Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Oltacılar CAFE Diyar Diyar Türkiye'm...

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Diyar Diyar Türkiye'm... Oltacilar.com Üyeleri Yaşadıkları İli, İlçeyi, Kasabayı veya Köyü Bu Başlık Tanıtıyor. Sizde Yaşadığınız Yeri Burada Bizimle Paylaşabilirsiniz...

Seçenekler Stil
Alt 30.12.11, 05:52   #1
kefal
Üye

Üye Adı: muvaffak
Memleket:izmir
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
kefal will become famous soon enoughkefal will become famous soon enough
Olta Balıkçılıgı Federasyonu ziyaretim

Hafta başı Uşak ilimizden OBAF başkanı Sevgili İsmail Atalay beni aradı Uşak ta mevcut bulunan , Olta Balıkçılığı Federasyonu'nun (OBAF) seminerine davet etti. Aynı zamanda İzmir ilinin Mordogan ilçesinden sevgili Cem Limanda davetli idi..

Beraberce Çarşamba günü Uşak ilimize gittik .. o gün akşam Uşak ilinin ve diger illerden gelen misafir Olta balıkçıları ile beraber çok verimli ve çok samimi bir toplantı oldu . Ben ve Cem kardeşim geçmişten bugüne edindiğimiz Deniz balıkları ve kalamar avcılıgı konusundaki bilgilerimiz ve tecrübelerimizden bazılarını aktardık ..

Tabii bu arada da arada sohbet esnasında , sevgili dostlardan iç sulardaki avcılık konusundaki anılarını da dinledik..

Anadolunun güzel insanlarının sıcacık yakınlıgı – samimiyeti ne bir kez daha şahit oldum , Sevgili İsmail ve arkadaşlarının had safhadaki misafirperverliğine teşekkür ediyorum..Yapılan herşey, atılan her adım , insana olan yatırım olup takdir ile karşılanmalıdır.. Ne mutluki insanımıza artık ülkemizde Amatör ve etik balıkçılık adına birden çok derneğimiz oluşmuş ve bir de federasyonumuz var..Ülkemizin sucul alemini korumak – avcıları bilinçlendirmek adına birtakım güzel şeyler yapılmakta..İnancım odurki yarınlarda el birliği ile çok daha güzel gelişmeler olacaktır.Amaç uğruna katkımız oldu ise ne mutlu bize..
Yolunuz açık olsun Tüm Dernekler camiası…

Facebook'ta Paylaş
kefal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.11, 07:08   #2
mehteran
Üye

mehteran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Gürkan KOCAÇAY
Memleket:KÜTAHYA
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: Edindiğim dostlarım.
Referans:
mehteran will become famous soon enoughmehteran will become famous soon enough
Herkim, hangi canlı, sürdürülebilir balıkçılık için mücadele ediyor ve çaba gösteriyorsa, saygı ile ününde eğiliyorum...Paylaşım için teşekkürler abim.

mehteran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.11, 07:48   #3
n/a
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Muvaffak bey merhaba,
Toplantı, ziyaret dediğiniz sanırım şu Usta Öğretici Sertifikasyon Eğitimi denilen şey olması lazım ve sizde cem beyle bu durumda Usta Öğretici Sertifikasyon Eğitimi alacaklara eğitim vermişsiniz. Umarım yanlış anlamamışımdır.
Geçenlerde biryerlerde bu Eğitim Projesi ile ilgili yazıları okumuştum ama yazılar o kadar çoktuki inanın oku oku bitmedi. Bu proje kaç günlüktü ve eğitim alanlara veya verenlere herhangi bir belge verildimi?

Konu n/a tarafından (30.12.11 Saat 07:52 ) değiştirilmiştir.
Alt 30.12.11, 08:36   #4
kefal
Üye

En İyi Avı:
Referans:
Alıntı:
Erkan UZUNER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Muvaffak bey merhaba,
Toplantı, ziyaret dediğiniz sanırım şu Usta Öğretici Sertifikasyon Eğitimi denilen şey olması lazım ve sizde cem beyle bu durumda Usta Öğretici Sertifikasyon Eğitimi alacaklara eğitim vermişsiniz. Umarım yanlış anlamamışımdır.
Geçenlerde biryerlerde bu Eğitim Projesi ile ilgili yazıları okumuştum ama yazılar o kadar çoktuki inanın oku oku bitmedi. Bu proje kaç günlüktü ve eğitim alanlara veya verenlere herhangi bir belge verildimi?
Sevgili Erkan Federasyon bünyesinde yapılmakta olan bu girişimi ben takdir ile karşılıyorum , bizim orada olmamızın amacı deniz balıkçılıgı konusundaki deneyimlerimizi İç sularda avlanmakta olan oltacılara aktarmak..

Bu projeleri devam ediyor.. yanlış ım yok ise bu hafta sonuna kadar devam edecek.. ayrıca belg konusunda yetkili olmadıgım için bu konuyu OBAF yetkilisine sorabilisin..

Bu arada kendi düşüncem olan bir kaç noktayıda aktarmak isterim..

Usta Öğretici Sertifikasyonu Eğitimi.. dendiği zaman hepimiz farklı şekilde algılama yaparız..

Bana göre .

Yaşantımız dogumdan ölüme bir eğitim sürecidir kaşık tutmayıda zamanında öğrendiğimiz gibi olta atmayı iğne baglamayı zamanında öğrendik. kısaca ölünceye dek birlerinden bir şeyler öğreneceğiz tabii istek var ise.

Usta kavramı da bana göre göreceli bir kavramdır..hepimize göre değişebilir.. oto sanayide bir sürü tamirci vardır hepsine usta deriz , birisi tofaş ustasıdır diger renault vs..

Ve bilirimki hiç kimse 4-4 lük usta değildir..buda bir gerçektir..

Bizim içinde bulundugumuz Olta balıkçılıgında Usta tabiri ise bana göre etik yollardan bir veya birdan fazla konuda kendini geliştirmiş bilgi ve deneyim tecrübesi olan kişi anlamına gelir.. ama yinede hiç birimiz herşeyi bilemeyiz .. işte bu durumlarda bir yerlerde toplanıp ,birbirimişze aktarım yaptıgımızda hepimiz çok daha bilgili oluruz..

benim hayata ve bu olaya bakış açım budur.. önemli olan sucul alem için iyi bir şeyler yapmak ..
teşekkür ederim

Alt 30.12.11, 09:03   #5
n/a
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Cevabınız için teşekkür ederim Muvaffak bey. Yalnız eğitim denilince bence biraz durmak ve kimlerin eğitim vereceğini iyice araştırıp ondan sonra yola devam etmek lazım. En nihayetinde bir kurumsunuz ve yaptığınız bu çalışmanın ismindede eğitim kelimesi var. Bir çok konuyu noktasından virgülüne kadar bilipte iş eğitime gelince bildiğinide unutanları tanıdığımdan dolayı olsa gerek ben bu eğitim işine hep dikkat etmişimdir.
Birde bunun adına "Usta Öğretici Sertifikasyonu Eğitimi" denildimmi işin boyutu bende tamamen değişiyorda ondan sordum "Bu proje kaç günlüktü ve eğitim alanlara veya verenlere herhangi bir belge verildimi?"diye.
Kolay gelsin.

Alt 30.12.11, 10:14   #6
kefal
Üye

En İyi Avı:
Referans:
Alıntı:
Cevabınız için teşekkür ederim Muvaffak bey. Yalnız eğitim denilince bence biraz durmak ve kimlerin eğitim vereceğini iyice araştırıp ondan sonra yola devam etmek lazım. En nihayetinde bir kurumsunuz ve yaptığınız bu çalışmanın ismindede eğitim kelimesi var. Bir çok konuyu noktasından virgülüne kadar bilipte iş eğitime gelince bildiğinide unutanları tanıdığımdan dolayı olsa gerek ben bu eğitim işine hep dikkat etmişimdir.
Birde bunun adına "Usta Öğretici Sertifikasyonu Eğitimi" denildimmi işin boyutu bende tamamen değişiyorda ondan sordum "Bu proje kaç günlüktü ve eğitim alanlara veya verenlere herhangi bir belge verildimi?"diye.
Kolay gelsin.
Dediğim gibi belge vs onardan sorulacak ama ülkemizde Usta adında ve eğitimci sıfatı olan Diplomalı Amatör balıkçı -ve veya Amatör balıkçılık okulu -veya Akademsi veya vs gibi kurumlar varmı ? varsa ben bilmiyorum ..
Orada Biz amatörlerde davet edildik , Akademisyenlerde davet edildi.. Ben kendi avlanma yöntemlerimi anlattım ki bunu herkes bilir.. Akademisyende orada balıgın agzını gözünü pullarını anlatır..onlar doçettir prof. tur vs yani diplomalı insanlardır..

Bu konuda anlaşılmayacak yada şüphe uayandıracak bir şeyin olacagını düşünmüyorum..

Mesela sen eğerki deseydin
_Ben filanca balıgın avı hakkında ki birikimlerimi orada aktarmak isterim ..sende gidebilirdin ..

Amatör oltacılıkta diploma - belge -tescil yoktur sadece ruh vardır. yardımlaşma ruhu _ amaca hizmet ruhu..tecrübe ve deneyim.. hiç bir oltacının tüm balıklar ve tüm avlar konusunda

-Ben tekim demeye hakkı yoktur diyemezde..

Sevgili Erkan toplumda herkes birşeyler yapar.. Bir konuda herkesin bilgisi bir şekilde ve tecrübesi vardır.. Mesela ben bu yaşıma kadar Fly oltacılıgı yapmadım.. tanıdıgım birkaç isim vardır belkide çok iyi yapan tanımadım insanlarda vardır..

mesela senin hiç bilgin varmı ? ege üniversitesi su ürünleri fakultesinde okumakta olan onlarca talebe ve veya akademik personal içinde kaçtanesi senin benim gibi balık avına meraklı ve uygulamasını yapmakta? elin parmakları kadar azdır..

Dün ve daha önceki günlerde benim ege.sufaktaki hocalarımız ile olan yakınlıgımdan dolayı ve muhabbetimizin içtenliğinden dolayı aramızda geçen bir fikir alışverişinden bahsedeyim

Bir İçsu ve bir deniz bil.Prof. ün ayrı zamanlarda ama aynı görüşü şudur.

- Biz akademisyenler - öğrenciler ile siz amatör sucul sevdalıları beraberce çalışıp insanlarımıza birşeyler vermemiz gerekir..

ne kadar güzel değilmi??

Keşke ülkemizde bir okul olsada, amatör balıkçılık konusunda insan yetiştirsede,o insanlar dediğin gibi STK larda eğitim verse..

Ama Yok. o halde bu işi sen ben yapamız gerekir..

Bu durumda Topraga ekilmiş fidanın üzerine basmak yerine yanına bir fidan daha dikersek doğaya faydamız olacagı gerçektir..

İsterimki İnsanların hayata bakışı Kelimeler Cümleler üzerinden değil ellerin birleşmesi ve birliktelik ve paylaşım ile olsun..

Yukardaki resimlere baktıgında göreceksin bizler orda kürsüye çıkmadık.. insanlar ile aynı seviyede aynı masalarda hitab ettik..

Son olarak madem konuyu açtın bir şey sorayım bende aydınlanmış olurum..

Cümlelerinden anladıgım kadarı ile sence burada bu ortamda konuşması gereken kimdir varsa bir kaç isim verebilirsen sevinirim ve aynı zamanda kişilerin biligi ve tecrübelerinide belirterek..

teşekkür ederim oltacı kardeşim..

Alt 30.12.11, 10:53   #7
kefal
Üye

En İyi Avı:
Referans:
Özür dilerim bir noktaya daha değinecektim şöyle bir ifaden var ..

Alıntı:
Bir çok konuyu noktasından virgülüne kadar bilipte iş eğitime gelince bildiğinide unutanları
Doğrudur , ve aynı zamanda normaldir.. Prof.ta unutur Amatör oltacıda..mesela benim kafamdakileri ve dökümanlarımı ortaya koymam için evdeki kütüphaneyi de taşımam gerekir..

sevgi ile kal..

Alt 30.12.11, 11:00   #8
n/a
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
USTA ÖĞRETİCİ SERTİFİKASYONU EĞİTİMİ

Veya

USTA....

EĞİTİCİ....

SERTİFİKA....

EĞİTİM....

Siz bir konu paylaştınız bende size;

Alıntı:
Muvaffak bey merhaba,
diye sordum.

Siz cevap verdikten sonrada teşekkürlerimi ileterek sorumu yineledim.
Alıntı:
Kolay gelsin.
Sorumun net cevabını (orada bulunan) sizden alamadım.
Neyse birkez daha sormuyor, verdiğiniz bilgiler için teşekkürlerimi sunuyorum Muvaffak abi.
Kolay gelsin.

Alt 30.12.11, 11:43   #9
kefal
Üye

En İyi Avı:
Referans:
Alıntı:
USTA ÖĞRETİCİ SERTİFİKASYONU EĞİTİMİ

Veya

USTA....

EĞİTİCİ....

SERTİFİKA....

EĞİTİM....

Siz bir konu paylaştınız bende size;

diye sordum.

Siz cevap verdikten sonrada teşekkürlerimi ileterek sorumu yineledim.

Sorumun net cevabını (orada bulunan) sizden alamadım.
Neyse birkez daha sormuyor, verdiğiniz bilgiler için teşekkürlerimi sunuyorum Muvaffak abi.
Kolay gelsin.
Bende sana anlattım sevgili kardeşim - anlamak veya anlamamk şahsına kalmış .. anlıyanlar anlamıştır.

Ataerkil toplum olarak bir dede sözü ile bitireyim yazışmamızı..

- Evlat Marangoz keseri olma her vurdugunda hep ban-hep bana - tester ol bir sana -bir bana..

Saglıcakla kal

Alt 30.12.11, 12:01   #10
n/a
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Alıntı:
Bu proje kaç günlüktü ve eğitim alanlara veya verenlere herhangi bir belge verildimi?
Alıntı:
kefal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende sana anlattım sevgili kardeşim - anlamak veya anlamamk şahsına kalmış .. anlıyanlar anlamıştır.

Ataerkil toplum olarak bir dede sözü ile bitireyim yazışmamızı..

- Evlat Marangoz keseri olma her vurdugunda hep ban-hep bana - tester ol bir sana -bir bana..

Saglıcakla kal
Sizi ufacık bir soru ile sinirlendirmiş olmak beni üzdü.

Sizde sağlıcakla kalın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar