Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık OLTACILAR.com' a HoşGeldiniz ............ İstek ve Öneriler

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

İstek ve Öneriler Forumumuz hakkındaki istek ve önerilerinizi buradan bize yazabilirsinizi.

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 12.03.12, 00:15   #35
erto

erto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Erol TOGAY
Memleket:ANKARA
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: attım ağzına gitti boğazına
Referans:
erto will become famous soon enougherto will become famous soon enough
Alıntı:
hakkinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu akü işi çok sıkıntılı bişeymiş araştır araştır ne olacak bilemiyorum.Aslında iki araç aküsü almaktı en başta niyetim ama bir gün boyunca veya iki günlük bir organizasyon yapıp gidildiğinde hiç bir akü yetmeyecek.Ne yapmak lazım bir türlü karar veremedim.Araç aküsü alsam biteni arabaya bağlayıp şarj etmek mantıklı geliyor ama onada rolantide çalışan araba o aküyü şarj etmez diyenler oldu.Jel akü alayım dedim fiyat uçtu gitti.Kuru akü desen oda nerdeyse jel akü gibi.Etimiz budumuz çok değilki maaşlı çalışanız sonuçta o kadar parayı bir anda vermek çok zor.Bir ara araştırırken sessiz çalışan jenaratörler olduğunu okudum akü kadar ağırlığı varmış ama oda sonuçta mazot la çalışacak mutlaka bir sesi olacaktır ve zaten elektirikli motor kullanmamızın sebebi benzinli motorların yasak olması o yüzden jenaratörde anlamsız kaldı.Birde bugün akü araştırırken bir başka fikir ortaya çıktı bunu bence birileri düşünmüştür ama bizim aklımıza bugün geldi araştırma yaparken elektirikli motorun pervana kısmına bir dairesel kasnak koymak ve yukarısını bir kasnak daha koymak ikisi arasında bir kayış olacak yukardaki kasnağa bir tane akümülatördü sanırım ondan koyup ordanda aküye bağlamak böylece aküyle çalıştırılan motor tekrar aküyü besleyecek tabiki bu teoride bir düşünce pervanenin dönüşü aküyü şarj edecek kadar hızlı dönebilirmi onu bilemiyorum.Tabiki burdaki bir sorunda o kadar para harcayıp aldığım motoru böyle bir şeyi denemek için bozmak açıkçası hiç içime sinmiyor.
Sonuç olarak bu akü işi beni çok perişan etti kafam karmakarışık nasıl bir çözüm bulacağım bilemiyorum.Çocukluğumuzdan bu yana bekleyip sonunda bot alıp motor aldıktan sonra aküde takılmak sinir harbi yaşatıyor bana...
senin çektiklerini ben 1 senedir çekiyom sonunda aldım üstümden ton yük kalktı ,100 amper neyime yetmiyo biterse küreklere asılırız.

erto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar