Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Oltacılar CAFE Diyar Diyar Türkiye'm...

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Diyar Diyar Türkiye'm... Oltacilar.com Üyeleri Yaşadıkları İli, İlçeyi, Kasabayı veya Köyü Bu Başlık Tanıtıyor. Sizde Yaşadığınız Yeri Burada Bizimle Paylaşabilirsiniz...

Seçenekler Stil
Alt 10.10.08, 01:21   #1
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
Memleket:Ankara
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
Karadeniz Güzelliklerine Devam 02-03-04-05 Ekim 2008...

02 Ekim 2008 günü Ankara/Kurtboğazı barajında yaptığımız bayramlaşma organizasyonuna Bursa dan katılan sevgili kardeşim (turnacıresul57) Resul un Sinop lu benimde Kastamonu lu olmamdan dolayı birlikte bir Karadeniz seyahati yapmak aklımıza geliyor ve sitede üyeliği bulunmayan ve benim çok değer verdiğim büyüğüm Bayram AKŞAHİN ağabeyimi de alarak koyuluyoruz yola istikamet Karadenizin büyüleyici deniz ve ormanmanzaraları…
Uzunca bir yolculuk olacağından dolayı hemen hemen aklımıza gelebilen tüm malzemeleri aracımıza yüklüyoruz.
Balıkta avlarız düşüncesi ile göl ve denizde kullanacağımız malzemeleride yanımıza almayı ihmal etmiyoruz.
Fakat doğanın büyüsüne ve yeni yerler görme arzusuna o kadar çok kaptırıyoruz ki kendimizi doğru dürüst olta atmaya fırsatımız olmuyor desek yeridir.

GİDİLEN GÜZERGAH :
ANKARA-ÇANKIRI-KASTAMONU üzerinden Taşköprü-Hanönü-Gerze-Yakakent-Bafra

Bafra da Adminimiz (BaFRaLı) Akın kardeşimizin köyünde alıyoruz soluğu 03.10.2008 Perşembe günü sabahı. Sağolsun ailesi bizimle çok ilgileniyor Akın kardeşimizin. Birlikte yapılan sabah kahvaltısından sonra SAMSUN dan sevgili büyüğümüz (güroloflu) Gürol amcayı arıyoruz gidip elini öpüp bayramlaşmak için ama maalesef Gürol amcamızın cep telefonu kapalı olduğundan SAMSUN a gitmekten vazgeçip tekrardan

Yakakent-Gerze üzerinden dönüp SİNOP-Erfelek-Ayancık-Türkeli-Çatalzeytin-Abana-İnebolu-Doğanyurt-Cide-Kurucaşile-Çakraz-Amasra-BARTIN-Çaycuma-Devrek-Ereğli-Alaplı-Akçakoca-Alandere-Kocaali-DÜZCE-Gölyaka-BOLU ve ANKARA...

Sagılarımla
Hayırlı seyirler...
(GECEKONDU06) Serkan-(turnaciresul57) Resul

Facebook'ta Paylaş
M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.10.08, 01:26   #2
M.Serkan İNANÇ

Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough

Sinop dranaz dağına kadar ben mışıl mışıl arka koltukta uyuyorum...
02.10.2008 Perşembe sabahın ilk ışıkları… Sinop yakınlarındaki 1330 rakımlık muhteşem manzaralı Dranaz geçidi..

Dranazdan Boyabat ovası....

Dranazı tırmanan Sinop otobüsü...

Sitemiz üyeliği bulunmayan arkadaşım Bayram abi ile birlikte Dranaz geçitinde

Gerze de liman içindeyiz..
Bayram abi

Gerze de buram buram tarihi kokan bir eser..

Alt 10.10.08, 01:27   #3
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Bafra girişi

Bafra merkez

Bafra da Akın kardeşimin baba ocağındayız
(turnacıresul57) Resul, Akın kardeşimin babası, Ben ve (BaFRaLı) Akın kardeşim.

Kızılırmağın Kara denize boşalmasına az bir mesafe kalmış artık

Kısa süreli bayramlaşmanın ve yapılan sabah kahvaltısının ardından Bafra dan ve Akın kardeşimizden ayrılıyoruz.

Alt 10.10.08, 01:29   #4
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Sinop a doğru ilerlemeye devam ediyoruz.
Gerze civarlarındayız…

Gerze marina

Karadeniz in Venediği sayılan Sinop a yaklaşıyoruz…

Alt 10.10.08, 01:30   #5
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Sinop a ulaştığımızdaki ilk uğrak yerimiz.
Şimdilerde Turizme açık olan meşhur Sinop cezaevi
Siz hiç 2YTL veripte cezaevine girdinizmi bilmem ama biz girdik

Dolaşmaya başlıyoruz Cezaevi içerisinde

Allah düşmanımızı düşürmesin..

Alt 10.10.08, 01:31   #6
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Sinop cezaevinden ayrıldıktan sonra bu defada Sinop kalesini ziyaret ediyoruz.
Kaleden görüntü gerçekten muhteşem.

Bayram abi

Sinop kalesinden aşağıya kuş bakışı baktığımızda limanda olta sallayan balıkçılar ilişiyor gözümüze

Sinop Hamilos koyu
İstavrit avlayan amatör balıkçılar…

Alt 10.10.08, 01:32   #7
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Sinop tan Perşembe günü öğle üzeri ayrılıp Erfelek e doğru hızlı bir şekilde yol alıyoruz.
Erfelek te (turnacıresul57) Resul kardeşimizin eniştesi bizi bekliyor.
Ondan emanetlerimizi alıp hemen soluğu dünyaca meşhur Erfelek şelalelerinde alıyoruz.

Erfelek şelalelerine giderken yolumuzun üzerindeki asma köprüden karşıdan karşıya kim geçecek diye iddiaya giriyoruz. Kazanan Bayram abi ve ben oluyorum.
Resul kardeşim köprüye bir iki adım atınca olanca kuvvetimizle köprüyü salallamamızla birlikte hemen geri adı atması bir oluyor.

Erfelek barajı

Alt 10.10.08, 01:34   #8
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Yaklaşık 15 km lik çok kötü durumdaki yolu yavaş yavaş geçip Erfelek barajının kenarından meşhur Erfelek şelalelerine ulaşıyoruz.
Görüntü gerçekten muhteşem…

İlk şelalede birkaç kare resim aldıktan sonra
Tehlikeler ile dolu yolculuğumuza başlıyoruz.
İlkinden sonra geçmemiz gereken 26 şelale daha var

Şelaleleri tırmanırken büyük urganlar çok işimize yarıyor

Her şelaleyi tırmandığımızda açıyoruz pankartımızı

Alt 10.10.08, 01:36   #9
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Bu yazıyı gördüğüm an ‘’Benden bu kadar arkadaşlar devamında ben yokum, size kolay gelsin’’ diyerek suyun sol taraftan doğru patika yola çıkıyorum ve 700. metrede olduğumu öğrendiğimde geriye kalan 17 tanenin mesafesini düşünüp 700. metredeki cafeterya da çay içmeye başlıyorum.
Resul ve Bayram abiyi cafeteryada yaklaşık 2 saat kadar bekliyorum. 2 saatlik bekleyişin ardından havanın kararması ve cafeterya sahibinin dükkanını kapatıp gitmesinden sonra geceye kalacağımızı tahmin etmediğimizden dolayı yanımıza el feneri almadığımızdan cep telefonlarının yardımı ile inmeye çalışıyorum patika yoldan.
İşin aslına bakarsanız içimde de çok büyük korkular var.
Çünkü çıkılan şelaleler gerçekten tehlike arz ediyor ve cep telefonuda çekmediğinden dolayı Resul ve Bayram abiye ulaşamıyorum.
Aşağıya indiğimde bir aile bekliyor meraklı gözlerle aşağıda.
Ve hemen telaşlı bir şekilde peşimizden şelalelere giren 4 genç arkadaşı görüp görmediğimi soruyorlar bana.
10. Şelaleyi çıkarken 4 kişilik ekipteki bayanın düştüğünü ama önemli bir şeyinin olmadığını benim 10. şelaleden sonra tırmanmayı bıraktığımı ve 6 kişi olarak onların çıkışa devam ettiklerini söylüyorum merakla bekleyen aileye.

Erfelek şelalelerinde bensiz Resul kardeşimin zirve keyfi

Alt 10.10.08, 01:38   #10
M.Serkan İNANÇ

Referans:
2-3 saatlik geciken inişin ardından hemen toparlanıp Erfelek e doğru yola koyuluyoruz.
Hem kalacak bir yerler hem de ekmek ve birkaç eksik ihtiyacımızı almamız lazım Erfelekte ki marketlerden.
Erfelek e döndüğümüzde Ekmek hariç hemen hemen tüm eksiklerimizi tamamlayıp 42km ilerideki Ayancık ilçesine doğru tam yol ilerliyoruz. Ekmek bulup bir yerlerde kampımızı kurup Sinop tan aldığımız palamutları pişirmemiz lazım.
Ayancık a ulaştığımızda saatler 22:00 civarlarını gösteriyor.
Ekmek fırını bulup Bayram abi ve Resul kardeşimin bu günkü yaptıklarını düşünerek zorda kalmamak adına 2günlük ekmek ihtiyacını karşılıyorum. Doğanın büyüsüne kendilerini kaptırıp yemeyi, içmeyi unutuyorlar maşallah.
Sonrasında Ayancık ilçe merkezine giriyoruz. Varsa bir yerler bulup sahile kampımızı kurmamız lazım.
Aklıma ilk gelen yer önünden geçtiğimiz Ayancık ilçe emniyet amirliği. Hemen aracı durdurup nöbet bekleyen abiye yakınlarda bir yerlerde kamp kurup geceyi geçirecek bir yerler tarif etmesini, uzun süredir yollarda olduğumuzdan yorgun olduğumuzu söylesemde sağolsun abimiz siz kimsiniz? Ne iş yaparsınız? Nereye gidiyorsunuz? Vs vs soru yağmuruna tutuyor bir anda beni. Tüm sorularına mantıklı cevaplar veriyorum ve sorumu yineliyorum.
Geceyi geçirmemiz gereken bir kamp yeri lazım ve çok yorgunuz diyorum. Nöbetteki memur abimin de canı sıkılmış olacak ki konuşacak arkadaş arıyor sanırım kendine ve nüfus cüzdanınızı alabilirmiyim diyor bana
Bende abi bir ricada bulunduk sağolasın gözaltına almadığın kaldı bizi diyorum ve ufaktan şakalaşıyoruz
Neyse nöbet tutan abimle bir türlü anlaşamıyoruz ve kendisine teşekkür edip koyuluyoruz tekrardan yola

32km ilerideki Türkeli ne ulaştığımızda ilçenin girişinde sol taraftaki benzinlikte görevli arkadaşa tekrarlıyoruz durumumuzu ve sağolsun anında derdimize derman olup bize çok güzel bir yer tarif ediyor. Kampı kurduk diyene kadar saatler 24:00 oluyor ve hemen üç koldan sofra çay muhabbetini hazırlayıp yedikten, içtikten sonra o geceyi araçta uyuyarak geçiriyoruz.

Aslında dışarıda korkulacak bir şeyde yokmuş yani ama sabah farkına varıyoruz bunun
Sabah Bayram abi ile biz sofrayı hazırlarken Resul kardeşim İstavrit yakalamak için çapari atıp çekiyor limandan ama sonuç hüsranla bitiyor.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar