PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göksu Park'ında Yaşanan İlginç Olay...

ERDEM
26.05.09, 18:07
Sevgili abilerim bugün Göksu parkına etrafı kolaçan etmek için gittim.Beni tanıyan güvenlik abilerle biraz muhabbet ettik bana dün olan bir olayı anlattılar.Dün akşam saat 10:30 aralarında göldeki sazlık bölgesinde birden balıkları atlamaya başladıklarını ve suyun üstünden buharlar çıktığını gördüklerini söylediler.Bir tanesi elini suya soktuğunda suyun normalden daha sıcak olduğunu fark etmiş.Bu olay yarım saat gibi sürmüş balıklar durmadan atlıyorlarmış.Gölü etrafını biraz gezdim suyun rengi çok koyu olmuş ve su bazı yerlerde çok pis kokuyordu. Ben bu olayı duyunca aklıma bundan yaklaşık 10 yıl önce bir zehirlenme olmuştu balıklar sudaki gazdan kaynaklanan bir sebeple zehirlenip ölmüşlerdi.Sizce bu olay tekrar olabilirmi sudaki bu kaynama gibi olayı neyle ilgisi olduğunu bilen varsa biraz bilgilendirirse çok mutlu olacağım.Olayın gerçekleştiği yerin resimleri alta teşekkür ederim.

http://www.yukleoltaci.com/images/mayis14/298_26052009.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=298_26052009.)

http://www.yukleoltaci.com/images/mayis14/875_26052009(002).jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=875_26052009(002).)

http://www.yukleoltaci.com/images/mayis14/651_26052009(006).jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=651_26052009(006).)

KRAL BALIKÇI
26.05.09, 18:11
Metan gazındandan kaynaklı olabilir
Geçen yıllarda gölbaşı Mogandada aynısı meydana gelmiş ve toplu balık ölümleri olmuştu
Bu akşam tekrar bir uğra ölü balık mevcutmu...

Burhan VELİOGLU
26.05.09, 19:04
Geçen yıllarda gölbaşı Mogandada aynısı meydana gelmiş ve toplu balık ölümleri olmuştu

Sana katılıyorum Turgay abi,bazen aynı olay bizim efteni gölündede oluyor gazdan kaynaklandığını söylüyorlar.

kulekreis
26.05.09, 19:27
Metan gazı veya başka menşeili gazların çıkması normaldir ama normalin üstünde sıcaklık bu gaz çıkışlarına baglı değildir.Başka bir konu ile ilgili olmalı gaz çıkışı sıcaklık artışı yapmaz

ERDEM
26.05.09, 20:25

Sana katılıyorum Turgay abi,bazen aynı olay bizim efteni gölündede oluyor gazdan kaynaklandığını söylüyorlar.

Metan gazı veya başka menşeili gazların çıkması normaldir ama normalin üstünde sıcaklık bu gaz çıkışlarına baglı değildir.Başka bir konu ile ilgili olmalı gaz çıkışı sıcaklık artışı yapmaz

Düşenceleriniz için teşekkür ederim tek korkum eskiden olduğu gibi yine balık ölümü olmaz işallah :(

mehteran
26.05.09, 20:28
İnşallah kötü şeyler olmuyordur. :o

meric
26.05.09, 22:54
Bencede dostum metandandir

ERDEM
26.05.09, 23:09
Meriç abi bu olaya metan gazımı veya başka bir gazmı sebep oluyor bilmiyorum ama işallah göldeki balıklarla canlılara bir şey olmaz.

Fedai ERDEM
26.05.09, 23:58
inşallah elektrik kaçağı veya kısa devre yoktur.
bundan 19 sene evvel gençlik parkında olmuştu.

tuncerix
27.05.09, 00:34
bu olay meydana geldiğinde güvenlikteki arkadaşlar bilir kişilere haber verselermiş keşke..

H.Cahit ÇİÇEK
27.05.09, 00:41
Çok göz önünde biryer, kötü birşey olmaz inşaallah ama olursa ( Düşünmek bile istemem ) OLTACILARDER bu işin peşini bırakmaz kesinlikle. Takip edip sonucu görmek lazım...

molla
27.05.09, 02:13
Düşenceleriniz için teşekkür ederim tek korkum eskiden olduğu gibi yine balık ölümü olmaz işallah :(

Erdem kardeşim madem güvenlikçilerle aran iyi metan gazından ziyade GÖKSU da sazan tutan bohçacılarla ilgilensinler 2 hafta önce oradaydım güvenliğe söylediğim halde ilgilenmediler yoksa gazdan değil bohçacılar yüzünden sazanın nesli tükenecek

kulekreis
27.05.09, 03:26
Erdem kardeşim madem güvenlikçilerle aran iyi metan gazından ziyade GÖKSU da sazan tutan bohçacılarla ilgilensinler 2 hafta önce oradaydım güvenliğe söylediğim halde ilgilenmediler yoksa gazdan değil bohçacılar yüzünden sazanın nesli tükenecek

deveye demişler boynun eğri misali

ERDEM
27.05.09, 18:41

Abicim bir yanlışlık olması lazım kesinlikle balık tutdurmuyorlar ben ve serkan abiğil bir gurup ordaki güvenlilerin genel merkezlerindeki müdürün yanına gittik balık tutma konusunda baya bir azar işitti ordaki güvenlikler ve 15 marttan itibaren katlien balık tutmak yasak eğerki görmüşsen abi ben gider tekrar konuşurum teşekkür ederim abi söylediğin için .

ÇARŞI
27.05.09, 18:55
Bu iş varya Güvenliklerin umrunda değil bence.Kendim şahit oldum,sadece dinliyolar,
ee abi bizi dinlemiyorlar diyorlar.E jandarma ya haber verin diyoruz,eee gelmiyorlar abi diyorlar,Yani lay lay lom olmuş bu iş onlar için.

ERDEM
27.05.09, 18:57
Bu iş varya Güvenliklerin umrunda değil bence.Kendim şahit oldum,sadece dinliyolar,
ee abi bizi dinlemiyorlar diyorlar.E jandarma ya haber verin diyoruz,eee gelmiyorlar abi diyorlar,Yani lay lay lom olmuş bu iş onlar için.

Sinan abi o olaylar eskıden oluyordu gel istersen şimdi birlikte gidelim olta atmayı deniyelim kaç tane güvenlik geliyor.

ÇARŞI
27.05.09, 19:30
Sinan abi o olaylar eskıden oluyordu gel istersen şimdi birlikte gidelim olta atmayı deniyelim kaç tane güvenlik geliyor.

Geçen hafta,Ankara içinde başkabir yerde,Bir abimle şahit oldum,abim konuştu,bize söylenenler ilk msj ımdaki gibiydi.Bede aynen şunu dedim bunlar bu konuyu tınlamıyorlar abi.

KRAL BALIKÇI
27.05.09, 19:32

Şu anda sıkı koruma altında bulunan yer Göksu parkı ( Suzuz göleti)

Denemede yarar var tanınmayan bir grup arkadaş ellerinde olta takımlarıyla beraber bir girsinler bakalım
ne yapacaklar.

kulekreis
28.05.09, 01:03
Şu anda sıkı koruma altında bulunan yer Göksu parkı ( Suzuz göleti)

Denemede yarar var tanınmayan bir grup arkadaş ellerinde olta takımlarıyla beraber bir girsinler bakalım
ne yapacaklar.

Segili Kral bazı olaylar insanların üstüne üstüne geliyorsa birileri ters gidiyor demektir. Bu tersligi bulmak bize düşecek herhalde

KRAL BALIKÇI
28.05.09, 01:10
Segili Kral bazı olaylar insanların üstüne üstüne geliyorsa birileri ters gidiyor demektir. Bu tersligi bulmak bize düşecek herhalde

olayı çözeriz abi
bak bu hafta neler yapıyoruz eryaman takımı olarak;)

M.Serkan İNANÇ
28.05.09, 04:47

Bırakın sanalı falan.
Ankara Takımı veya OLTACILARDER'in ne veya kim olduğunu cümle alem duydu ve öğrendi.
Biz ne dediysek o olmuştur bu güne kadar Ankara ve çevresinde.
Yalan dolanla hayatta işimiz olmaz ve bunu da bizi şahsen tanıyanlar bilirler.
Konuyu dağıtmak istemiyorum.
Bu olayın sebebi veya sonucu ne olur bilmem ama Ankara da Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği kurucu ve üyeleri, aynı zamanda www.oltacilar.com sitesinin kurucusu ve Co Admini var olupta sizde Ankara Göksu Parkına geldik ama orada olta sallayanlar vardı derseniz bende size yalan konuşuyorsunuz derim...
Kanıtlamak size kalmış.
Saygı ve selamlarla....

OLTACILARDER olarak aylar önce kapı kapı dolaşıp ta ki Altınpark'taki müdürlüklerine kadar gidip Göksu parkında olta sallanılmaması için mücadele ettik. (Resimleri bende saklı)
Lütfen forumu çok dikkatli takip edin...

(Şayet böyle bir olay varsa tüm dostlar 0533 810 38 58 numaralı telefonu anında arasınlar.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İsmet ağa sana zahmet çevrende gördüğün uygunsuzlukları aynı OLTACILARDER gibi 156 jandarma hattına bildir lütfen, vurdumduymazlık yapma ne olur.
Ayrıca sana zahmet bir dahada Serkan İNANÇ ismini ağzına alırken azıcık dikkatli ol.
Aşağıdaki konuyada lütfen gelip bir cevap ver ve beni tanımadan hakkımda ahkam kesme...

Sanada bu sitede yeni üye olan ağabey ve kardeşlerim gibi elimden geldiğince sıcak kanlı yaklaşıp yardımcı olup, saygı ve sevgidede hiç hata yapmadım hatırlarsan...

Ankara için konuşacaksan buyur gel biz herşeye açığız.
Buraya geldiğinde OLTACILARDER i bul sana zahmet...

http://www.oltacilar.com/forum/video-paylasim/4832-kisinda-balik-avi-2.html

M.Serkan İNANÇ
28.05.09, 04:54

Geçen hafta,Ankara içinde başkabir yerde,Bir abimle şahit oldum,abim konuştu,bize söylenenler ilk msj ımdaki gibiydi.Bede aynen şunu dedim bunlar bu konuyu tınlamıyorlar abi.

Olayı karıştırma.
Seninle geçen hafta kolaçan ettiğimiz avlakta sudak var.
Sudak ne demek ve ne zaman avlanır oradaki görevlilerden bunu beklemek ayıp olur.
Ama Göksu parkı farklı.
Orada şuanda sezonu açık tür yok ve balık avı yasak...
Varsa ve müsade ediyorlar ise ne yapıp edip elimizden geleni yapacağız demektir.
Demekki ziyaretimiz ve müracaatımız işe yaramamış.
Hiç sanmıyorum ama haydi hayırlısı...

BALIKÇININOĞLU
29.05.09, 00:06
böyle durumlarda duyarlı insanların varlığı önemli oluyr payaşım iin teşkrer

serkan83
29.05.09, 00:15
Ne sebeple olursa olsun umarım bu bizim için kötü sonuçlar doğurmaz,gönlüm günlük bir değişim gibi bir olaydan meydana gelmiş olsun. :(

ERDEM
29.05.09, 00:38
Olayı karıştırma.
Seninle geçen hafta kolaçan ettiğimiz avlakta sudak var.
Sudak ne demek ve ne zaman avlanır oradaki görevlilerden bunu beklemek ayıp olur.
Ama Göksu parkı farklı.
Orada şuanda sezonu açık tür yok ve balık avı yasak...
Varsa ve müsade ediyorlar ise ne yapıp edip elimizden geleni yapacağız demektir.
Demekki ziyaretimiz ve müracaatımız işe yaramamış.
Hiç sanmıyorum ama haydi hayırlısı...

Evet serkan abi göksu parkında sadece tek balık türü (sazan) balığı olduğu için (15 Mart 15 Haziran) tarihleri hariç Eryaman çevresindeki balık tutmayı sevip kendilerine bir hobi edinen vatandaşların uğradığı bir avlak ben ve eryaman takımı olarak gereken her şeyi yaptığımızı düşünüyorum görmenizi isterim ordaki tüm balık tutanlara büyük bir örnek olduğumuzu sanıyorum en iyi örneği bu sezondaki güzel görüntülerle sizlere anlatacağım.

böyle durumlarda duyarlı insanların varlığı önemli oluyr payaşım iin teşkrer

Teşekkürler abi.

Ne sebeple olursa olsun umarım bu bizim için kötü sonuçlar doğurmaz,gönlüm günlük bir değişim gibi bir olaydan meydana gelmiş olsun. :(

Bende senin gibi düşünüyorum serkan abi bu olay günlük yaşanmış bir olay göletti bu gün kontrol ettim ters bir durum yok doğal canlılık devam ediyor.:)

molla
29.05.09, 01:02
Abicim bir yanlışlık olması lazım kesinlikle balık tutdurmuyorlar ben ve serkan abiğil bir gurup ordaki güvenlilerin genel merkezlerindeki müdürün yanına gittik balık tutma konusunda baya bir azar işitti ordaki güvenlikler ve 15 marttan itibaren katlien balık tutmak yasak eğerki görmüşsen abi ben gider tekrar konuşurum teşekkür ederim abi söylediğin için .

Erdem kardeşim çocuklarla gidin oltayı eline verin bakalım ne diyecek güvenlikler çocuklar tutuyor büyükler seyrediyor sazanlarıda bir güzel poşetin içine dolduruyorlar

ERDEM
29.05.09, 01:38
Erdem kardeşim çocuklarla gidin oltayı eline verin bakalım ne diyecek güvenlikler çocuklar tutuyor büyükler seyrediyor sazanlarıda bir güzel poşetin içine dolduruyorlar

İsmet abi öncelikle ilginden dolayı teşekkür ederim.OLTACILARDER kurulumundan sonra ilk icraat olarak ağabeylerim Ankara ve çevresindeki göl,barajlar ve av bayilerini teker teker dolaştılar. Göksu parkına geldiklerinde benide yanlarına aldılar. 12 Mart Perşembe günü Göksu parkına ben (GECEKONDU06) Serkan abi (gürkan06) Gürkan hoca ve (WEST)Mustafa abigil ile hep birlikte oradaki görevli abilere Serkan başkanım tebliğ kitapçığını verdi ve olayı biraz anlattı. Sonra güvenlikler telsizle anons ederek tüm ekipleri olaydan haberdar ettiler ama biz işi iyice sağlama alalım diye gölden yaklaşık 35-40 km uzaklıkta bulunan gölü korumakla görevli ...... güvenliğin ana merkezine gidip orada güvenlik müdürleri ile bizzat görüştük.Hatta güvenlik müdürleri bana senin yaşın kaç senin okulun falan yokmu diyince Gürkan hocamda ben emekli eğitimciyim ve Erdem sürekli gözetimimiz altında dedi. Müdür beyde beni sanırım tembel sanmış olacakki karneni bana getirecek göstereceksin dedi. bende ilk dönem karnemi alıp müdür beye ilettim sonrasında karneme bakan müdür bey ben seni denemek için söyledmiştim aferin dedi:).Karne olayından sonra Göksu parkında balıklarla ilgili tüm olan olaylar benım gözetim altımda olacağını bana söz verdi ve tutdu. Şimdi ben veya biz bunları yapmışsak iş bizden çıkmıştır. Okulumu bırakıp gece gündüz boş vaktimde orada insanlar oltamı atıyorlar diye bekleyip gözetliyorum güvenliklerin &80 nide beni tanıyor şayet balık tutma olayı olduğunda her gittigimde bana söylüyorlar saten olta atılmış ise ordaki işletme sahipleri gece geç saatlerde park kapandıkdan sonra kendi işletme bölgelerinde sadece (olta) attıklarını duyuyorum ve onlarlada konuşup yaptıkları yanlışları yüzlerine karşı söylediğimde utanıp bir daha yapmayacaklarına söz veriyorlar. Biz elimizden gelenin hemde kralını yaptık abilerimle. gerisi bohçacımı herne haltsa onların insanlığına kalmış.;):) Teşekkür ederim.

veteriner01
29.05.09, 05:02
Sevgili abilerim bugün Göksu parkına etrafı kolaçan etmek için gittim.Beni tanıyan güvenlik abilerle biraz muhabbet ettik bana dün olan bir olayı anlattılar.Dün akşam saat 10:30 aralarında göldeki sazlık bölgesinde birden balıkları atlamaya başladıklarını ve suyun üstünden buharlar çıktığını gördüklerini söylediler.Bir tanesi elini suya soktuğunda suyun normalden daha sıcak olduğunu fark etmiş.Bu olay yarım saat gibi sürmüş balıklar durmadan atlıyorlarmış.Gölü etrafını biraz gezdim suyun rengi çok koyu olmuş ve su bazı yerlerde çok pis kokuyordu. Ben bu olayı duyunca aklıma bundan yaklaşık 10 yıl önce bir zehirlenme olmuştu balıklar sudaki gazdan kaynaklanan bir sebeple zehirlenip ölmüşlerdi.Sizce bu olay tekrar olabilirmi sudaki bu kaynama gibi olayı neyle ilgisi olduğunu bilen varsa biraz bilgilendirirse çok mutlu olacağım.Olayın gerçekleştiği yerin resimleri alta teşekkür ederim.

http://www.yukleoltaci.com/images/mayis14/298_26052009.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=298_26052009.)

http://www.yukleoltaci.com/images/mayis14/875_26052009(002).jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=875_26052009(002).)

http://www.yukleoltaci.com/images/mayis14/651_26052009(006).jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=651_26052009(006).)

İNŞALLAH aynısı yaşanmaz...gölbaşının hikayesini duymuştum ; olan güzelim balıklara oluyor :(

f.sekerci
29.05.09, 12:00
hemen hemen her hafta sonu oralardayım,yasak sezonda olta atan pek yok,,atanlarda hemen ikaz ediliyor..