PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte Duyarlılık !

Selçuk_06
05.04.11, 20:29
Dün bu görüntüyü gördüğümde ilk aklıma gelen şey fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak oldu, hala bu kadar duyarlı davranan av bayilerinin olduğunu görmek beni gerçekten mutlu etti kendisine göstermiş olduğu duyarlılıkdan dolayı teşekkür ederek,
bu görüntüyü sitemizde kullanabilmek için de müsade aldıktan sonra sizlerle paylaşmak istedim..

Sevgi ve saygılar.

http://www.oltacilar.com/resim/image/323183-1640x480.jpeg (http://www.oltacilar.com/resim/share/323183-1640x480.jpeg)

Bülent YILMAZ
05.04.11, 20:37
Selçuk Abim Paylaşım İçin Teşekkürler...

Gerçekten çok duyarlı bir av bayisiymiş...

Bence Böyle bir Av bayisinin İsminin Söylenmesinde Bir Sakınca Yoktur Heralde...

Kimse Bu Av Bayisi Abimiz Kendisine Teşekkürler...

Saygılar...

Ayhan Çetiner
05.04.11, 21:19
Duyarlı davranış sergilediği için alkışlıyorum. Gelin bizde oltacılarder olarak bir broşür bastırıralım bütün av bayilerine dağıtalım güzelce yapıştırsınlar?

refaha
05.04.11, 21:31
Bencede niçin olmasın ; bu ara derneğimizinde bu konuda duyarlılığı her hanği bir derneğe üye olmayan alış veriş yapan kişiler tarafında da öğrenilmiş olur derim....

Yücel Canvar
05.04.11, 22:39
Bu düşünceli ve duyarlı davranışı diğer av bayilerinede örnek olur inşallah...

kulekreis
05.04.11, 22:43
Bu işler böyle böyle çözülecektir . Bu ilanı asmak iyi bir bilgilendirme dir. İnşallah herkes asar da bu illetin kotülüğü Herkes tarafından anlaşılmış olur. Zaten mono flament ağlar yeni sezonda tüm tebliğlerde yasak olacak. Fabrikalar satılmayan malı üretmezler Ancak diğer ipliklerle örülen ağlar serbest bakalım ne olacak.

http://www.oltacilar.com/resim/image/323179-IMG_1314.jpeg (http://www.oltacilar.com/resim/share/323179-IMG_1314.jpeg)

Birçok balık restoran. tebliğdeki 14 cm çinekopa bile isyan etmiş durumda işte kapılarına bu ilanları asarak protestolarını yapıyorlar. iyiye gidiyor oluşu sevindiricidir.Tekerleğe taş koyan çıkmassa

Nuri ERTİK
05.04.11, 23:36
O lanet şeyi satıp para kazanabilecekken satmıyor.
Adam gibi adammış demek.
Ve o restoranlar da...
Tebrikler.

Taner GÜNGÖR
05.04.11, 23:49
helal olsun tek kelime ile ...

Yaban Avcisi
06.04.11, 00:05
Paylasim ve bilgi icin tesekkürler emegine saglik.

Selçuk_06
06.04.11, 00:06
Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum hepinize.

Dükkandan içeri girdim ve tırıvırı varmı diye sordum :D
inanmayacaksınız ters ters öyle bir bakışı vardıki hemen acıklama yapma gereği duydum, bundan 2-3 ay evvelde uğramıştım ve biraz konuşmuştuk kendisiyle tanıdı hemen sonra ve güldü;

Bıktım artık tırıvırı sormalarından dedi çareyi bu şekilde bulmaya çalıştığını ifade etti..

Kendisini bir kez daha burdan saygı ile kucaklıyor ve sevgilerimi sunuyorum..

İbrahim YILDIZ
06.04.11, 07:38
İnsanları bilgilendirmek lazım. O illetin zararlı olduğunu bilmeden kullanan o kadar insan varki. Ama onları bilgilendirirsek kesinlikle bazı şeyler düzelecektir.

"Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil, Neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür."

Mustafa Kemal ATATÜRK

n/a
06.04.11, 08:48

inanmayacaksınız ters ters öyle bir bakışı vardıki hemen acıklama yapma gereği duydum, bundan 2-3 ay evvelde uğramıştım ve biraz konuşmuştuk kendisiyle tanıdı hemen sonra ve güldü;

Bıktım artık tırıvırı sormalarından dedi çareyi bu şekilde bulmaya çalıştığını ifade etti..

Merhaba Selçuk,

Bu örnek davranışın aslında her oltacının kulağına küpe olması ve yapması gereken girişimleri gösteriyor.
Ellerine ve yüreğine sağlık.

akrep
06.04.11, 08:57
paylasimlar icin cok tesekkurler arkadaslar,
duyarliliginiz ve sorumluluk bilinciniz sizin dogasever ruhunuzu gosteriyor :)))
Bende gectigimiz yaz mevsiminde Kadikoyde salipazarinin yaninda olan bir av bayiine gitmistim
bos zamanlarda mumkun oldugunca av bayiilerine giderim oradaki malzemeleri izlerim
yeni gorduklerimi alirim hic bir sey almasamda gezmeyi cok severim.
o av bayiini isleten arkadasla muhabbet ettik biraz ben de ona TIRIVIRI varmi diye sordum,
bana tepki verdi, ben onu hic satmadim bundan sonrada satmam dedi.
Tabii benim cok hosuma gitti ve tesekkur ettim kendisine :)
daha sonra kendisininde doga dostu oldugunu,
eger tiriviri satsaydim iste su kadar maddi kazancim
olurdu ama asla satmadim satmamda dedi.
Yani ulkemizde gercekten guzel insanlarda yokolmadilar henuz,
Yasamin her alaninda sorumluluk ve
duyarliligimizi gostererek yasamak dileklerimle...

M.Serkan İNANÇ
06.04.11, 09:12
Dün bu görüntüyü gördüğümde ilk aklıma gelen şey fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak oldu, hala bu kadar duyarlı davranan av bayilerinin olduğunu görmek beni gerçekten mutlu etti kendisine göstermiş olduğu duyarlılıkdan dolayı teşekkür ederek,
bu görüntüyü sitemizde kullanabilmek için de müsade aldıktan sonra sizlerle paylaşmak istedim..

Sevgi ve saygılar.

http://www.oltacilar.com/resim/image/323183-1640x480.jpeg (http://www.oltacilar.com/resim/share/323183-1640x480.jpeg)

Selçuk abi ellerine sağlık, güzel paylaşım olmuş.

Av bayii arkadaşımıza duyarlılığından dolayı teşekkürlerimi iletirsen sevinirim.
Hep dediğim gibi gidip başka yerlerden alışveriş yapmaktansa bu gibi arkadaşlardan üç beş lira fazlasına bile olsa alışveriş yapmayı tercih ederim. Bilmem neredeki av bayii çok ucuzmuş, malzemesi kaliteliymiş beni hiç ilgilendirmez...

Bu arada bir yanlışlık dikkatimi çekti.
Av bayii arkadaşımıza rica edersen o üstteki yazıyı şu şekilde değiştirsin.
Çok iyi niyetli ama eski tebliğ maddelerini yazmış.

AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN 2/2 TEBLİĞ 4. BÖLÜM 14. MADDE 7. FIKRA ve 15. MADDE 2. FIKRA GEREĞİNDE TIRIVIRI ÜRETİMİ, SATIŞI, BULUNDURULMASI VE KULLANIMI YASAK OLUP 778TL CEZASI VARDIR.

2/2 NUMARALI AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
MADDE 14 –
(7) Tırıvırı-paraşüt olarak adlandırılan av aracının üretimi, satışı, istihsal yerleri civarında bulundurulması ve su ürünleri avcılığında kullanılması yasaktır.
MADDE 15 –
(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Boyutları belirlenerek ilan edilmiş olan yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme vb.) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır.
BEŞİNCİ BÖLÜM
Cezalar
MADDE 19 –
(3) Aykırılığın ticari avcılık kapsamında olduğu tespit edilirse, Su Ürünleri Kanununun 36 ncı maddesinin (h) bendi veya ilgilendirmesi halinde diğer bendlerindeki idari yaptırım kararları verilir.
Not: Tırıvırı Ticari avcılık kapsamında değerlendirilmektedir.

Tebliğin tamamına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
2/2 TEBLİĞ (http://www.oltacilar.com/2-2-teblig-t3964.html)

Selçuk_06
06.04.11, 10:36
İlgili mesajlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim hepinize.

Bu arada sanırım ufak bir hatırlatma yapmakda fayda var abilerim;
Ben o arkadaşımızın dükkanına arada bir uğrarım, kendisine tırıvırı varmı diye sormamdaki sebep kendisini kontrol amaçlı değildir kesinlikle.
Ben o asmış olduğu uyarı yazısına istinaden latife maksatlı sordum ne tepki vereceğini görmek için.

Sevgili Başkanım ayrıca size bir bu konu ile alakalı bir bilgi daha vermek istiyorum ki; o arkadaşımızla siz de tanışmışsınız ve ayrıca sitemize de üye olmuş kendisi fakat iş ve hayat mücadelesinden dolayı çok fazla aktif olamadıgını söyledi sitemizde, ilk fırsatta kendisine yapması gereken düzeltme ile alakalı bilgiyi de vereceğim.

Teşekkürler.

Sefa AYKENAR
06.04.11, 10:56
On numara bir davranış olmuş kendisini tebrik ederiz

erto
06.04.11, 15:44
teşekkürler selçuk kardeşim ,böyle vatandaşlarımızın çoğalması dileğiyle.:)

nakış
06.04.11, 17:39
Selçuk kardeşim duyarlılığın için tüm amatör olta balıkçıları adına saygılarımı sunuyorum.

gökhan
06.04.11, 19:10
çok güzel bir davranış tebrik ederim keşke herkez bu kadar duyarlı olsa

doping_19
07.04.11, 17:47
Duyarlı davranış sergilediği için alkışlıyorum. Gelin bizde oltacılarder olarak bir broşür bastırıralım bütün av bayilerine dağıtalım güzelce yapıştırsınlar?

ayhan abi çok güzel düşünmüşsün sadece ankara da değil bastıralım burda vaya diğer arkdaşlar kendi yerlerin de av bayilerine dağıtabilirler aynı zamanda derneğimizin adı da duyulmuş olur

BAŞKANIM NE DERSİN ??

Tayfun TURNALI
07.04.11, 18:28
bu ilerlemelerden derneğimize pay çıkarmamak mümkun değil...sağol,varol OLTACILARDER....

Selçuk_06
29.04.11, 16:28
:D Adı üstünde OLTACI heralde sonu da Der olmalı.

Konuya müdahil olan herhese teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılar.

KÖŞKEROĞLU
04.05.11, 19:44

Sevgi ve saygılar.

Ben o arkadaşımızın dükkanına arada bir uğrarım, kendisine tırıvırı varmı diye sormamdaki sebep kendisini kontrol amaçlı değildir kesinlikle.
Ben o asmış olduğu uyarı yazısına istinaden latife maksatlı sordum ne tepki vereceğini görmek için.

Sevgili Başkanım ayrıca size bir bu konu ile alakalı bir bilgi daha vermek istiyorum ki; o arkadaşımızla siz de tanışmışsınız ve ayrıca sitemize de üye olmuş kendisi fakat iş ve hayat mücadelesinden dolayı çok fazla aktif olamadıgını söyledi sitemizde, ilk fırsatta kendisine yapması gereken düzeltme ile alakalı bilgiyi de vereceğim.

Teşekkürler.

Selçuk kardeş dünya küçükmüş araya araya bulduk:D

Şuan o av bayii arkadaşımızın dükkanındayız. Sadece sitemiz üyesi olmayan bu duyarlı av bayiimizin kim olduğunu Serkan başkan sana açıklayacaktır.
Konu paylaşımı için teşekkürler...

Ufuk KARAARSLAN
04.05.11, 20:01

Selçuk bey saygılar. OLTACILARDER Üyesi olmak güzel. Ben o gün biraz sinirliydim sende tırıvırı sorunca zaten canım sıkkın biraz sert bakmış okuma yazman yokmu diye sinirimi senden çıkartmaya çalışıyoırmuş gibi davranmış olabilirim kusura bakma:o
Ben sana OLTACILARDER üyesiyim demiştim ama sen site üyesi diye anlamışsın.
Her zaman beklerim ama tırıvırı sormadan tabikii:D:D

Nuri ERTİK
04.05.11, 20:26
Selçuk bey saygılar. OLTACILARDER Üyesi olmak güzel. Ben o gün biraz sinirliydim sende tırıvırı sorunca zaten canım sıkkın biraz sert bakmış okuma yazman yokmu diye sinirimi senden çıkartmaya çalışıyoırmuş gibi davranmış olabilirim kusura bakma:o
Ben sana OLTACILARDER üyesiyim demiştim ama sen site üyesi diye anlamışsın.
Her zaman beklerim ama tırıvırı sormadan tabikii:D:D

:eek::eek::eek:

Selçuk abi tırıvırı mı almak istedi?
Tırıvırı mı kullanıyormuş?
Selçuk abi?????????????
:eek::eek::eek:

:cool::cool::cool:

:D

Ufuk abi,
Tekrar bu duyarlılığınız için sağolun.
Oysa tırıvırıdan ne kadar çok para kazanabilirsiniz....
Müthiş bir davranış.

B. Can GEZGİN
04.05.11, 21:31
Ne kim nerde tırıvırımı:mad: bayimi avmı selçuk abimi nuri abidemi:eek::eek: ne zaman nasıl:D
neyse yeter bu kadar duyarlı olan bütün abilerimi bayilerimi kutlarım:)

Musa ERCİYAS
04.05.11, 23:35
Tüm av bayilerini böyle duyarlı olmaya çagırıyorum,ayrıca teşekkür ederim böyle bir olayı paylaştıgın için sagol kim ise o av bayinide canı gönülden kutlarım..
Helal olsun..

M.Serkan İNANÇ
05.05.11, 01:48
Selçuk abi ellerine sağlık, güzel paylaşım olmuş.

Av bayii arkadaşımıza duyarlılığından dolayı teşekkürlerimi iletirsen sevinirim.
Hep dediğim gibi gidip başka yerlerden alışveriş yapmaktansa bu gibi arkadaşlardan üç beş lira fazlasına bile olsa alışveriş yapmayı tercih ederim. Bilmem neredeki av bayii çok ucuzmuş, malzemesi kaliteliymiş beni hiç ilgilendirmez...

Bu arada bir yanlışlık dikkatimi çekti.
Av bayii arkadaşımıza rica edersen o üstteki yazıyı şu şekilde değiştirsin.
Çok iyi niyetli ama eski tebliğ maddelerini yazmış.

AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN 2/2 TEBLİĞ 4. BÖLÜM 14. MADDE 7. FIKRA ve 15. MADDE 2. FIKRA GEREĞİNDE TIRIVIRI ÜRETİMİ, SATIŞI, BULUNDURULMASI VE KULLANIMI YASAK OLUP 778TL CEZASI VARDIR.

2/2 NUMARALI AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
MADDE 14 –
(7) Tırıvırı-paraşüt olarak adlandırılan av aracının üretimi, satışı, istihsal yerleri civarında bulundurulması ve su ürünleri avcılığında kullanılması yasaktır.
MADDE 15 –
(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Boyutları belirlenerek ilan edilmiş olan yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme vb.) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır.
BEŞİNCİ BÖLÜM
Cezalar
MADDE 19 –
(3) Aykırılığın ticari avcılık kapsamında olduğu tespit edilirse, Su Ürünleri Kanununun 36 ncı maddesinin (h) bendi veya ilgilendirmesi halinde diğer bendlerindeki idari yaptırım kararları verilir.
Not: Tırıvırı Ticari avcılık kapsamında değerlendirilmektedir.

Tebliğin tamamına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
2/2 TEBLİĞ (http://www.oltacilar.com/2-2-teblig-t3964.html)

Teşekkürler.

06.04.2011 tarihinde bu av bayii arkadaşımızın kim olduğunu bilmeden yaptığım yorumdaki cümlelerımın sonuna kadar hemde şimdi gururla arkasındayım.
İyiki bu olayı ve kareyi bizlerle paylaşmışsın Selçuk abi.

Bugün yaklaşık 10 av bayii arkadaş/ağabeyimizi ziyaret edip ilerleyen günlerdeki bir planımızı kendileri ile paylaşırken Ufuk abi, başkan ben OLTACILARDER Üyesi olup sitedeki paylaşılan konulardan birisini okuduktan sonra canlı yem satmıyorum, biliyorsun tırıvırıda satmadım zaten. %99 av bayiinin sattığı ağıda çok fazla olmasada satıyorum. Dernek yönetimimizin bana ilettiği herşeyi eksiksiz yapmaya çalışan bir dernek üyesi olarak ağıda satmayacaksın dediğiniz an bu dükkanda ağ göremezsiniz. Fakat ben bu kadar dürüst çalışıp emek sarfederken diğerlerinin satmasıda zoruma gidiyor elbette. Kapı girişime TIRIVIRI SATILAZ LÜTFEN SORMAYIN bile yazdım. İstersen bak işte dediğinde ben bu görüntüyü bir yerlerden hatırlıyorum diye geçti içimden ve Mustafa abiye (KÖŞKEROĞLU) bizim sitede böyle bir resim paylaşılmıştı. Hatta bende üstteki yazı yanlış demiştim. Hangi konuydu ve kim paylaşmıştı hatırlıyormusun abi dedim.
Selçuk kardeş paylaşmıştı ama o da buna benzer bir yazıyı av bayii olmamasına rağmen kendi dükkanının girişine asmıştı diye hatırlıyorum, siteye giripte bakalımmı dedi...
Siteye girdik ve o an gördüğümüz ile sitedeki bir ay önce paylaşılan herşey aynıydı...:)

Konuya yazdığım bir önceki mesajımdaki aşağıdaki cümleyi şimdi OLTACILARDER üyesi bir av bayii için sarfettiğimi bilerek daha bir gururla hemde üstüne basarak hatırlatayim istedim.
Derneğimiz 114 numaralı üyesi Ufuk ağabeyime teşekkürlerimi sunuyorum.

Selçuk abi,

Selçuk_06
07.05.11, 15:34
Hepiniz eli öpülesi insanlarsınız, bu konuda göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve duyarlılık için tek tek teşekkür ediyorum.

Ufuk kardeşime tırıvırı varmı diye sormamdaki sebep onun nabzını yoklamak falan değildi zaten; sadece espiri :D :D olsun mahiyetinde idi o yazıyı göre göre hatta resmini çekip sitemize koymak için bile :) müsade istedim kendisinden, baş tacı edilecek bir arkadaşım olan Ufuk Karaarslan' ı buradan tekrar tebrik ediyor tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

İyi ki varsın OLTACILARDER ve iyiki bu ailenin bir ferdiyim.

Sevgi ve saygılar.