PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızılırmakta avlanmak istiyorum

gurkanuzun
26.05.09, 15:48
Öncelikle bütün balık avı meraklılarına sevgi selamlarımı sunarım.Ben Ankara Eryaman da ikamet eden ve balık avına çok meraklı olmama rağmen birkaç ay öncesine pek de aktif olmayan bir acemi balıkçıyım:) 1 arkadaşım ve 1 abimizle birkaç avlağı ziyaret etme şansı bu zamana kadar.Fakat avların pekde parlak geçtiğini söyleyemeyeceğim.Nasip :(
Bu zamana kadar Kurtboğazı , Çanıllı göleti ve Kapulukaya daki avlaklarda şansımızı denedik.Çanıllı ve Kapulukaya da yeni satın aldığımız şişme bot ile avlandık.Aslında Kapulukaya avımız pek fena sayılmaz.45-50 cm civarında 3 adet turna aldık.Fakat Kapulukaya çok uzak ve yolu çok bozuk.Araçlar perişan çünkü yollar kötü,biz perişan çünkü çok uzak.Çanıllı derseniz orası yakın ama biz turna avına meraklıyız ve turnalar Çanıllı da pek keyifli değil bu aralar.

Sözün kısası birkaç forumdan Kızılırmağın bazı kollarının Ankara ya 75 km civarında olduğunu duyduk ama nasıl gidilir nerden gidilir bilmiyoruz.Genelde balıkçılar avlaklarını paylaşmayı pek sevmezler ama ben şansımı bi deneyeyim.Şöyle arabayı yakınımıza park edeceğimiz sessiz sakin bir mekan için bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Değerli yorumlarınızı ve yardımlarınız esirgemeyin lütfen.Herkese selamlar saygılar.

ysnszr
26.05.09, 16:38
Gürkan Kardeşim Aramıza Hoşgeldin...

Öncelikle "Tanışma" sayfasında kendini tanıtmış olsaydın daha çabuk kaynaşabilirdik :D

Gelelim soruna, forumları takip edecek olursan Oltacılar ailesi olarak genellikle organizasyonlarımızı yada avlarımızı birlikte yaparız (en azından müsait olanlar bir araya gelir). Artık sen de aileden olduğuna göre haberleşir birgün de beraber gideriz. O zaman anlayacaksınki aileden kimse avlağını saklamaz. Zaten genelde bilinen yerlere gidiliyor Örneğin; Sülübük, Köprüköy, Karakeçili Kum Ocakları, Kesik Köprü Barajı vs.

Katılımcı Olman Dileğiyle....

Keyifli Paylaşımlar Dilerim...

ACEMİ
26.05.09, 17:07
aramıza hoşgeldin. köprüköy var 100 km uzaklıkda ..herzaman değilsede genede ii bir avlak.. bu akşam arkadaşımla 2 günlüğüne gidiyoruz.. durumu sana sölerim tabi yakalayabilirsek :D güzel paylaşımlar dilerim

gurkanuzun
26.05.09, 18:28
Yardımlar için şimdiden teşekkürler.ysnszr abimiz Sulubük yazmış.Bir de tarif verirse nasıl gidileceği hakkında sanırım gerisi bize kalacak.Serkan arkadaşım rastgele diyorum.İnşallah trofelerle geri dönersiniz :)

M.Serkan İNANÇ
26.05.09, 18:58
Yardımlar için şimdiden teşekkürler.ysnszr abimiz Sulubük yazmış.Bir de tarif verirse nasıl gidileceği hakkında sanırım gerisi bize kalacak.Serkan arkadaşım rastgele diyorum.İnşallah trofelerle geri dönersiniz :)

Ailemize hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar diliyorum.

İllada Kızılırmak diyorsanız Ankara dan Samsun istikametine doğru ilerleyip Kırıkkale ye ulaştığınızda Kırşehir istikametine (sağa) döneceksiniz. Bahşili ayrımına kadar ilerleyip Bahşili levhasından Bahşili istikametine döneceksiniz (Sağa). Kızılırmak üzerinden geçip sırası ile Hacılar, Karaahmetli ve Sulubük gelecek önünüze. Devam ederseniz Karakeçili den sola dönerek Köprüköy e ulaşabilirsiniz.
Hacılardan sonraki istediğiniz yere inip olta sallayabilirsiniz.
Aşağıdaki linke girip arama kutucuğuna Kırıkkale sulubük yazarsanız haritayı büyültüp küçülterek tam anlamı ile nereleri tarif ettiğimi sizde anlayacaksınızdır.
Rastgele...

Google Maps (http://maps.google.com/)

kulekreis
26.05.09, 19:40
ailemize hoşgeldiniz Ankaralı oltacı dostlar bu işin tam uzmanı onlar ne derse odur.
Rastgele

meric
26.05.09, 22:58
Öncelikle bütün balık avı meraklılarına sevgi selamlarımı sunarım.Ben Ankara Eryaman da ikamet eden ve balık avına çok meraklı olmama rağmen birkaç ay öncesine pek de aktif olmayan bir acemi balıkçıyım:) 1 arkadaşım ve 1 abimizle birkaç avlağı ziyaret etme şansı bu zamana kadar.Fakat avların pekde parlak geçtiğini söyleyemeyeceğim.Nasip :(
Bu zamana kadar Kurtboğazı , Çanıllı göleti ve Kapulukaya daki avlaklarda şansımızı denedik.Çanıllı ve Kapulukaya da yeni satın aldığımız şişme bot ile avlandık.Aslında Kapulukaya avımız pek fena sayılmaz.45-50 cm civarında 3 adet turna aldık.Fakat Kapulukaya çok uzak ve yolu çok bozuk.Araçlar perişan çünkü yollar kötü,biz perişan çünkü çok uzak.Çanıllı derseniz orası yakın ama biz turna avına meraklıyız ve turnalar Çanıllı da pek keyifli değil bu aralar.

Sözün kısası birkaç forumdan Kızılırmağın bazı kollarının Ankara ya 75 km civarında olduğunu duyduk ama nasıl gidilir nerden gidilir bilmiyoruz.Genelde balıkçılar avlaklarını paylaşmayı pek sevmezler ama ben şansımı bi deneyeyim.Şöyle arabayı yakınımıza park edeceğimiz sessiz sakin bir mekan için bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Değerli yorumlarınızı ve yardımlarınız esirgemeyin lütfen.Herkese selamlar saygılar.

Hos geldin kardes, ben snein yerinde olsam organizasyonlara katilirdim, boylelikle bence avlak arsivinide genisletirsin mesela akyara gidebilirsin kuurt bogazinin az ilerisinde zamaninda iyi turna aldim ordan simdi nasil bilmiyorum.

ERDEM
26.05.09, 23:02
Abi öncelikle hoşgeldin Eryaman takımına takılırsan hep birlikte gideriz görüşmek üzere .

H.Cahit ÇİÇEK
27.05.09, 00:37
Öncelikle ailemize hoş geldin Gürkan, konu ile ilgili cevap için tamda yerindesin Ankaralı arkadaşlarımız sana yardımlarını esirgemeyecekler buna emin ol. Keyifli paylaşımlar dilerim...:)

Tayfun TURNALI
27.05.09, 01:54
hoşgeldin kardeş...

Özkan TEMEL
27.05.09, 01:59
aramıza hoş geldin kardeş

ysnszr
27.05.09, 10:55

Gürkan kardeşim tarif etmesi kolay ama ilk yazında da bahsettiğin gibi 75 km diye düşünürsen yanılırsın, Sen bulunduğun mevkiden (Eryaman'dan) hesaplayacaksın oda yine 120-130 km yapacak ben Mamak'ta oturuyorum sana göre 45-50 km daha az yol yapıyorum. ;)

Ailemize hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar diliyorum.

İllada Kızılırmak diyorsanız Ankara dan Samsun istikametine doğru ilerleyip Kırıkkale ye ulaştığınızda Kırşehir istikametine (sağa) döneceksiniz. Bahşili ayrımına kadar ilerleyip Bahşili levhasından Bahşili istikametine döneceksiniz (Sağa). Kızılırmak üzerinden geçip sırası ile Hacılar, Karaahmetli ve Sulubük gelecek önünüze. Devam ederseniz Karakeçili den sola dönerek Köprüköy e ulaşabilirsiniz.
Hacılardan sonraki istediğiniz yere inip olta sallayabilirsiniz.
Aşağıdaki linke girip arama kutucuğuna Kırıkkale sulubük yazarsanız haritayı büyültüp küçülterek tam anlamı ile nereleri tarif ettiğimi sizde anlayacaksınızdır.
Rastgele...

Google Maps (http://maps.google.com/)

Serkan Kardeşim sana gideceğin güzergahı ve geçeceğin mevkileri sırasıyla yazmış ben daha iyi anlatamazdım. Ekteki haritayı da kullanmayı unutma ilk defa gideceksen yanında harita olmasında büyük fayda var.

moymullu
27.05.09, 12:47
ailemize hoş geldin kardeşim inşallah iyi vakit geçirirsin

gurkanuzun
27.05.09, 13:09
Yardımlar için herkese çok teşekküler.Önümüzdeki hafta bir ziyaret edip şansımızı deneyelim bakalım.Eğer dişe dokunur bir av olursa fotoğrafları ve hikayesiyle birlikte yine burda sizlerle paylaşmaya çalışacağım.Herkese rastgele ;)

constantin
27.05.09, 13:32
slm kardesım ben 2 hafta once ordaydım ama suyu kestıklerı ıcın pek rahat bı av olmadı ayrıca aracın yanınıza kadar gelmesı bıraz zor oranın yollarıda kotu yol calısması var ben ordan cıkıp kesık kopruye gıttım ve 2 adaet cok guzel turna aldım tavsıye ederım ayrıca ortam harıka bence bı gıt hosuna gıder rasgele constantın

M.Serkan İNANÇ
27.05.09, 16:40
slm kardesım ben 2 hafta once ordaydım ama suyu kestıklerı ıcın pek rahat bı av olmadı ayrıca aracın yanınıza kadar gelmesı bıraz zor oranın yollarıda kotu yol calısması var ben ordan cıkıp kesık kopruye gıttım ve 2 adaet cok guzel turna aldım tavsıye ederım ayrıca ortam harıka bence bı gıt hosuna gıder rasgele constantın

Adem benim bahsettiğim yol güzergahının hiçbir yerinde yol çalışması yok. Aslına bakarsak tarif ettiğim güzergah en temiz yol bile diyebiliriz. Hemen hemen her mevkiisinde de araç kamp kurduğunuz yere kadar iner. Ayrıca suyu kestikleri yerin altında zaten şuan için doğru dürüst birşey yok. Kapulukaya üzerindeki Hacılar, Karaahmetli, Sulubük, Köprüköy, Karakeçili civarlarıda tahminime göre şuanda su seviyesi olarak en yüksek civarlarda seyrediyor.
Fakat Gürkan kardeşim Eryaman dan gidecek ise senin dediğin gibi Kesikköprü civarlarını denemesinde bencede fayda var. (Zaten Kapulukaya ya öncedende gittiğini söylemiş.)
Kesikköprü kaç kilometredir bilmiyorum ama tahminlerime göre yine nereden baksan Eryaman dan 120-130 km si vardır diye düşünüyorum.
Şuan için avı serbest olan balık türleri Turna, Tatlısu Levreği, Sudak, Alabalık ve Kefal...
Bunlarında avını yapabileceğin benim bildiğim Kızılırmak üzerindeki en yakın mevkii Ankara ya en az 100km civarlarında.
Daha yakında varsa bildiğiniz bir yer banada özelden bilgi verirseniz sevinirim:D

Sazan, Yayın vs. vs. derseniz benden avlak adresi işlemez. Babamınoğluna (KRAL BALIKÇI) Turgay abime bile artık güvencim kalmadı vallahi:):D
Saygı ve selamlarımla...
Rastgele...

KRAL BALIKÇI
27.05.09, 19:23
Adem benim bahsettiğim yol güzergahının hiçbir yerinde yol çalışması yok. Aslına bakarsak tarif ettiğim güzergah en temiz yol bile diyebiliriz. Hemen hemen her mevkiisinde de araç kamp kurduğunuz yere kadar iner. Ayrıca suyu kestikleri yerin altında zaten şuan için doğru dürüst birşey yok. Kapulukaya üzerindeki Hacılar, Karaahmetli, Sulubük, Köprüköy, Karakeçili civarlarıda tahminime göre şuanda su seviyesi olarak en yüksek civarlarda seyrediyor.
Fakat Gürkan kardeşim Eryaman dan gidecek ise senin dediğin gibi Kesikköprü civarlarını denemesinde bencede fayda var. (Zaten Kapulukaya ya öncedende gittiğini söylemiş.)
Kesikköprü kaç kilometredir bilmiyorum ama tahminlerime göre yine nereden baksan Eryaman dan 120-130 km si vardır diye düşünüyorum.
Şuan için avı serbest olan balık türleri Turna, Tatlısu Levreği, Sudak, Alabalık ve Kefal...
Bunlarında avını yapabileceğin benim bildiğim Kızılırmak üzerindeki en yakın mevkii Ankara ya en az 100km civarlarında.
Daha yakında varsa bildiğiniz bir yer banada özelden bilgi verirseniz sevinirim:D

Sazan, Yayın vs. vs. derseniz benden avlak adresi işlemez. Babamınoğluna (KRAL BALIKÇI) Turgay abime bile artık güvencim kalmadı vallahi:):D
Saygı ve selamlarımla...
Rastgele...

İtinayla yer tarif edilir.:D:D:D

Soruyu soran arkadaşım ırmak boyuna gideceksen eger.
Eryaman ulus 27 km
Samsun yolu üzeri ırmak köprü 70 km
Gideceğin istikamet bu güzergal olması gerekli

autan
28.05.09, 13:23
Selam,
Ben de aranıza yeni katıldım. Geçen pazar Köprüköy Çeşnigir köprüsünden at çek yaptım fakat bişey alamadım. O gün hiç balık alana da rastlamadım (cenlı yemliler dahil). Bu Pazar da kesikköprüye gitmeye niyetim var tabi hanımı kandırıp yanıma alabilirsem.

BALIKÇININOĞLU
29.05.09, 00:08
hşgedin kardeş iyi payaşımlar

TAYFUN İLKİM
18.07.09, 13:06
DEGERLI DOSTLARIM ÖNCELIKLENHERKESE SAYGILARIMI SUNARIM BEN YENI UYE ARKADASINIZ TAYFUN

TAYFUN İLKİM
18.07.09, 13:09
2 AY ÖNCE KIZILIRMAK ALIBEYLI KÖYÜNE GITTIN BIR KARIS SU VARDI BU GECE TEKRAR GİDECEGİM SU OLUP OLMADIGI HAKKINDA BILGISI OLAN DOSLARIMIN YARDIMINI BEKLIYORUM

TAYFUN İLKİM
18.07.09, 13:18
HOSBULDUK

TAYFUN İLKİM
18.07.09, 13:20
PAYLASIMLARINIZ VE UYARILARINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM HERKESE RASGELE