Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30.11.12, 10:07   #9
keşfetmekiçinbak

keşfetmekiçinbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Tuncay UYANIK
Memleket:Ankara
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: yakalayıp bıraktıkları
Referans:
keşfetmekiçinbak will become famous soon enoughkeşfetmekiçinbak will become famous soon enough
Alıntı:
Sefa AYKENAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Elbette bir gün bende fly'cı olacağım önce ustaları izliyor,
sonra büyümek lazım diyor.Konularınızı çok iyi takip ediyor ,
en azından teknik hakkındabir şeyler öğrenmek için çaba sarfediyorum,
Yeni paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Aklıma gelmişken ( hep yabancı sitelerden takipmek beni üzüyor ) fly üzerine malzemeleri
nelerdir, nasıl yapılır , nasıl kullanılır vb. bilgileri içeren bir videonuz olsa ne güzel olurdu.

Saygılarımla
Sevgili Sefa,
Öncelikle ifade etmeliyimki ben "usta" değilim.Türkiye'de tanıdığım ve hatta ders aldığım ve sizlerin ulaşamayacağı 2 usta var. Fly Fishing konusunda öğreneceğim daha çok şey olduğunu biliyorum. Benimkisi çok sevdiğim hobimi başkaları ile paylaşmaktan öte bir şey değil. Bu konuda malum tv ile - hatırlarını kıramadığım abilerim kardeşlerim vasıtası ile geçmişte hazırlıksız doğaçlama bir çekim yapmıştık. Malum, en başından bugüne yıldızım hiç barışmadı onlar ile. Önce uzun bir süre montajlayamadılar, sonra ben montaj hazırlığı yaptım saniye saniye gönderdim. Ancak şartlar değişti, yayınlanmasını istemedim, zaten onlarında bu konuda çok fazla bir emek sarfettikleri yoktu ve montajlanmadı diye tahmin ediyorum. Karşımızdaki insanlar gerçekten sürdürülebilir amatör olta balıkçılığına hizmet etmek isteyen bir yapı sahibi olsalardı emin ol beş kuruş menfaat gözetmeksizin Fly Fishing konusunda birden çok belki seri programlar bile çekebilirdik. Geri durmaz engelleri aşardık. Ancak, niyetin sürdürülebilir amatör olta balıkçılığı olmadığını herkes bir defa daha gördü . Her neyse.

Bu konuda ben 2 senedir ODTÜ mezunları derneğinde 50 saate yakın olta balıkçılığı kursu içerisinde 4 saat gönüllü Fly Fishing kursu veriyorum. Bu sene 3. olta balıkçılığı kursu düzenlenecek gibi.

Net ortamında Fly Fishing'e başlarken adllı bir yazımı paylaştım. Bu işe yeni heves edenlerin ön bilgi olarak değerlendirebileceği tarz ve çok ayrıntıya girmeyen bir yazı. Dünya literatürüne baktım bu tarz bir yazı yok. Bilgiler genelde hep parça parça. Kimi kamışları anlatıyor, kimi atış tekniklerini, kimi balığı, kimi ipleri...

Doğrusu bir video çekip paylaşmayı bugüne kadar hiç düşünmedim zira bu işi amatör olarak yapıyorum ancak pek te öyle baktığım söylenemez. Eğitim işi hassas bir konu ve üzerinde ciddi emek sarfetmek gerekiyor. Öyle çektim yayınladım demekle olmuyor, olmaz. Bu tarz bir çekim ne saatlere sığar ne de günlere. Bilemiyorum belki bir gün yeterli bilgi sahibi olduğumu düşünürsem ve buna maddi manevi imkanım olursa neden olmasın.

Onun haricinde burada zaten tarafıma yöneltilecek her türlü soruya açığım. elimden geldiğince cevaplandıracağımı herkes biliyor.

keşfetmekiçinbak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla