Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Oltacılar CAFE Atatürk Köşesi

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Atatürk Köşesi Ulu Önderimiz "Atatürk" Hakkında Bilgilerimizi Paylaştığımız Bölüm

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 03.02.10, 08:26   #1
bysito
Üye

bysito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Kudret Altuntaş
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Mayıs 2011 Oltacılarder 3.cülük ödülü ve Av doğa dergisi 2.lik ödülü
Referans:
bysito will become famous soon enoughbysito will become famous soon enough
Liderlik budur işte

Akadaşlar daha önce verildimi bilmiyorum ama bence okuyun derslik bir olay.

İngiliz Kralı VIII. Edward İstanbul’a Atatürk’ü ziyarete geldiği zaman, Atatürk kendisine bir
akşam ziyafeti vermişti. Ziyafetten önce:

- Bana İngiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz!... dedi.

Sonunda İngiliz sofra merasimini bilen bir kişiden öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular... Akşam Kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. Atatürk’e dönerek:

- Sizi tebrik eder ve size teşekkür ederim. Kendimi İngiltere’de zannettim, diyerek memnuniyetini bildirdi.

Sofraya hep Türk garsonlar hizmet etmekte idi. Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. Yemekler de halılara dağıldı. Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. Fakat Atatürk Kral’a eğilerek:

- Bu millete her şeyi öğrettim;fakat uşaklık etmeyi öğretemedim ” dedi. Bütün sofradakiler Atatürk’ün zekasına hayran oldular. Atatürk garsona da “görevine devam et” emrini verdi.

Ahmet Niyazi BANOĞLU, Nükte ve Fıkralarla Atatürk, s186-189

Facebook'ta Paylaş
bysito isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar