaklarım
Referans:
iLK_KaN will become famous soon enoughiLK_KaN will become famous soon enough
birileri son dakka gölü atmış ve birileride son dakika gölü yemiş ) tanıdık geldi bu hikaye

iLK_KaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.09.13, 22:11   #16
HALUK32CARPTR
Üye

HALUK32CARPTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: A.HALUK KOÇYİĞİT
Memleket:MANİSA(AKHİSAR)/ISPARTA(YALVAÇ)
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 14 kg pullu sazan
Referans:
HALUK32CARPTR is on a distinguished road
Alıntı:
angler06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haluk hocam, ben üst seviye sazancılar derken malzemelerini kast etmemiştim, yarışmacılar arasında dünya şampiyonalarına katılmış ve derece almış abilerimiz var. Tabiki sizin deneyiminiz daha pahalı ürün kullanan arkadaşlardan daha iyi olabilir. Balık oltanın kaç liralık olduğuna bakmıyor sonuçta. Bizim gibi bu hobiye yeni başlayan arkadaşların sizden ve o yarışmaya katılan arkadaşlardan öğreneceği çok şey var.
O arkadaşlar yemleme için bot kullanmadan ve sadece mamül yemlerle 130~150 metrelerden balık aldılar. O mesafelere yemleme roketi atacak kamış, o mesafeden 8 metre yanındaki oltaları karıştırmadan balık çekecek kamış ve makine doğal olarak pahalı ürünler.
Alıntı:
ilhan kurtuldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haluk cevaplamaya çalışayım;
1- amatörlük kelimesini birçok yönde inceleye biliriz..açılımı geniş bir kelime
kamader= KOCAELİ AMATÖR OLTABALIKCILARI VE DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ..

2- evet bellidir, çünkü 6 ay önce hazırlıklar başlar ve bu yarışmaya daha öncedenden katılan ve katılacak ( ki katılacak olan yarışmacılar genelde her sene başından beri yarışmaya katılanlar oluyor !! ) tüm yarışmacıların fikri alınır.( bu sene sektör sayısı azaltıldı, başlangıç yerleri derinliğe ve balık popülasyonuna göre düzenlendi v.s v.s gibi )....

3-eğer bir yarışma olacak ise ödül beklentisi sendede oluşmazmı ? para ve ya olta malzemesi olaması çokta önemli değil..geçensene para ödülü yoktu 50 takım vardı yarşmada

4-evet katılıyorum, doğru strateji avlanıldığında 15 tl kamış ile 400 tl kamış arasında fark yok örnek ( geçen seneki yarışmada 18 kg balığı alan arkadaşlarda parçalı kamış yoktu..teleskobik kamış ile balığı aldılar )
Merhaba arkadaşlar öncede söylemiştim söylenecek çok şey var ama bence bu konuyu KAMADER adı altında açılmış bir başlık altında tartışmak yanlış olur. Direk onları eleştiriyormuş gibi bir durum oluşmasın çünkü benim amacım bu değildi. Bana göre doğru ve ideal olanı anlatmak istedim. O yüzden bu tartışmayı yeni bir başlık altında müsait olunca konuşalım derim, uygunsa tabi? Sonuç itibari ile hali hazırda sonuçlanmış ve baya heyecanlı-keyifli geçmiş bir etkinlik var.
Tekrar tüm katılımcıları ve emeği geçenleri tebrik ederim ellerine-emeklerine sağlık..

HALUK32CARPTR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar