PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmrahor Mühye Göletleri

turnacı06
26.09.09, 18:32
saygı değer abilerim mühiye köyü nerdeydi tam olarak bi bilgi verirmisiniz yolu biliorum ama emin deilim abilerim bilgi verirseniz sevinirim

Turna
26.09.09, 20:15
Çankaya nın arkaları oradan elma dağı yoluna çık görürsün.yüksek blokları geçme.

turnacı06
27.09.09, 11:56
daha açık bi bilgi verirmisiniz saygı değer abilerim

Kamil Metin
27.09.09, 13:50

berk akderedende gidebilirsin veya mamak çöplüğüne giderken çöplüğe varmadan aşağı bir yol iniyor viyadük köprüsünün altına in sola dön seni istediğin yere götürür

Taner GÜNGÖR
27.09.09, 16:01

Mühiye köyüne iki yoldan gidersin en kolay olanı çankaya atakuleden düz git turan güneş bulvarının ışıklardan çankaya sancak mahallesine yani turan güneş bulvarının ışıklarından direk karşıya geç ve hiç bir yere sapma yolun sonunda tekrar ışıklar gelecek sağlı sollu çevre yolu sen ışıklardan direk karşıya geç ve aşağı doğru in orası mühiye köyü... köyden sola doğru küçük göletlere gideceksen orası imrahor tarafıdır. birde Türközünden imrahora gidilir.

turnacı06
27.09.09, 16:46
herkese çoq teşekkür ederim

Sefa AYKENAR
20.11.09, 09:00
Arkadaşlar Ankara imrahor ve Mühye Köyü yakınlarındaki göletlerden tutulan balıklar yenilir mi? Yenilirse hangi balıklar çıkıyor? Bilgilendirir misiniz?.

M.Serkan İNANÇ
20.11.09, 09:16
Arkadaşlar Ankara imrahor ve Mühye Köyü yakınlarındaki göletlerden tutulan balıklar yenilir mi? Yenilirse hangi balıklar çıkıyor? Bilgilendirir misiniz?.

Günaydın Sefa kardeş, hayırlı işler.
Bu konu önceden vardı forumda, onun için senin mesajını daha eski açılan Berk' in konusunun üzerine taşımış sanırım yöneticiler.

Bildiklerimi söyleyeyim:D
Rastgele...

Müraacat:

(autan) Görkem AKTAN
http://www.oltacilar.com/forum/tatli-su-av-raporlari/5777-imrahor-denemesi.html

(GUNEY0302) Mustafa BİLGE

http://www.oltacilar.com/forum/tatli-su-av-raporlari/5710-turna-avim.html

(Not: Zaman daralıyor.. Sanaldan başlayan dostluğu gerçek hayata taşıyamaz ve senin nasıl bir avcı olduğunun kararına yan yana gelipte varamazsam üzülerek söylüyorumki en azından benden av ve avlak öğrenme hakkını kaybedeceksin:D)

M.Serkan İNANÇ
20.11.09, 09:19

Dikmen'de oturan (Musa66) Musa ERCİYAS' in özeline yaz, telefonu al, onu ara.
O oralarda ne ile ne çıkar iyi biliyor;)

Sefa AYKENAR
20.11.09, 09:47
teşekkürederim serkan bey asıl sorun duyduğuma göre göllerde su akışı yokmuş onun için tutulan balıklar yenirmi ?

M.Serkan İNANÇ
20.11.09, 10:01
teşekkürederim serkan bey asıl sorun duyduğuma göre göllerde su akışı yokmuş onun için tutulan balıklar yenirmi ?

Yağmurlar çok yağdığı dönemde bir hayli temiz görünüyordu, şuan bir hayli kötü diye duydum. Ben çekinirim oradan yakalanan balığı yemeye.
Musa' ya sordum ben yiyorum kardeşim, ölmediğime göre sorun yok dedi:)

Mustafa BİLGE
20.11.09, 10:01
su akışi var lakin yinede pis

olan balıklar...

gümüş .( bol bol)
turna. yemeni tavsiye etmem.)
bir de kadife .( az çıkar ve bir kaç golette vardir.)

saygilar........

autan
20.11.09, 10:30
Merhaba Sefa,
İmrahora ulaşmak için en kolay yol: Atakuleden yukarı Simon Bolivar Bulvarından düz devam ediyosun. 2 trafik lambası geçtikten sonra sağda shell benzinliği var onu da geçiceksin. ilerideki ışıklı kvşaktan da hiç bir yere sapmadan düz devam ediceksin. Yol biraz daralır (kahire caddesi). 2 ışık daha geçtikten sonra büyük bir kavşak çıkar karşına. Okavşaktan da düz devam edersen yol varyant yaparak aşağıya doğru gider. Yolun sonuna kadar gir. Sağlı sollu terkedilmiş tuğla fabrikaları göreceksin. Yolun bittiği yerden sola dön. O yoldan da düz devam et. Asfalttan ayrılma. Sağ tarafında göletleri görmeye başlayacaksın. Yol ilerde stablize oluyor. İstediğin gölette avlanabilirsin.
Benim bildiğim kadarıyla imrahorda turna, kadife ve gümüş çıkıyor. Başka balık varmı bilmiyorum. Zaten ben turnadan başka balıkla pek uğraşmam.

Sefa AYKENAR
20.11.09, 12:06
Görkem kardeşim, anlatımın için teşekkürederim asıl sorun o göletlerden tuttuğumuz balıklar gönül rahatlığıyla yenilebilirmi asıl sorunbu çünki su akışı yok diyebiliyorum

Sefa AYKENAR
23.11.09, 08:54
http://www.yukleoltaci.com/images/kasim14/752_fotoraf0040a[1].jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=752_fotoraf0040a[1)

http://www.yukleoltaci.com/images/kasim14/31_fotoraf0041q[1].jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=31_fotoraf0041q[1)

http://www.yukleoltaci.com/images/kasim14/95_fotoraf0042[1].jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=95_fotoraf0042[1)

23.11.09 akşamaı iş ten çıktıktan sonra nasıl biryer diye görmeye karar verdim at çek yapanlar , dip oltasına solucan ve hamur takıp kadife almaya çalışanlar 30 dakika kadar kaldıktan sonra ayrıldım güzel turna alanlar gördüm ama tek canlı yem ile tutulmuştur. atçek yapanlardan ses seda yoktu

YAŞAR
23.11.09, 08:58
Bende gittim daha önce ama tutamadım. İşyerime 10 dakika uzaklıkta,

ümit80
23.11.09, 10:42
Akdere dereboyundan gidildiğinde 1. değilde 2. gölet daha temiz ve daha verimli. ben ekimin ilk haftası gittim 3 saat kaldım ve 45 cm turna aldım. balıkta koku felan yoktu ve gayette lezzetli idi, orası koruma altına alınsa süper avlak olur.

Musa ERCİYAS
13.03.10, 00:04

Sefa kardeşim neden yenmesin ben birçok yiyen gördüm ayrıca bende yedim ve ölmedim kardeşimm..

M.Serkan İNANÇ
13.03.10, 00:23
Bu konudaki son mesajı yeni gördüm.
Ama tahminlerime göre bir kaç gün önce buna benzer bir başka konuda yine aynı şeyi tartışıyordunuz diye hatırlıyorum.
Şimdi bulamadım o güncel konuyu...

Gerçi bulsamda oraya yazacaklarımla şimdi buraya yazacaklarım aynı şeyler olacağı için o konu veya bu konu çokta önemli değil yani.

Ne olur kusuruma bakmayın.
Şimdi benim anlamadğım bir şey var. Sağlıklı veya sağlıksız kavramı ölmek veya ölmemekle eş değermidir?

Olta atarken burnumun direkleri kırılıyor.
Etrafım hayvan leşleri dolu.
Heryer pislik içerisinde.
Üç atçek yapıyorsunuz iki pislik geliyor oltanıza.
Sizde onu balık sanıp hevesleniyorsunuz.:)

Yanlış konuştu isem kardeş sen yanlışsın deyin lütfen.
Acaba gittiğimiz, konuştuğumuz yer ayrı yerlermi?:confused:

Musa ERCİYAS
13.03.10, 22:46
Bu konudaki son mesajı yeni gördüm.
Ama tahminlerime göre bir kaç gün önce buna benzer bir başka konuda yine aynı şeyi tartışıyordunuz diye hatırlıyorum.
Şimdi bulamadım o güncel konuyu...

Serkan başkan evet aynı yer degil ama arkadaşlar bilmiyorr orada eskiden bir göl vardı şimdi ise tam altı adet var çık işin içinden candost bu bir birde yersin yemessin yiyeni kötülemek yemiyeni övmek diye bişey yok herkes hür yiyen yesin yemeyen yemesin degilmi ben buna kızıyorum arkadaşlar yanlış anlıyorr..eger konuya açıklık getirdiysem ne mutlu orda altı adet irili ufaklı göl oluştu böle bölee başkanım herzaman ispatlarımm saygılarr..

M.Serkan İNANÇ
13.03.10, 22:59
Serkan başkan evet aynı yer degil ama arkadaşlar bilmiyorr orada eskiden bir göl vardı şimdi ise tam altı adet var çık işin içinden candost bu bir birde yersin yemessin yiyeni kötülemek yemiyeni övmek diye bişey yok herkes hür yiyen yesin yemeyen yemesin degilmi ben buna kızıyorum arkadaşlar yanlış anlıyorr..eger konuya açıklık getirdiysem ne mutlu orda altı adet irili ufaklı göl oluştu böle bölee başkanım herzaman ispatlarımm saygılarr..

Ben ne dediğini vallahi anlamadım Musa.
Anlayan varsa anlatsın...

Bugünlerde kafam öyle karışıkki kendi yazdıklarımı bile anlamakta zorlanıyorum kusuruma bakma dostum.

Musa ERCİYAS
13.03.10, 23:07
Serkan başkan konuştugumuz yer aynı yermi imrahor yada mühye mi demişsin bende altı adet gölet var dedim,birde musa yiyo ölmüyo demişsin bende yiyorum evet ve ölmüyorum demek istedim açıklayım dedim diger konuyuda okuduysan böyle yazışmalar olmuştu şimdi bulamadım konuyu silmişler galiba neyse saygılar candostumm..

Musa ERCİYAS
14.03.10, 21:09
Tüm oltacı dostlara rastgelee..

çerkeşli
03.05.10, 20:09
imrohorda tutulan balıklar yenmez mırık ve fabrikalarım çoklugundan su akışı yok suyu eymir gölünden geliyordu son seneler oda kesildi tuğla fabrikaları orda mırık üretiyor tuğla yapıyorlar suyu çok pis tavsiye etmem benim mahallem çocuklugumda çok güzeldi insan oğlunun elinin deydiği her şey gibi oda yok olup gitti yazık

evilgy23
03.05.10, 20:29
imrohorda tutulan balıklar yenmez mırık ve fabrikalarım çoklugundan su akışı yok suyu eymir gölünden geliyordu son seneler oda kesildi tuğla fabrikaları orda mırık üretiyor tuğla yapıyorlar suyu çok pis tavsiye etmem benim mahallem çocuklugumda çok güzeldi insan oğlunun elinin deydiği her şey gibi oda yok olup gitti yazık

ben geçen hafta ordaydım su bayağı akıyordu