Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Oltacılar.Com Bölge Grupları & Organizasyonlar Oluşturulan Gruplar

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Oluşturulan Gruplar Oluşturulmuş Gruplar

Seçenekler Stil
Alt 10.09.08, 18:47   #1
korni
Üye

korni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: koral
Memleket:istanbul
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: angaralı dostlar :D
Referans:
korni will become famous soon enoughkorni will become famous soon enough
bravo gençler böyle bir platformda böyle güzel amaçlar için bulumuşunuz tebrikler

Facebook'ta Paylaş
korni isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.11.08, 22:35   #2
Eskişehir'li Fatih
Üye

Eskişehir'li Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Fatih Üre
Memleket:Eskişehir
En İyi Avı: Carp
Referans:
Eskişehir'li Fatih will become famous soon enoughEskişehir'li Fatih will become famous soon enough
Post Teşekkürler...

Alıntı:
korni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bravo gençler böyle bir platformda böyle güzel amaçlar için bulumuşunuz tebrikler
Koral abi onemlı olanda dostluk degılmı...

Yorumun için teşekkürler abicim hoşçakal.

Eskişehir'li Fatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.08, 00:10   #3
KIZILCIKLI_26
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
fatih kardeşim paylaşım için teşekkürler iki dakikada kurduk akşama kadar beraberdik ama güzel bi gündü

Alt 08.06.08, 00:21   #4
GENÇBALIKCI
Banlandı

Üye Adı: ALİCANSIN
Memleket:KIBRIS
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 85 KG AYNALI TURNAZAN AYRİYETTEN HÜRRİYETE GÖRE 2KG PİRANA
Referans:
GENÇBALIKCI will become famous soon enoughGENÇBALIKCI will become famous soon enough
güzel bi payolaşım kolay gelsin arkadaslar.Bi sazan acılsa da güzelbiğ trofe yüzü görsek hep turna hep turna olmuyo valla bunaldık

GENÇBALIKCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.08, 00:23   #5
KIZILCIKLI_26
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Alıntı:
GENÇBALIKCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güzel bi payolaşım kolay gelsin arkadaslar.Bi sazan acılsa da güzelbiğ trofe yüzü görsek hep turna hep turna olmuyo valla bunaldık
haklısın valla kardeş bunaldık rüyalarımıza girer oldu gel 1 temmuz gel

Alt 08.06.08, 13:31   #6
Fatih ÇAM
Üye

Fatih ÇAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Fatih ÇAM
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: Eskişehir'li Fatih :):):)
Referans:
Fatih ÇAM will become famous soon enoughFatih ÇAM will become famous soon enough
Arrow

Alıntı:
KIZILCIKLI_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
fatih kardeşim paylaşım için teşekkürler iki dakikada kurduk akşama kadar beraberdik ama güzel bi gündü
Ahh be Kamil ekmek alsaydık keşke yemleme yapardık hiç olmazsa

Fatih ÇAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.08, 17:19   #7
Eskişehir'li Fatih
Üye

Referans:
Eskişehir'li Fatih will become famous soon enoughEskişehir'li Fatih will become famous soon enough
Post Teşekkürler...

Alıntı:
KIZILCIKLI_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel bir gündü Kamil bende sizlere teşekkür ediyorum kal saglıcakla...

Eskişehir'li Fatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.08, 01:06   #8
AteşDalyan
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Üstadları Saygıyla Selamlıyorum...

Eskişehir'in En Kral Amatörlerine İyi Geceler,

Bazı resimler görmüştüm o resim çektirdiğiniz yerler cıvarında çekilmiş yaklaşık 60-70 yıl öncesine aitti. 10-15kg.'lık yayın hem de daha sudan yeni çıkarılmış, ve Yalaman Adası'nda dolaşan insanlar da hayretle seyrediyorlardı, rahmetli Dişçi Macit Abi göstermişti. O dönemleri ben yaşayamadım, benim daha doğmama 20-30 yıl kadar vardı, ama onlar avlandılar, muhteşem balıklar tuttular oralarda, benim neslime böyle bir miras bırakmadılar, daha kötüsü anılarını bile bırakmadılar iki satır yazarak. Ardından ben doğdum, ve kıyısına oturduğunuz nehir yine akmayı sürdürdü ama daha yıpranmış, daha can çekişir durumda. Yaklaşık otuz beş sene öncesinde, yani ben sizin yaşlarınızdan altı, yedi yaş daha küçükken, o kıyısına oturduğunuz nehrin biraz ilerisinde ya da gerisinde tabak gibi karagözler, kolum gibi dargınlar çıkarırdım, hem de üzerimde ilkokul önlüğü ile. Porsuk yine aktı, ama gün geçtikçe daha kötüleşerek, canlılarını ve güzelliklerini gün ve gün yitirerek. Ben sizin yaşlarınıza geldiğimde ise daha da kötüleşmişti ve artık kimse balık yakalayamaz, anı oluşturamaz hale geldi. Ve bu güzelim nehir, sanıyorum 15-20 yıl önce Avrupa'nın en kirli nehri seçildi, kayıtlarda yer alır. Bu yitmişlikte bizlerin de katkısı olması ne acı, belki benim neslim doğrudan kirletmedi bu güzelim nehri ama duyarsızlık ve kötüye gidişi görememek, görsek bile birşey yapamamış olmak da bu sorumsuzluğu paylaşmak anlamına geliyor. Ne kuralların ne de yasaların olmadığı zamanlarda avlanan benim neslime sizlerin yaşlarında kimse yazılı bir metin, doğruyu gösteren bir kılavuz, amatör olmanın anlamını ve değerini gösterecek bir rehber bırakmadı, bıraktıysa göstersin ben de onu yiyeyim. Sonuçta kıyısında ancak resim çektirilebilecek içler acısı bir nehir haline getirdik bizler de bu suyu, o yaptı, bu yaptı hepsi hikaye, sonuç ortada.

