Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Oltacılar CAFE Üyelerimizin El Emekleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Üyelerimizin El Emekleri Üyelerimizin kendi yaptıklarını, tekniklerini sergileyebilecekleri, paylaşabilecekleri platform.

Seçenekler Stil
Alt 08.01.14, 22:40   #1
HALUK32CARPTR
Üye

HALUK32CARPTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: A.HALUK KOÇYİĞİT
Memleket:MANİSA(AKHİSAR)/ISPARTA(YALVAÇ)
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 14 kg pullu sazan
Referans:
HALUK32CARPTR is on a distinguished road
Alıntı:
iLK_KaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benzer çalışmayı bende yapıyorum şuan biraz ara vermek zorunda kaldım (malzeme temininde sıkıntım var) çalışmanız burdan bakınca güzel görünüyor fakat ufak bir iki ayrıntıya dikkat etmenizi tavsiye ederim... pervaneler için açtığınız delikler çok küçük birazdaha genişletmenizi tavsiye ederim ayrıca ön tarafta su ile temas edicek olan kısım yani tiplerin ucu çok dik suyu onları birazdaha yatay yapmanızı tavsiye ederim suyu yarması daha kolay olur ve bu herşeyi etkiler. bu kalıbı fiberle kapladınızmı birdaha dönüşü olmayacak düzeltmeler için tüm işlemleri baştan yapmak zorunda kalırsınız maliyet ve zaman kaybı... Ayrıca polyester kaplmam kısmınıda merakla bekliyorum onlarında yapım aşamalarını resim ve yazı ile paylaşırsanız sevinirim kolay gelsin.
Merhaba Mustafa teşekkür ederim yorumların için..Öncelikle pervaneler için açtığım delikleri rt4 ten esinlenerek hatta şeklen aynısını yapmaya çalıştım ve pervane yaklaşık 6 cm lik bir silindirik alanın(yarı kapalı arka kısımdan su alacak bir sistem) içinde dönecek şekilde konumlanacak suyun geriye cıkış yapacağı son kısımı daralttım (son 2,5cm sini 3 cm çapa indirdim) jet etkisi oluşturmak maksadı ile fakat rt4 teki pervane çapı ve tipini tam tespit edemedim , bu düşüncemin ve delik çapının sakıncası olabilirmi fikrini almak isterim...Dubaların ön kısmının suya sürtünme veya direncini azaltmak için daha son halini vereceğim fotoları paylaştığımda tekrar fikrini yazarsan sevinirim..Şuanda yapmış olduğum strafor kalıbı direk fiber kalıbı olarak kullanmamayı alçıdan kalıp yapıp fiberi alçı kalıba uygulamak çok daha kolay ve düzgün olacak diye düşündüm,böylece strafor kalıp herhangi bir değişiklik ve düzeltme için elimde hazır kalmış olacak..
Sen de böyle bir çalışman olduğunu yazmışsın forumda paylaşman iyi olur hem benim hem diğer arkadaşlar için ...mümkün olduğunca ayrıntıları ile yazılı ve görsel olarak paylaşacağım aşamaları bu arada bilgi ve fikir alma ihtiyacımda mutlaka olacak..selamlar..

Facebook'ta Paylaş
HALUK32CARPTR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.14, 23:55   #2
HALUK32CARPTR
Üye

Referans:
fotolara devam

Alt 09.01.14, 10:39   #3
HALUK32CARPTR
Üye

Referans:
fotolara devam

Alt 10.01.14, 18:08   #4
HALUK32CARPTR
Üye

Referans:
fotolara devam

Alt 11.01.14, 22:39   #5
iLK_KaN

iLK_KaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa FIRINCI
Memleket:DÜZCE
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: Geri salacaklarım
Referans:
iLK_KaN will become famous soon enoughiLK_KaN will become famous soon enough
Alıntı:
HALUK32CARPTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Mustafa teşekkür ederim yorumların için..Öncelikle pervaneler için açtığım delikleri rt4 ten esinlenerek hatta şeklen aynısını yapmaya çalıştım ve pervane yaklaşık 6 cm lik bir silindirik alanın(yarı kapalı arka kısımdan su alacak bir sistem) içinde dönecek şekilde konumlanacak suyun geriye cıkış yapacağı son kısımı daralttım (son 2,5cm sini 3 cm çapa indirdim) jet etkisi oluşturmak maksadı ile fakat rt4 teki pervane çapı ve tipini tam tespit edemedim , bu düşüncemin ve delik çapının sakıncası olabilirmi fikrini almak isterim...Dubaların ön kısmının suya sürtünme veya direncini azaltmak için daha son halini vereceğim fotoları paylaştığımda tekrar fikrini yazarsan sevinirim..Şuanda yapmış olduğum strafor kalıbı direk fiber kalıbı olarak kullanmamayı alçıdan kalıp yapıp fiberi alçı kalıba uygulamak çok daha kolay ve düzgün olacak diye düşündüm,böylece strafor kalıp herhangi bir değişiklik ve düzeltme için elimde hazır kalmış olacak..
Sen de böyle bir çalışman olduğunu yazmışsın forumda paylaşman iyi olur hem benim hem diğer arkadaşlar için ...mümkün olduğunca ayrıntıları ile yazılı ve görsel olarak paylaşacağım aşamaları bu arada bilgi ve fikir alma ihtiyacımda mutlaka olacak..selamlar..
açıkças rt4 ün nasıl çalıştığı hakkında hiç bir fikrim yok benim carponizeri inceleme şansım oldu onda motor yuvaları daha büyük ve ekrafi elle çevrili su giriş çıkışı çok rahat yani. benim çalışmam mevcut tekneden kalıp almakla ilgili paylaşmam için birazdaha zaman var iyi veya kötü bi sonuc almam gerekli ondan sonra paylaşım. alçı kapladıktan sonra polyerter kapladığında kalıbı söküm işi nasıl olucak?

iLK_KaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.14, 23:16   #6
HALUK32CARPTR
Üye

Referans:
Alıntı:
iLK_KaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
açıkças rt4 ün nasıl çalıştığı hakkında hiç bir fikrim yok benim carponizeri inceleme şansım oldu onda motor yuvaları daha büyük ve ekrafi elle çevrili su giriş çıkışı çok rahat yani. benim çalışmam mevcut tekneden kalıp almakla ilgili paylaşmam için birazdaha zaman var iyi veya kötü bi sonuc almam gerekli ondan sonra paylaşım. alçı kapladıktan sonra polyerter kapladığında kalıbı söküm işi nasıl olucak?
Merhaba Mustafa kardeşim..rt4 ü buradan inceleyebilirsin( you tube -carplounge rt4 baitboat) ,ben videodan inceleyerek kendi botumun boyutları daha büyük olduğu için biraz daha büyük pervana yatakları yaptım..strafor kalıbıın üzerini koli bantı ve sonra aliminyum folyo bant ile kaplayıp kalıp ayırıcı sürdükten sonra alçıdan kalıbını çıkaracağım ve çıkardığım alçı kalıbın üzerinde fiber kalıp uygulamasını yapacağım internette basit bir örneği var ondan esinlenerek yapacağım..tabi yapanakadar varsa bir zorluğu anlayamacağım sanırım..

Konu HALUK32CARPTR tarafından (11.01.14 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
Alt 12.01.14, 22:40   #7
HALUK32CARPTR
Üye

Referans:
fotolara devam

Alt 13.01.14, 06:31   #8
Hakkı HARMANCIK

Hakkı HARMANCIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hakkı Harmancık
Memleket:Ankara-Batıkent
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
Hakkı HARMANCIK is on a distinguished road
Ağır be emin adımlarla gidiyorsun abi. Ben asıl işin mekanik kısmını merak ediyorum.

Hakkı HARMANCIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.01.14, 17:05   #9
HALUK32CARPTR
Üye

Referans:
Alıntı:
Hakkı HARMANCIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ağır be emin adımlarla gidiyorsun abi. Ben asıl işin mekanik kısmını merak ediyorum.
Teşekkür ederim Hakkı kardeşim, maliyet ve istediğim donanımı kullanma veya temin etme sıkıntısı yaşamassam güzel bir şey ortaya çıkacak diye düşünüyorum..mekanik ve elektronikte teorik olarak hatırı sayılır bir araştırma yaptım ama donanımın seçimi ve uygulamada kesinlikle tecrübeli bilgili arkadaşlardan yardım almam gerekecek...hayırlısı bakalım..selamlar..

Alt 14.01.14, 00:25   #10
kulekreis
Üye

kulekreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hasan Hüseyin Külek
Memleket:İstanbul
Kan Grubu: A Rh (-)
En İyi Avı:
Referans:
kulekreis will become famous soon enoughkulekreis will become famous soon enough
Haluk ben aleti cift motorli olarak dusunmustum. Neden dersen trimaren yapiya sahip olmasindan ancak tek motor gordum manevra olarak dumen kullanacaksin . Ancak uskur motoru olarak ne gucte ve hangi devirde motor kullanmayi dusunuyorsun. Uskur olculerin nedir. bildirirsen benim pc deki abak cetvellerinden yapilarini ve olculerini control edebilirim

kulekreis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar