PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altınkaya Barajı

mustafadinç
26.02.08, 12:41
Önmeli not;Aşağıdaki fotoğraflar balıktayız.com sitesinden alıntıdır.
Ateş abimizin bir hayali var,yaptığımız Espark toplantılarında Altınkaya barajına gitmem gerekiyor orayı çok merak ediyorum diyordu bende birkaç resmini buldum yayınlıyorum faydası olursa sevinirim.
Ayrıca bu baraj nerededir nasıl gidilir ve ne yakalanır bilgisi olanlar yazarsa çok iyi olur.

Altınkaya Barajı, Samsun'da, Kızılırmak üzerinde, enerji üretmek amacıyla 1980-1988 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 15.920.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 195,00 m., normal su kotunda göl hacmi 5.763,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 118,31 km²'dir. Baraj 700 MW güç ile yıllık 1.632 GWh'lik enerji üretmektedir.

Altınkaya Barajı

Barajın yeri Samsun
Amacı Enerji
Nehir Kızılırmak
Başlangıç-bitiş tarihi 1980-1988
Gövde dolgu tipi Kaya
Göl hacmi 5.763 hm3
Göl alanı 118.31 km2
Yıllık içme suyu - hm3

http://www.yukleoltaci.com/images/subat8/21_altinkayabaraji111.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=21_altinkayabaraji111.jpg)

http://www.yukleoltaci.com/images/subat8/61_altinkayabaraji222.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=61_altinkayabaraji222.jpg)

http://www.yukleoltaci.com/images/subat8/511_altinkayabaraji333.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=511_altinkayabaraji333.jpg)

http://www.yukleoltaci.com/images/subat8/488_altinkayabaraji444.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=488_altinkayabaraji444.jpg)

http://www.yukleoltaci.com/images/subat8/553_altinkayabaraji555.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=553_altinkayabaraji555.jpg)

ne dersiniz burada insanın ömrü uzar değilmi.
bir haftalığına gitmeli.

esk balık timi
26.02.08, 13:25
ayıdan korkmazsanız 4 gün kalacaksanız ben sizi gökçekaya barajına götüreyim:D:D:D sazanda var yayında

mustafadinç
26.02.08, 13:29
Cahit abi ayı beni yiyesiye kadar Kamil gelir ayıyı döver,4 gün kalmak anlamında söz veremem ama 15 Temmuzdan sonra neden olmasın.
Yayını bilmem ama Sazan için donanımlıyız olur inşaAllah.

KRAL BALIKÇI
26.02.08, 13:47
Cahit abi ayı beni yiyesiye kadar Kamil gelir ayıyı döver,4 gün kalmak anlamında söz veremem ama 15 Temmuzdan sonra neden olmasın.
Yayını bilmem ama Sazan için donanımlıyız olur inşaAllah.

Oralar çok uzak
itina ile avlak yeri söylenir;)

AteşDalyan
26.02.08, 13:50
Sevgili Mustafacığım,
Süper fotoğraflar, süper bir baraj ve süper manzaralar. Eğer burada bir gün sazana olta atmazsam gözüm açık gider. İnşallah bir org filan olur da avlanmak nasip olur. Çok teşekkür ederim paylaşım için, ellerine sağlık.:D

esk balık timi
26.02.08, 14:01
Oralar çok uzak

gökçekaya sizede yakın

mustafadinç
26.02.08, 14:14
Oralar çok uzak

Turgay abi burası kadar güzel temiz ve ıssız yer biliyorsan söyle itina ile org yapılır.;)

flazer
26.02.08, 15:02
ben giderim tüfeğimle emrinize amadeyim ayı mayı dinlemem yakarım canını

h.karanfil81
26.02.08, 16:10
selam duzceden hidayet karanfil.bu baraj gerçekten gorulmeye deger.sinopun duragan ilçesınden baslayıp bafraya kadar uzanır.enıne dar uzunluğuna 90 km dir.baraj altında yaklasık 200 e yakın koy kalmıstır.
gidis düzceden bolu,gerede,karabük.kastamonu,tasköprüboyabat,dura gan.duragandan sağa devan edersenız yanı vezirkoprü istikametine yol çok güzel yalnız aracınızı yanınıza indirebilecegınız fazla yer yok.duragandan soltarafa yanı alacam yoluna devam edersenız yol çok kötü buradada aracınızı yanınıza indırebileceğiniz fazla yer yok.en yakın 30 km sonra çöve koyunde ki burna ve ondan sonra 2 km ilerde indirebilirsiniz.bırde unutmadan gerdeden sonra çerkeş tosya yolunu kullanmayınılgaz kastamonu yolunu donuste kullanın hem serın hem rampa asagı.eger tosyaya devam edıp kargı-duragan yolunu tercıh edersenız yol cok bozuk.ben bırkere gıttım tövbe bıdaha gıtmem.
balık tutmaya gelın ce akıllara zarar balık var.genel de 1ila 3 kg arası.ben en büyük 7,5 kg yakaladım.dahada büyüklerini yakalayanlar var.bız hersene 5 kişilik ekiple 150 kğ kadar balık yakalıyoruz.istersenız duragan da giderken balıkcı ramazan var ona donus gununu soyler senız sıze sıze pet sıselerde buz hazırlar.balıklar kok madan cok rahat bı sekılde getırebılırsınız.not: kafanıza koyduysanız mutlaka gıdın pişman olmassınız ben den garanti.

AteşDalyan
26.02.08, 16:22
selam duzceden hidayet karanfil.bu baraj gerçekten gorulmeye deger.sinopun duragan ilçesınden baslayıp bafraya kadar uzanır.enıne dar uzunluğuna 90 km dir.baraj altında yaklasık 200 e yakın koy kalmıstır.
gidis düzceden bolu,gerede,karabük.kastamonu,tasköprüboyabat,dura gan.duragandan sağa devan edersenız yanı vezirkoprü istikametine yol çok güzel yalnız aracınızı yanınıza indirebilecegınız fazla yer yok.duragandan soltarafa yanı alacam yoluna devam edersenız yol çok kötü buradada aracınızı yanınıza indırebileceğiniz fazla yer yok.en yakın 30 km sonra çöve koyunde ki burna ve ondan sonra 2 km ilerde indirebilirsiniz.bırde unutmadan gerdeden sonra çerkeş tosya yolunu kullanmayınılgaz kastamonu yolunu donuste kullanın hem serın hem rampa asagı.eger tosyaya devam edıp kargı-duragan yolunu tercıh edersenız yol cok bozuk.ben bırkere gıttım tövbe bıdaha gıtmem.
balık tutmaya gelın ce akıllara zarar balık var.genel de 1ila 3 kg arası.ben en büyük 7,5 kg yakaladım.dahada büyüklerini yakalayanlar var.bız hersene 5 kişilik ekiple 150 kğ kadar balık yakalıyoruz.istersenız duragan da giderken balıkcı ramazan var ona donus gununu soyler senız sıze sıze pet sıselerde buz hazırlar.balıklar kok madan cok rahat bı sekılde getırebılırsınız.not: kafanıza koyduysanız mutlaka gıdın pişman olmassınız ben den garanti.

Sevgili Hidayet,
Ayrıntılı bilgiler ve paylaşımın için çok teşekkür ederim. Bana nasip olmadı ama orada avlanan dostlarımdan çok duydum barajın methini. Bu nedenle inşallah bir gün avlanmak isterim bölgede. İlgin ve bilgiler için ellerine sağlık, teşekkürler.:D

KIZILCIKLI_26
26.02.08, 19:24
ben giderim tüfeğimle emrinize amadeyim ayı mayı dinlemem yakarım canını

bende döner bıçağıyla saldırım mehmet abi:D:D

ilhan kurtuldu
16.03.08, 07:52
methi tüm türkiyeye yayılmış bir baraj..sazancıların rüyasını süsler herzaman..

WEST
20.03.08, 10:03
Teşekkürler abi saol güzel paylaşım.

Mukadder
16.04.08, 21:34
Ben bir sazancı olarak gitmenizi ve göemenizi tavsiye ederim.Oranın sazanın lezzeti hiç bir yerede bulunmaz .
Ama yol güzergahı olarak ben Samsun yolunu kullanıyorum.Daha güzel ve daha düz yormuyor.Havza yı geçince Vezieköprü tabelası var.Oradan sapınca Vezirköprü 25 Km. civarı Vezirköprüden Durağana doğru giderken 20-25 Km. arası güzel yerler var o resimlerdeki çamlık çok güzel.Orada kamp yapmıştım.İsterseniz detaylı bilgi verebilirim.
Orayla ilgili fotoğraflar var ama eklemeyi beceremedim.

FedeRaL
16.04.08, 21:46
Ben bu konuyu kaçırmışım abiler:D Benim güzel baframa çok yakın bu baraj. Bafra merkezden bu baraşın setine uzaklık 33 km civarında. Altınkaya barajı, türkiyenin 4. büyük barajıdır. Yayınlarıyla meşhurdur. Bunun dışında sazan, alabalık, levrek v.s. türünde balıklarda bolca bulunur. Ben bu baraja 1 defa avlanmak amaçlı gittim. Onun dışında genelde gezme amaçlı. Daha çok altınkaya barajının bitiminden başlayan, sulama amaçlı kurulmuş derbent barajına gidiyoruz. Derbent barajıda gökkuşağı alabalığı açısından çok zengindir. Derbentte rekorum 1 av gününde 27 alabalıkladır. buradada levrek, çay kefalı, sazan balıklarıda mevcuttur. Derbentte ben fazla büyük bir sazan tutamadım ama gözümün ününde bir balıkçı abi 16 kiloluk sazanı aldı. Buralarada inşallah en kısa zamanda inşallah bir org. yaparız. Saygılarımla...

Mukadder
16.04.08, 22:15
Akın kardeş geçen yıl Derbent Barajına bende gittim ama pek fazla sazn yakalayamadım.Biraz yabancılık çektik
yol kenarında kaldık karşı taraflar güzeldi ama nasıl gidileceğini bilemedik.

FedeRaL
16.04.08, 22:24
Akın kardeş geçen yıl Derbent Barajına bende gittim ama pek fazla sazn yakalayamadım.Biraz yabancılık çektik
yol kenarında kaldık karşı taraflar güzeldi ama nasıl gidileceğini bilemedik.

Mukadder abi, bir dahaki gidişinizde bana bi haber ver abi. ne bilgi istersen elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Benim teyzemin oğlu Bafra balık gölleri başkanı. Elimizden ne gelirse yardımcı oluruz abi. Sazan her yerde çıkmıyor. Belirli yerleri var. hepsini anlatırım abi, ama orada alabalığın tadı bir başka. Sazandan daha fazla zevk alıcağınıza emin olabilirsiniz.

Mukadder
17.04.08, 11:22
Akın nasip olurda gelebilirsem haber veririm. Daha verimli bir av olur.
Görüşmek üzere

tarık
17.04.08, 13:08
Ben bir sazancı olarak gitmenizi ve göemenizi tavsiye ederim.Oranın sazanın lezzeti hiç bir yerede bulunmaz .
Ama yol güzergahı olarak ben Samsun yolunu kullanıyorum.Daha güzel ve daha düz yormuyor.Havza yı geçince Vezieköprü tabelası var.Oradan sapınca Vezirköprü 25 Km. civarı Vezirköprüden Durağana doğru giderken 20-25 Km. arası güzel yerler var o resimlerdeki çamlık çok güzel.Orada kamp yapmıştım.İsterseniz detaylı bilgi verebilirim.
Orayla ilgili fotoğraflar var ama eklemeyi beceremedim.

abim oraları ii bilirim 7 kez gittim oraya boş 2 kez geldim gerisi cok ii avlak yaptık

syazgeldi
08.06.08, 17:00
ben bu forumun yeni üyesiyim. Düze liyim. Durağan gerçekten görmeye değer bir yer. yanlız 15 temmuzdan sonra gidin. durağandan sonra samsun yoluna devam ederseniz 10 metre yakınınıza kadar aracınızı indirebilirsiniz.avlanırken sıcaktan korunacak malzemelerinizin olması gerekir. mübarek yer sanki ege akdeniz. ben istakoz gibi yandım tabii tecrübesizlikten.köpük kutu ve buzlu pet şişe ile balıklar rahatlıkla getirlebilir. başınızı ağrıttıysam özür dilerim. herkese rastgele 81 düzce

DERBEDER55
04.07.08, 11:06
valla arkadaslar zamanınız varsa altınkaya barajına gidin derim hem piknik hem balık hemde tarih bir arada bu aralar alabalık cıktıgını duydum ben yakında gideceğim bakalım sansımız yaver gitcekmi :))

tarık
04.07.08, 11:14
altınkaya barajına 5 kez gittim kalıcı giderseniz kesinlikle verim alırsınız mükemmel bir yer sazanın irilerini yakalama şansınız cok yüksek yanlız dikkatli olalım kene akrep ve yılan

DERBEDER55
13.07.08, 21:03
altınkaya barajına 5 kez gittim kalıcı giderseniz kesinlikle verim alırsınız mükemmel bir yer sazanın irilerini yakalama şansınız cok yüksek yanlız dikkatli olalım kene akrep ve yılan

arkadasım dediğine katılıyorum güzel bir av yeridir altınkaya yanlız ben oralarda keneye daha rastlamadım rastlayanıda duymadım sen nerden biliyosun dersen barajın hemen yanındaki köydenim
biraz kafiyeli oldu sanki
neyse orda sadece yılana rastlarsınıuz ona nadir oralarda zaten kamp kurarsanız yılan pek yaklasmaz bende yılan pek gördüm ama hep benden kaçtılar
yine neyse ben su an ordudayı ama bafrada oldugum zaman beklerim misafirim olun

emin_54
15.08.08, 03:26

biraz düzeltme yapalım :D :)

uzunluu 180 kmyi buluor biz oltalarımızı zaten her zaman bağlı tutuyoruz:)

babam ve ben dua edioruz fazla büüük balık gemesin die :d :)
en büük 15kg kara sazan yakaladık..
benm rekorum orda 9,5 :)

hayırlı işler ol güneşler rastgele.. :)

tayfun54
11.11.08, 08:57
selam bende bir altınkaya müdavimi olarak gidilebilecek en garanti ve en harika sazan avlagı 6 seneden beri gidiyorum bu sene içinde 3 kere gittim ve bu avlağı hiç bir yere değişmem biraz uzak fakat insan isteyince uzaklık fark etmiyor heves başlıyor benim avlaklarım çöev di kurudu yağbasan koyları ve mükemmel bir yer olan vezirköprü türkmen koyu kuru cay trofe büyüklüğünde balıklar yakalama şansınız çok 8 kğ. 12.14.kğ. arasında balıklardan yakalama şansınız garanti. az ve sürekli yemleme yapacaksınız aklınızda bulunsun