Balık Avı ve Amatör Balıkçılık

Balık Avı ve Amatör Balıkçılık (http://www.oltacilar.com/index.php)
-   Yardımcı Malzemeler - Aksesuarlar (http://www.oltacilar.com/forumdisplay.php?f=189)
-   -   Fly Floatant (http://www.oltacilar.com/showthread.php?t=11897)

oksilatoxl 04.03.14 10:18

Fly Floatant

Fly a gönül verenler ve ustalar .
fly balıkçılığını benim gibi bir çok arkadaşım benimsedi ve çalışmalara hızla deam ediyor .
malum alabalık av sezonun açılmasıyla bizim için fly biraz daha ön plana çıktı .
fakat böceklerimizi hazırlayıp kutulardaki yerlerini alırken ustalardan öğrendiğimiz ve araştırdığım kadarıylada yemleri yüzdürecek floatant a bi nevi ihtiyac görünmektedir.
şimdi burdan fly ustaları na sesleniyorum
bu malzemeyi nasıl nerden temin edebiliriz?
yada muadili yerine kullanılabilecek alternatifi var mı ?
değerli katkılarınızı bekliyorum sezon kapanmadan yardımcı olun :(
fly trofe yapacam daha gidip avlakda :(

Musa ERCİYAS 04.03.14 11:48

Yılmaz abi yüzmesini saglayan sıvıyımı sordun biraz açarsan anlamayabilirler..:D:DKesin yurtdışında vardır o madde..

B. Can GEZGİN 04.03.14 14:21

ebay da çesit ve marka bulabilirsiniz.

oksilatoxl 04.03.14 16:10

[QUOTE=Musa ERCİYAS;347339]Yılmaz abi yüzmesini saglayan sıvıyımı sordun biraz açarsan anlamayabilirler..:D:DKesin yurtdışında vardır o madde..[/QUOTE]

[QUOTE=B. Can GEZGİN;347340]ebay da çesit ve marka bulabilirsiniz.[/QUOTE]

Evet musa abi yuzmesini saglayan sivi jel yada sprey formunda bir urun.

can bey ebay uzerinden alisveris yapmadim hic bunun disinda bizim Türkiye icinde satilan cesitleri yokmu temini kolay olmasi acisindan

B. Can GEZGİN 05.03.14 17:13

[QUOTE=oksilatoxl;347343]Evet musa abi yuzmesini saglayan sivi jel yada sprey formunda bir urun.

can bey ebay uzerinden alisveris yapmadim hic bunun disinda bizim Türkiye icinde satilan cesitleri yokmu temini kolay olmasi acisindan[/QUOTE]

piyasada satılan muadilini görmedim ama silikon spyer denen bir ürün var ayakkabı bot çanta gibi ürünlerin su ile arasında bağlantısını kesiyor ben bunu kullanıyordum sonra yurtdışı alışverişlerinde orjinal mazeme kullandım işinize yaraya bilir

oksilatoxl 05.03.14 18:53

[QUOTE=B. Can GEZGİN;347362]piyasada satılan muadilini görmedim ama silikon spyer denen bir ürün var ayakkabı bot çanta gibi ürünlerin su ile arasında bağlantısını kesiyor ben bunu kullanıyordum sonra yurtdışı alışverişlerinde orjinal mazeme kullandım işinize yaraya bilir[/QUOTE]

Teşekkürler can bey.
Peki bu bahsettiginiz urun petrol ve benzeri kimyasal iceriklimi ?
Arastirirken web de WD 40 kullananlarda var iceriginde kimyasal oldugu bi gercek doğayı koruyalim derken tahrip etmek istemiyorum .

sizin gibi bende sanirim yurtdisi temin yolunu sececegim.henuz ulkemiz fly balikciligina entegre olamadi.

B. Can GEZGİN 06.03.14 08:22

[QUOTE=oksilatoxl;347363]Teşekkürler can bey.
Peki bu bahsettiginiz urun petrol ve benzeri kimyasal iceriklimi ?
Arastirirken web de WD 40 kullananlarda var iceriginde kimyasal oldugu bi gercek doğayı koruyalim derken tahrip etmek istemiyorum .

sizin gibi bende sanirim yurtdisi temin yolunu sececegim.henuz ulkemiz fly balikciligina entegre olamadi.[/QUOTE]

Slikon sprey suyla temas esnasında suya karşı kuvvet uygular ve suda çözülmez yani doğaya karşı bir etkisi yok denecek kadar azdır wd 40 dediğiniz pas kir çözücü ve içerisinde çözücü yağlayıcı ve kaplama mazemesiyle bence zararlı bir kimyasaldır.onu kullanıcağınıza normal yağ kullanın daha iyi

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:34.