Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık OLTACILAR.com' a HoşGeldiniz ............ Forum Kullanımı Hakkında Yardım

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Forum Kullanımı Hakkında Yardım Foruma nasıl video ekleyebilirim? Çektiğim resimleri nasıl paylaşabilirim? Foruma nasıl üye olabilir, konu açabilir, açılan konuları cevaplayabilirim? Forumumuzun kullanımı hakkında yardım almak için bu bölümü kullanabilirsiniz.

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 02.05.13, 09:28   #1
erdaly05
Üye

erdaly05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Erdal
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
erdaly05 will become famous soon enougherdaly05 will become famous soon enough
Doğa da bana huzur ikram etmişti...

Rapor No 2013/06
Tarih 01.05.2013 Çarşamba
Saat 06:00-11:00

Hedef Balık Turna
Yakalanan Balık Turna
Kullanılan Olta • At çek takımları
Yem • Kandırıcılar, kaşıklar, silikon yemler, kaşıklar

Katılımcı Sayısı 1
Hava sıcaklığı 5-30 derece, güneşli açık.

bahar güzelleri…

Turna sezonunun açılması ile bir at-çek turu planlamıştım. Saat 04:20’de kalktım. 04:45 gibi yola düşmüştüm. Ezan okunmaya başladı. Biraz geç kaldığımı düşündüm. Ay yarım aydan biraz büyüktü. Dikmen’de hava sıcaklığı 8 dereceyi gösteriyordu.

Av yerine doğru sıcaklık 4 dereceye kadar düşmüştü. Planladığım noktada kimse yoktu ama gölün etrafında yirmiye yakın noktada kamp kurmuş ekip vardı.

Hemen at çek yapmaya başladım. Suda hareket fark ediliyordu. Turnalar beslenmeye çıkmışlardı. Tüm takımlarımı denemeye başladım. Sahte balıklarıma 2 adet balık yakaladım. Limit altı balıklardı. Fotoğrafladım, zarar veremeden suya geri iade ettim.

Etraftakilerin limit altı üstü dinledikleri yoktu. Israrla tuttuğum balıkların limit altı olduğunu dillendirerek, yaptıklarından biraz olsun utanmalarını sağlamaya çalıştım. Jandarma araçla şöyle bir geçti.

Benden sonra gelen bir ekip sazan avlamak istedi. Sazan’ın av yasağı olduğunu belirterek, sazana yönelik avlanmalarını engelledim.

Hava tahminleri günün sıcak geçeceğini gösteriyordu. Saat 11:00’de planladığım gibi toparlandım. Geri dönüş yoluna düştüm.

Balıkları suya iade ederken, doğa da bana huzur ikram etmişti…

Balık bahane doğa şahane.

Erdal Yılmaz
01.05.2013 – Ankara

Facebook'ta Paylaş

Konu Hakkı Sadık AKBULUT tarafından (04.05.13 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resim boyutlandırılması yapılmıştır.
erdaly05 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar