PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehir kütahya yöresi avlak, yasak kalkan yerler 2011

yakamoz026
05.07.11, 07:27
selamlar ,saygı değer abilerim kardeşlerim,

2011 balık ve balıkçılık sezonu girmiş olmasıyla ,bu yörelerde yasak olan ve yasağı biten yerler hakkında sizlerden bilgi istiyorum ,sazana gideceğim bu sene bol bol yanlış işler yapıpta ceza yemeyelım, örenegın bu barajlar hakkında bilgi alabılrımıyım ;

kuzfındık,kunduzlar,çatören,çalköy,musaözü, birde porsuk barajına artık kiralama nedenıyle hemen hemen her yerde yasak oldugunu duydum (özellikle eski sofça mevkii) bu konuda bılgılendırırsenız sevınırım.

selamlar,saygılar..

Abanticus
05.07.11, 16:22
Değerli Üyemiz

İstediğiniz tüm bilgiler 2/2 Tebliğde mevcut olup aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Kısmen ve tamamen yasaklanmış olan iç sular ayrı olarak iki tabloda listelenmiştir.

http://www.oltacilar.com/2-2-teblig-t3964.html

Bilgilerinizi rica ederim.

Saygı ve Sevgilerimle

yakamoz026
05.07.11, 22:04
çok teşekkür ederim ,saygılar...

M.Serkan İNANÇ
05.07.11, 22:26
Eskişehir ilinde Ticari avcılığa (Ağ ile avlanmaya) tamamen yasak barajlarımızdan bir kaç taneside verdiğin listede var sevgili Aşkın.
Aşağıdaki listeye bakarsan Eskişehir ilindeki Kuzfındık, Musaözü, Kanlıpınar barajlarında ticari avcılık yapılamaz.
Verdiğim listede bir kaç değişiklik var ama Eskişehir ilini ilgilendiren bir değişiklik benim şuana kadar bildiğim kadarıyla söz konusu değil. (Yanılıyorda olabilirim.)

Bence sen listeyi incele ve sonrasındada mutlaka Eskişehir Sportif/Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği' ni bir ziyaret et. Belki onların bildiği bizim bilmediğimiz ayrıntılar olabilir.
En nihayetinde bölgeye hakim olan derneğimiz ESABDER...

(ESABDER)
Deliklitaş Mah. Kaptan Sok. N0:14/A ESKİŞEHİR

Ticari avlanmanın tamamen yasaklandığı içsular
http://www.yukleoltaci.com/images/aralik/122_21tteb03.png

yakamoz026
06.07.11, 07:24
sevgili serkan abicim bilgi ve ilgin için teşekkür ederim öncelike ancak benım aklım şimdi yıne karıştı bu konuda ;

tebliğde avlanmanın tamamen yasak olduğu yerler ile ilgili olarak ;
Eskişehir:kuzfındık,musaözü barajı,özdenk göleti,kanlıpınar göleti,
Kütahya:Altıntaş ve çalköy olarak listede gösterilmiş.

yine aynı şekilde tebliğde ticari avlanmanın tamamen yasak olduğu yerler ile ilgili
Eskişehir:kuzfındık,musaözü,kanlıpınar
Kütahya: (için herhangi bir alan gözükmüyor)

şimdi bu ikisinin arasındaki fark nedir,ben ticari olarak yapmıyor bu işi sonuçta amatör balıkçılarız.yani aşağıdaki yazmış oldugum göller ve barajlarda avlanabılırmıyız ,

bu konuda sevgili NURİ abininde bilgisi oldugunu düşünüyorum ondan da bir cevap beklyıorum,

Nuri ERTİK
06.07.11, 08:47
Eskişehir:kuzfındık,musaözü barajı,özdenk göleti,kanlıpınar göleti,
Kütahya:Altıntaş ve çalköy olarak listede gösterilmiş.

Bu göllerde/barajlarda amatör balık avcılığı yapılamaz.

Altıntaş ve Çalköy de ticari avlnamaya izin verilse de Amatör avlanmaya izin verilmemiş.

Projeli kiralanmış ya da kiralanması planlanmış olabilir bu iki gölet ve o yüzden ticari avcılığa açık bırakılmış ama amatör avcılığa kapatılmış olabilir.

yakamoz026
06.07.11, 09:03
şimdi daha net ve anlaşılır oldu ,teşekkür ederim bilgiler için nuri abi,özelden bir sorum olucak abi!.

mehteran
06.07.11, 20:31
Aşkın bence sen bildiğin yerlerden şaşma.. Bilerek yada bilmeyerek hata yapmanı istemem...

yakamoz026
06.07.11, 20:49
abi demek ıstedıgını biraz düşündükten sonra anladım ,aklıma başka şeyler geldi bir anda :D haklısın o konuda ,birde bılıyosun kı abı avlaklarımızda balık kalmadı artık bır sazan ıcın kılometrelerce uzaklara gıder hale geldık aslında utanılcak şeyler bunlar ,geçen sene çok güzel balık aldıgım yere gittim uzun bir bekleyısın ardından elı boş geri döndük ve durum içler acısı halde tirıvırı ne ararsan kullanıyorlar anlattım onlara fakat öncelıkle ınsanlarda bilinç olmayınca ne kadar anlatsan boşa üzülerek geri döndüm,çareyi böyle uzaklarda arar hale geldik...

Nuri ERTİK
06.07.11, 20:56
Aşkın bence sen bildiğin yerlerden şaşma.. Bilerek yada bilmeyerek hata yapmanı istemem...

NE yani gürkan abi, ben yanlış mı yönlendireceğim...:eek::eek:
Kastım mı var?
Kötü müyüm ben?:cool:
Hııı?

:D:D:D:D:D:D:D:

mehteran
06.07.11, 21:01
Yok be kardeşim, seni bi kavanoz balla hallederizde başkalarını engelemek çok zor. Sonra birsürü iş çıkar başımıza.... İyisim bildiği yerlerde mantar yüzdürsün, balık çıkmazsa çıkmasın... Tırıvırı ve ağcıları ihbar etsin yeter.

tanerkaratay
26.08.11, 23:47
Yakamoz026
Selam Kardeşim...

Evvelki yaz (Bu yaz 2.yaz oluyor) Musaözüne gittiğimde henüz oltaları hazırlıyordum suya atmamıştım daha, Jandarma geldi oltaları topladık. Kapıdaki görevli yanlış hatırlamıyorsam bu gölette avlanmanın 4 yıl yasaklandığını söyledi sanırım balık atmışlar gölete. 2 yıldır adımımı atmadım o yüzden. Oysa avlanma bileti ve ayrıca giriş bileti alıp avlanıyor, piknik yapıyorduk. Belki değişmiş olabilir yasağın son durumu hakkında fazla bilgim yok, bilmiyorum. Sağlık olsun ne diyeyim.. Başka avlaklarda RASTGELE..