PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızılcahamama ve Ayaşa yakın sazan yerleri

Emin_Paşa
26.09.09, 17:47
Selamlar üstadlar,

Uzun zamandır balık tutmaya gidemiyorum.. yarın bir fırsatını buldum, ben Elvankent tarafında oturuyorum ve o taraflara en yakın kızılcahamam taraflarında yada ayaş taraflarında öncelikle sazan olmak üzere turna ve diğer balıkları tutabileceğim yerleri söylemeniz mümkünmü.. Özel mesajla ile de bilgilendirebilirsiniz...

Çanıllı dışında,

Saygılar,

turnacı06
26.09.09, 17:52
sitede avlak adı vermek yasak emin abi ama özelden verebiliriz

Emin_Paşa
26.09.09, 17:57
Berk kusura bakma daha yeniyim ama öğreneceğim... Özel mesajdan bilgi veren tüm dostlara şimdiden Teşekkür ederim,

turnacı06
26.09.09, 18:36
ama bu kurala uymuyanlarda var emin abi yane verebilirsin ben sadece sana bilgi verim dedim bu arada sirküler 2/1 tebliği ve 2/2 tebliği okumayı unutma emin abi

H.Cahit ÇİÇEK
26.09.09, 19:52
ama bu kurala uymuyanlarda var emin abi yane verebilirsin ben sadece sana bilgi verim dedim bu arada sirküler 2/1 tebliği ve 2/2 tebliği okumayı unutma emin abi

Berk çiğim 2/1 TEBLİĞ (http://www.oltacilar.com/forum/sirkuler/4102-2-1-ticari-amacli-su-urunleri-avciligini-duzenleyen-teblig.html) bizi pekte bağlamıyor, çünki Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını ( Profesyonel balıkçılık ) düzenler o Tebliğ. Bizler Amatör olduğumuzdan 2/2 TEBLİĞ (http://www.oltacilar.com/forum/sirkuler/3964-2-2-teblig.html)' i çok iyi bilip avlaklarda her hangi bir problemle karşılaşmamak için ona uygun avlar yapmalıyız. Bence bu tebliği sende oku...;):)

baracuda
26.09.09, 21:35
Avlak adı vermek sitemizde yasak değildir, biz prensip olarak nadide yerlerin bohçacı olarak tabir edilen ağ tırıvırı yada bilinçsiz avcılık yapan kişiler tarafından istila edilmesini istememekteyiz bu sebeple yer söylerken biraz daha dikkatli davranmaktayız. Aramıza daha yoğun bir katılımcı olunca sizlerde göreceksinizdir ki burda kimse kimseden yer saklamaz çünki biz bilirizki bizimle birlikte olanlar bilinçli avcılıktan yanadır.

Genel bilinen yerlerden bir kaçı ayaş tarafı
çanıllı barajı ( sazan turna kadife çıkar )
ayaş göletleri ( sazab çıkar )

Kızılcahamam yönünde kazanda bağzı göletlerde taş/ kum ocağı göletlerinde sazan turna çıkar ancak o göletin özel mülkiyete girmediğinden emin olunuz.
kızılcahamam üzerinde çamlıdere barajı kurtboğazı barajı ve eğrek kaya barajı vardır ancak bu barajlardan bağzıları ankaraya içme suyu sağladığı için bağzı yasaklar söz konusudur bu durumla ilgili avlanmanın serbestlik durumunu sirkülerden incelemenizi tavsiye ederim.

turnacı06
26.09.09, 22:00
tmm cahit abi özür dilerim ben sitede avlak adı vermek yasak çünkü bohçacılar alıp ağ atıolar die ben dier foruma yeni katılanları uyardım gerçi bende pek eski sayılmam ama k.bakmayın özür dilerim

Emin_Paşa
26.09.09, 22:36
Teşekkürler dostlar..
Yüksek ihtimalle Kurtboğazı tercimiz olacakdır...