Şimdi gelelim bundan yaklaşık otuz yıl sonrasına yani bu resimdeki gençlerin benim yaşlarıma geldiği zamanlara. Ben o zamanlar sonsuz avlaklarda avlanıyor olsam da sizleri göreceğim buralarda, buna inanıyorum. Geleceği görmek gibi bir kehanet sahibi değilim ama ne göreceğim biliyor musunuz, ustaları, Kamil üstadı, Ömer üstadı, Fatih üstadları. Bunu bir iltifat olsun diye de söylemiyorum, benim sizlere bir iltifat borcum yok, olacağı söylüyorum sadece. Artık şanslı mısınız yoksa şanssız mı bilemem ama sizlerin birer üstad olmaktan başka şansınız yok. Benim şimdilerde söylediğim birçok şeyi söyleyemezsiniz, ben bilmiyordum, kimse söylemedi, örnek alacak, model olacak insanlar yoktu, kitap yoktu, eser yoktu diyemezsiniz. Bu forumun her sayfasında sizlere yardımcı olacak binlerce üstad var ve sizler artık bu gelenekten geliyor olacaksınız benim neslim gibi amatör balıkçılığın karanlık çağlarından gelmiyor olacaksınız. Gelecekte sizlerin çocukları yaşında böylesi platformlarda başka Fatihler, başka Ömer ve Kamiller olacak. Kamil üstadım, bu oltayı neden böyle yapacağım? Ömer üstadım, balığı suya iade etmesek ne olacak? Fatih üstadım, kurşunları kamufle etmesek ne olur? diye soracaklar. Sizler de onlara yardımcı olacaksınız, doğruyu, güzeli, erdemi ve amatör olmanın ayrıcalığını, üstün değer yargılarını anlatmak durumunda olacaksınız buralarda. Bunu bir borç olarak yapacaksınız, bu sevdaya ve bu tutkuya olan en büyük borcunuz olacak ve bu borcu ödeyemezseniz buradaki sizlerden büyük hemen her amatörün kemikleri sızlayacak, yattıkları yerde. Bu, balık yakalamak ya da yakalayamamakla ilgili değil çok başka, çok önemli bir sorumluluktur ki dünyadaki tüm balıkları yakalasınız bile genç bir amatöre, bu sevdayı doğru bir kulvarda geliştirmesini öğretmek kadar zevkli olmayacaktır.

Geleceğin üstadlarını hem amatör balıkçılık adına önemli bir sorumluluğu üstlenecek oldukları için hem de ortak paydası amatörlük olan güzel bir dostluk ve arkadaşlık sergiledikleri için selamlıyor, sizleri çok sevdiğimi belirtmek istiyorum, dostluklarınız ve sevdalarınız daim olsun, hoşçakalın.

Alt 08.06.08, 08:18   #9
rüştü26
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Evet arkadaşlar güzel resimler güzel bir birliktelik,güzel bir gün geçirmişsiniz..Sizleri kutlarım..
Kıyısında gezindiğiniz bu porsukta eski otagarın arkasında yetmişli yıllardı hatırladığım kadarı ile adam boyu
yayın aldıklarını gördüm..Porsuğu dahada temiz tutarızda o günlere tekrar kavuşuruz diyorum ..

Paylaşımınız için teşekkür ederim..

Alt 08.06.08, 17:30   #10
Eskişehir'li Fatih
Üye

Referans:
Thumbs up Teşekkürler Rüştü abi.

Alıntı:
rüştü26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet arkadaşlar güzel resimler güzel bir birliktelik,güzel bir gün geçirmişsiniz..Sizleri kutlarım..
Kıyısında gezindiğiniz bu porsukta eski otagarın arkasında yetmişli yıllardı hatırladığım kadarı ile adam boyu
yayın aldıklarını gördüm..Porsuğu dahada temiz tutarızda o günlere tekrar kavuşuruz diyorum ..

Paylaşımınız için teşekkür ederim..
Rüştü abicim inşallah esk günleri geri elde ederiz bilmem bu ne zaman olur ama bizlerin bir ugraşları olucak hiç şüphen olmasın bu gençlik sizleri cok seviyor saygı ve selamlarımla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar