Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Tatlı Su Balıkcılığı Tatlı Su Av Teknikleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Tatlı Su Av Teknikleri Tatlı su balık avında kullanılan teknikleri burada paylaşabilirsiniz

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 20.06.11, 17:18   #1
scatman_1977
Üye

scatman_1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: ercan gökdemir
Memleket:adana
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: sazan 10,400 gr. haziran sonu 2011
Referans:
scatman_1977 is on a distinguished road
Yılan Balığı Avı İçin Detaylar.

arkadaslar ben yaklaşık 20 yıllık bir yılan balıgı avcısıyım eger tekloji bana erken ugramış olsa belki türünde rekor balıklar tuttum özellikle yılan balıgı olarak, yılan balıgı cok zeki ve hassas bri balıktıriyürüdüğünüzde ses titreşiminizi bile hisseder, kıyı yani benım gibi sazlık alanlarda yakalayacaksanız gece ısık tutmamalısınız suya zorda kalmadıkça, mutlaka ama mutlaka cok ama cok önemli olan,yemin kesinlikle yeere fazlasıyla oturmasıdır, yem yere inmesse pay olmazsa balık alamıyorsunuz, bunu cok denedim ,özellikle test ettim, onemli bir noktada, asla 2 iğne kullanmayın yılan balıgı hızla hareket eder ve kendini kamışa tasa ne bulursa dolar ve diğer iğneniz mutlaka takılır ve balıgı kaçırırsınız, yılan balıgı yakalandıgını anladıgı an, timsah gibi döner ve o ipi korana hatta kendi bedenini parcalayana kadar döner, yılan balıgını tuttugunuzda cok kaygan olur ya bir bez yada bir parizyen coral olmalı elinizde yoksa asla iğneyi cıkaramazsınız,eldivende olabilir ama bez olmak kosulu ile, çoğu kımse parca balık vs yemlerle tutuldugu hakknda bilgi vermiştir, ama ben randıman alamadım,en iyi randımanı solucan veriyor,yemleme usulu ilede yılan balıgını etrafınıza cekebilisiniz, mesela yaş inek mayısı,yani gübresi bulabiliseniz gittiginiz alan serpiniz hem sazan hem yılan balıgı hem kefal vs cok dikkatini cekecektir.. yılan balıgı öldü sanarsınız ama kacar mutlaka livar bulundurunuz, emeğiniz boşa gidebilir, bir diğer önerim, eger bulabilirseniz bir cuvala,yine inek mayısı koyup içine taş koyup ayak ucunuza suya koyunuz, cok yararını göreceksiniz, çok lezzetli,maddi degeri yuksek tutması zor,ve şifa dolu bir eti vardır...

pişirme yöntemi ise önerim, iyice tuzlayıp 25 dk kadar bekletin, 7cm uzunlugunda parcalara bölün, son pişirmeye yakın mangala atmadan toz biberle havcarlayın, hayatınızda yediginiz ender lezzetli bir balık göreceksiniz .. aganigi naganigi etkiside vardır bilginize ) saygılarımla afiyet olsun..

Facebook'ta Paylaş
scatman_1977 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar