PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BURSADA AVLAKLAR

hakansia
22.08.09, 15:20
HERKESE SELAMLAR...YENİ ÜYE OLDUM. ÖĞRETMENİM. BALIK TUTMAYI ÇOK SEVİYORUM.BURSA KESTEL DE OTURDUĞUMDAN DOLAYI EN YAKIN YER OLARAK GÖLBAŞI VAR. ANCAK YASAK OLARAK GÖRÜNSE DE SAHİPLERİ ŞU ANDA İZİN VERİYORLAR ANCAK BOL MİKTARDA İSRAİL VAR. AMA BUNUN YANI SIRA SAZAN,TURNA VE YAYINDA ÇIKIYOR. BURSA GÖLET VE BARAJ KONUSUNDA OLDUKÇA ZENGİN. BALIK TUTMAYA BAŞLADIĞIMDA 50 YE YAKIN İSRAİL TUTTUM. AMA ARTIK YENİ BALIKLAR TUTMAK İSTİYORUM. BUNUN İÇİN YENİ AVLAK YERİMDE TATLI SU KEFALİ VAR. HAFTA İÇİ ORAYA GİDECEĞİM. HERKESE RASTGELE

murat41
22.08.09, 15:57
Öncelikle hoşgeldiniz :)yazılarınızı ufak harflerle yazarsanız forum kurallarına uymuş olursunuz bu şekilde başka anlamlar ifade etmekte bidakine forum kurallarını gözden geçirip ona göre yazacağınızı umut ediyorum:)

cat_memeda
22.08.09, 17:09
HERKESE SELAMLAR...YENİ ÜYE OLDUM. ÖĞRETMENİM. BALIK TUTMAYI ÇOK SEVİYORUM.BURSA KESTEL DE OTURDUĞUMDAN DOLAYI EN YAKIN YER OLARAK GÖLBAŞI VAR. ANCAK YASAK OLARAK GÖRÜNSE DE SAHİPLERİ ŞU ANDA İZİN VERİYORLAR ANCAK BOL MİKTARDA İSRAİL VAR. AMA BUNUN YANI SIRA SAZAN,TURNA VE YAYINDA ÇIKIYOR. BURSA GÖLET VE BARAJ KONUSUNDA OLDUKÇA ZENGİN. BALIK TUTMAYA BAŞLADIĞIMDA 50 YE YAKIN İSRAİL TUTTUM. AMA ARTIK YENİ BALIKLAR TUTMAK İSTİYORUM. BUNUN İÇİN YENİ AVLAK YERİMDE TATLI SU KEFALİ VAR. HAFTA İÇİ ORAYA GİDECEĞİM. HERKESE RASTGELE

Ailemize hoş geldiniz kalıcı ve katılımcı olmanızı dilerim..
Keyifli paylaşımlar.:)

Nuri ERTİK
22.08.09, 19:01

Hakan bey, öncelikle 2/2 tebliğe göre yasak kararları sadece bakanlıkça belirlenir.
Başka herhangi bir kişi ya da kurum bu yasak kararlarını alamaz ve kaldıramaz

Amatör balıkçıları bağlayan Tebliği buradan inceleyebilirsiniz: 2/2 Tebliğ (http://www.oltacilar.com/forum/sirkuler/3964-2-2-teblig.html)

Sahipleri demekle neyi kastettiğinizi anlamadım.
Gölbaşı özelleştirildi ya da satıldı mı?

Bahsettiğiniz Gölbaşı (kuşkonmaz) göleti ise burada avlanmak dönem boyunca yasak.

Nihayetinde orada avlanmakla suç işlemiş olursunuz ve Amatör balıkçılık kurallarını ihlal etmiş bulunursunuz.

Saygılarımla,

moymullu
22.08.09, 19:47
aranıza hoş geldin keyifli paylaşımlar dilerim

kulekreis
22.08.09, 22:49
Hoşgeldin Hakan

hakansia
22.08.09, 23:27
harflere dikkat ederim. gölbaşı barajı kestel bursada bulunmakta. sadece kiralıktı fakat kiralayan kişiler balık tutulmasına izin veriyorlar. ama tebliğlerde yasak olarak görünüyor. bu araa tebliğler bilindiğine göre 4 yılda bir yenileniyor.

Nuri ERTİK
23.08.09, 03:24
harflere dikkat ederim. gölbaşı barajı kestel bursada bulunmakta. sadece kiralıktı fakat kiralayan kişiler balık tutulmasına izin veriyorlar. ama tebliğlerde yasak olarak görünüyor. bu araa tebliğler bilindiğine göre 4 yılda bir yenileniyor.

Eğer tebliğde yasak ise orada amatör balıkçılık yapılamaz.
Açıkçası orayı kiralayıp da amatör balıkçılık yaptıran kişiler suç işlemektedirler.

Yasak olduğuna ve kiralandığına göre göre, projeli olarak kiraya verilmiş demektir.
Ama kiralayan kişi orada amatör balıkçılık yaptırıyorsa, bu suçtur.
Yaptıran da yapan da suç işlemiş demektir.

Tayfun TURNALI
23.08.09, 11:27
hoşgeldin kardeş...

Abdurrahman koca
24.08.09, 11:03
Böyle tebliğde yasak yazan ama aslında serbest olan çok baraj var bizim Bilecik ve Eskişehir arasında bu tip bir çok baraj ve gölet var,mesela Kuzfındık göleti bu hafta sonu iş için Kuzfındık köyüne gittim yasak olarak bildiğim yerde bentin üzerinde 13 adet araç vardı her taraf balıkçı doluydu,köylülere sordum olta ile av serbest dediler

nalbantoglu_ahmet
31.08.09, 17:04
Selam abiler bende yeni üyeyim bursa hasanağa kasabasındanım bizim gölette şu an turna avı yoğunluktadır. Küspeli atıldığında sazan çıkma ihtimali yükdektir. herkese rastgele:)

Nuri ERTİK
31.08.09, 17:24
Selam abiler bende yeni üyeyim bursa hasanağa kasabasındanım bizim gölette şu an turna avı yoğunluktadır. Küspeli atıldığında sazan çıkma ihtimali yükdektir. herkese rastgele:)

Ahmet hoş geldin...
Tanışma bölümünde konu açıp bize kendini tanıtırsan seviniriz.

Ayrıca bir uyarı yapmak isterim.
2/2 tebliğe göre Küspeli olta kullanmak yasaklanmıştır.

M.Serkan İNANÇ
10.07.10, 13:28
Küspeli Olta ile avlanmak amatör tebliğe göre yasak olup Bursa/Gölbaşı (Kuşkonmaz) göleti yasaklar listesinden bugün itibariyle çıkartılmıştır.
Gözünüz aydın ve rastgele:)

http://www.oltacilar.com/2-2-amator-tebligde-degisiklik-t8143.html

şükrü
10.07.10, 17:55
haydi hayırlısı olsun bursalı arkadaşlara.nedendir bilmem ama benim o göle bir türlü içim ısınmamıştır.