Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Fly Fishing ( Yapay Sinek İle Balık Avı ) Fly Fishing Av Raporları

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Seçenekler Stil
Alt 07.03.10, 22:01   #1
keşfetmekiçinbak

keşfetmekiçinbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Tuncay UYANIK
Memleket:Ankara
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: yakalayıp bıraktıkları
Referans:
keşfetmekiçinbak will become famous soon enoughkeşfetmekiçinbak will become famous soon enough
Kışa Veda ( fly antrenmanı )

Kış bazen uzun gelir insana, bu kış hiçte öyle uzun gelmedi her nedense. Belki de havaların iyi gitmesi ve sert bir kış yaşamadığımız için olsa gerek. Sabah uyandığımda pırıl pırıl bir gökyüzü vardı dışarıda, kahvaltının ardından alışverişe çıktım bir de ne göreyim harika bir hava, tüh kaçırdık diye düşündüm kendi kendime. Alışveriş dönüşü kan birden bire hareketlenmeye başladı ve aynı anda telefon trafiği başladı. Saat 12 de Kerem ben ve Levent yoldaydık, Birol çoktan avlağa varmış ve bizim hedef avlağı da değiştirmişti. Direksiyonu onun bulunduğu avlağa doğru çevirdik. Birol ile buluşup takımları kuşanalım derken saat 14.00 olmuştu bile. Güneşi kaçıracak olmanın endişesi ile hızlıcana avlağa dağıldık.

Fly oltasını elimize almayalı neredeyse 3 ay olmuştu. Amacımız bu güzel havada az da olsa biraz antrenman yapmaktı. Önceleri gerçekten de sadece antrenman yaptık. Bir ara ben güzel bir hareket aldım dry fly'a ( kuru sinek ) ancak tasmalayamadım ya da balık hedefi tam tutturamadı. Sonra hep beraber bir göl etrafına toplandık. İlk gümüşler gelmeye başladı. Herkes vuruşunu aldı balığını tuttu elinin pasını giderdi. Çok geçmeden güneş yüksek tepelerin arasından kayboldu.

Biraz nefes alıp avlağı dinlendirmek için geri çekildiğimde etrafımdaki naylon poşetleri görmem, toplamam ve bir ateş yakmam çok uzun sürmedi. Hem ısındık hem sohbet ettik hem de mıntıka yapmış olduk. Bizim insanımız bu açıdan baktığımızda hiç adam olmayacak gibi geliyor bana. Kendi yarattığı pisliği götürdüğü yerde bırakmak nasıl bir mantıktır ben halen anlam veremiyorum. Sözüm ona bir de Müslüman milletiz, acayip tezatlar ile dolu bir ülke.

Gün kararmaya yüz tutarken son kez uçurduk sineklerimizi ve arabaya doğru yola koyulduk. Birol babası ve arkadaşının yanına dönmek zorunda olduğu için bizi erken terk etti. Avlakta olmanın keyfini biraz daha sürmek için kamp yerinde çay demlendi ve kır pideleri eşliğinde afiyetle tüketildi. Baharın geldiği müjdesini alan bir ekip olarak yüzlerde garip bir tebessüm ile evin yolunu tuttuk…

Facebook'ta Paylaş
keşfetmekiçinbak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.10, 23:29   #2
sukar
Üye

sukar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: suat kuzpinar
Memleket:ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: dostluk
Referans:
sukar will become famous soon enoughsukar will become famous soon enough
tuncay abicim yerde güzel ortamda .resimler süper olmuş darısı bize inşlah syglar

sukar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 00:25   #3
erkan_014
Üye

erkan_014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Erkan ÖZASLAN
Memleket:Bolu
En İyi Avı:
Referans:
erkan_014 is on a distinguished road
Turgay abi etraftaki çöpleri toplayıp yakmakla bizim gibi gençlere çok güzel örnek oluyorsun seni tebrik ederim...

erkan_014 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 00:42   #4
Yaban Avcisi
Üye

Yaban Avcisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Ibrahim
Memleket:Karabük Yenice (Almanyadan)
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: 2,850 Gr Gökkusagi Alabalik
Referans:
Yaban Avcisi will become famous soon enoughYaban Avcisi will become famous soon enough
Tuncay abim tebrikler ekibi kutlarim,sonraki avlarinizin daha güzel ve bereketli olmasi dilegi ile bol sanslar,rast gele.

Gurbet den selamlar,saygilar.

Yaban Avcisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 04:30   #5
mehteran
Üye

mehteran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Gürkan KOCAÇAY
Memleket:KÜTAHYA
En İyi Avı: Edindiğim dostlarım.
Referans:
mehteran will become famous soon enoughmehteran will become famous soon enough
Tuncay kardeşim, aslında bu raporda Araba battı, çamura yattık, halat taktık gibi rapor bekliyordum, ama anladığım kadarıyla neşeli ve güzel birgün geçirmişsiniz. Paylaşım için sonsuz teşekkürler, bundan sonrakiler daha bereketli olur inşallah.

mehteran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 08:18   #6
İbrahim YILDIZ

İbrahim YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: İbrahim YILDIZ
Kan Grubu: A Rh (-)
En İyi Avı: Şimdilik yok...
Referans:
İbrahim YILDIZ will become famous soon enoughİbrahim YILDIZ will become famous soon enough
Dediğiniz gibi elinizin pası gitmiş...
Paylaşım için ve duyarlılığınız için çok teşekkür ederim.

İbrahim YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 11:31   #7
keşfetmekiçinbak

keşfetmekiçinbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Tuncay UYANIK
En İyi Avı: yakalayıp bıraktıkları
Referans:
keşfetmekiçinbak will become famous soon enoughkeşfetmekiçinbak will become famous soon enough
Alıntı:
erkan_014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Turgay abi etraftaki çöpleri toplayıp yakmakla bizim gibi gençlere çok güzel örnek oluyorsun seni tebrik ederim...
Sevgili Erkan aslında yapılması gereken en doğru şey çöpü alıp çöp kutusuna kadar taşımak ancak etraftan toğaldığımız çöğler için bunu her seferinde yapamıyoruz. Kendi çöplerimizi, özellikle yakılamayacak olanları en yakın çöp kutusuna kadar arabada taşıyoruz.

keşfetmekiçinbak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 09:35   #8
Sefa AYKENAR

Sefa AYKENAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Sefa AYKENAR
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Kazandığım Dostlarım
Referans:
Sefa AYKENAR will become famous soon enoughSefa AYKENAR will become famous soon enough
Tuncay bey güzelbir gün geçirmişsiniz , suyun kenarında olmak yeter bu fotolar baharın müjdecisi oldu teşekkürederim

Sefa AYKENAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 12:08   #9
BALIKÇININOĞLU

BALIKÇININOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Erol AYDOĞDU
Memleket:Ankara_Kazan
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: OLTACILARDER+ 8.900gram sazan+7.300gr turna
Referans:
BALIKÇININOĞLU will become famous soon enoughBALIKÇININOĞLU will become famous soon enough
çok güzel bir paylaşım olmuş ,inşallah başka zamanda balıklı av olurda, daha neşeli ve zevkli paylaşımlar çıkar ortaya .teşekkürler.

BALIKÇININOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.10, 12:35   #10
Nuri ERTİK

Nuri ERTİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Nuri ERTİK
Memleket:Eskişehir
Kan Grubu: B Rh (-)
En İyi Avı: Yayın,35 kg, Aras
Referans:
Nuri ERTİK will become famous soon enoughNuri ERTİK will become famous soon enough
Gümüş demek
Pehhhhh

Nuri ERTİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar