PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgiyi paylaşabilmek...

Tayfun TURNALI
22.03.09, 04:06
merhaba değerli oltacılar...alman amatör balıkçılık sitelerinde sazan avı için biraz gezindim...bir sitede balıkların sevdiği yemler tablosu vardı...sazan için favori yemler sıralaması şöyle idi...boilie..frolic...ekmek..solucan..mısır..hamu r..şekerli patates....boilie yi hepimiz az çok biliyoruz...ben frolic adını ilk duydum ve anlamadım..biraz araştırınca bir köpek maması markası olduğunu öğrendim..halka şeklinde üretilmiş köpek maması...adamlar bu yemlerle avlanıp yemlerin randımanları hakkında sitelerinde bilgi paylaşıyorlar...şunu bunu kullanın diye birbirlerine yardımcı oluyorlar...imrendim doğrusu..herkes diğer bir arkadaşıda balık tutabilsin diye yem ve avlak tavsiye ediyor birbirlerine....bu işler bize uymaz biliyorum...bizde bohçacı oltacı çok...denetleyen yok..başı boşluk var...bir avlak adı versen talan olur diye korkuyorsun...inşallah bizde bir gün bu sayfalardan birbirimize avlak tavsiye edebiliriz...korkmadan çekinmeden...saygılarımla....http://www.yukleoltaci.com/images/subat18/654_1c1.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=654_1c1.jpg)

Kasım TAZEGÜNEY
22.03.09, 10:08
haklısın arkadaşım ver avlak yerini adam hemen akşam 500 metre ağı gersin sonrada etrafına böbürlesin ,biz gece şuraya ağ gerdik ne balıklar tuttuk biliyormusun diye senin anlattığın vatandaş bu ülkede parmakla sayılır verdiğin bilgiler içinde teşekkürler.

kraltarsuslu
22.03.09, 11:11
bilgiler için teşekürler

ugur7806
22.03.09, 11:47
çok haklısınız.kurallara uymayan insanları ihbar etmekten çekinmeyelim bu insanlar azaldığı taktirde yarın bizler daha iyi avlaklara ve olanaklara sahip olacagız bilgiler için teşekkürler

H.Cahit ÇİÇEK
22.03.09, 12:20
merhaba değerli oltacılar...alman amatör balıkçılık sitelerinde sazan avı için biraz gezindim...bir sitede balıkların sevdiği yemler tablosu vardı...sazan için favori yemler sıralaması şöyle idi...boilie..frolic...ekmek..solucan..mısır..hamu r..şekerli patates....boilie yi hepimiz az çok biliyoruz...ben frolic adını ilk duydum ve anlamadım..biraz araştırınca bir köpek maması markası olduğunu öğrendim..halka şeklinde üretilmiş köpek maması...adamlar bu yemlerle avlanıp yemlerin randımanları hakkında sitelerinde bilgi paylaşıyorlar...şunu bunu kullanın diye birbirlerine yardımcı oluyorlar...imrendim doğrusu..herkes diğer bir arkadaşıda balık tutabilsin diye yem ve avlak tavsiye ediyor birbirlerine....bu işler bize uymaz biliyorum...bizde bohçacı oltacı çok...denetleyen yok..başı boşluk var...bir avlak adı versen talan olur diye korkuyorsun...inşallah bizde bir gün bu sayfalardan birbirimize avlak tavsiye edebiliriz...korkmadan çekinmeden...saygılarımla....http://www.yukleoltaci.com/images/subat18/654_1c1.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=654_1c1.jpg)

Kımızı kısımlarda sana birebir katılmakla birlikte O mavi kısımda dediğini yapabilmek için çok odunu yontmak lazım çoook. Keşke dememek için keşke imalatçılarını durdurmak lazım, bunun içinde Dernekleşmek Şart...:)

Chamur
22.03.09, 14:35
Kımızı kısımlarda sana birebir katılmakla birlikte O mavi kısımda dediğini yapabilmek için çok odunu yontmak lazım çoook. Keşke dememek için keşke imalatçılarını durdurmak lazım, bunun içinde Dernekleşmek Şart...:)

+++++++ Kesinlikle katılıyorum..Geleceğin en iyi ve geçerli mesleği marangozluk olacak :D:D:D

cat_memeda
22.03.09, 14:41
Bilgiler için teşekkürler..

Tayfun TURNALI
22.03.09, 14:58
sonuç olarak...yukarıda bahsettiğimiz durumu sağlayacak kanun ve yaptırımları var adamların...adam rahatça avlak tavsiye ediyor...gidin avlanın diyor... fakat biliyorki giden kanun çerçevesinde avlanacak...kanun çerçevesinde avlanmazsa görevliler tarafından anasının ağlatılacağını biliyor...otokontrolde var aynı zamanda ölçüyü kaçırdığında gören bir diğer vatandaş tarafından şikayet edileceğinide biliyor...yaptığının yanına kalmayacağını iyice öğrenmişler...almanyada tarım bakanlığına bağlı yaralı balıkları tedavi etmek için hastahane bile var...kanunlar insanları insan yapıyor...tabi o kanunları sıkı uygularsan...saygılar...

barmenmetin
22.03.09, 16:57
paylaşım için tşk ler. ah keşke güzel ülkemin insanıda bu kadar duyarlı olsa

Fedai ERDEM
22.03.09, 18:13
kardeş sana katılıyorum.
zamanla bunlarında önüne geçeriz.

bilent yildirim
22.03.09, 18:23
duyumlarımızda;tek türkiye için problem olacak şey; bu işin yurt dışında pahalı olması ,belirle ödemelerin yapılmasıve zengin sporu haline gelmiş olması .özellikle almanya da. o yüzden bilinç olduğu gibi yerleştirilmeli ,ancak yasaklar ve sistem türrkiye ye uyumlu olmalı düşüncesindeyim.

Karagöz
22.03.09, 18:23
gercekten konuya cevap veren arkadaslarima katiliyorum.fazla gec kalmadan bizler bohcacilarlan mucadelemizi surdurup kuralsiz kural harici avlanan kisileri uyarrak ve gerekli yerlere bildirerek bir parca da olsa kurallari ciyneyen kisilerin onune gece bilir bizler bunun faydalarini gelecekteki yeni nesillerin bizim kadar mucadele etmeden kurali ve temiz birsekilde avlana bilmelerini saglariz.haydi arkadaslar vurdum duymaz olmayalim

Karagöz
22.03.09, 18:46
duyumlarımızda;tek türkiye için problem olacak şey; bu işin yurt dışında pahalı olması ,belirle ödemelerin yapılmasıve zengin sporu haline gelmiş olması .özellikle almanya da. o yüzden bilinç olduğu gibi yerleştirilmeli ,ancak yasaklar ve sistem türrkiye ye uyumlu olmalı düşüncesindeyim.

sevgili arkadasim bilent yurt disindaki avlaklarda gorevlisi var her kontrol ettigi kisiden avlanma belgesi istiyor avlanma belgesi olmayan kisiler hakkinda gerekli islemler yapilarak dogaya bilgisiz ce avlandigi icin mahkemeye kadar giden kisiler var her avlakta levhalar var avlanma karti mejburdur diye.turkiyemizde hangi avlakta kartsiz avlanmak yasaktir yazisi hangi balikcida avlanma karti balik,tutan hangi balikcinin sepetinde sitantar olcude balikvar bilgilenecez ve bilgilendirecegiz

bilent yildirim
22.03.09, 19:11
sevgili arkadasim bilent yurt disindaki avlaklarda gorevlisi var her kontrol ettigi kisiden avlanma belgesi istiyor avlanma belgesi olmayan kisiler hakkinda gerekli islemler yapilarak dogaya bilgisiz ce avlandigi icin mahkemeye kadar giden kisiler var her avlakta levhalar var avlanma karti mejburdur diye.turkiyemizde hangi avlakta kartsiz avlanmak yasaktir yazisi hangi balikcida avlanma karti balik,tutan hangi balikcinin sepetinde sitantar olcude balikvar bilgilenecez ve bilgilendirecegiz

sizler bunların nasıl işlediğini anlatın ki dışarı da neler oluyor bizler de öğrenelim.almanya da benim dediğim bize uymayan bazı şeyler mevcutmuş,öyle anlatıyorlar,bilginiz varsa anlatırsanız seviniriz zevkle de dinler
öğreniriz.

Tayfun TURNALI
22.03.09, 21:07
gercekten konuya cevap veren arkadaslarima katiliyorum.fazla gec kalmadan bizler bohcacilarlan mucadelemizi surdurup kuralsiz kural harici avlanan kisileri uyarrak ve gerekli yerlere bildirerek bir parca da olsa kurallari ciyneyen kisilerin onune gece bilir bizler bunun faydalarini gelecekteki yeni nesillerin bizim kadar mucadele etmeden kurali ve temiz birsekilde avlana bilmelerini saglariz.haydi arkadaslar vurdum duymaz olmayalim

kardeş çok güzel bir noktaya değindin...bu problemlerle mücadele ederek gelecek kuşaklara hem güzel ve verimli avlaklar hemde doğa düşmanları ile mücadele bilincini miras bırakırız...bu bilincin temellerini bizler atmalıyızki gelecek nesillerde bu bilinci daha ileriye taşısınlar...gördüğümüz her yanlışı lütfen görevlilere bildirelim..herkese teşekkür ederim...

Surffishing
22.03.09, 23:52
Konu başlığına yazdığınız gibi "amatör balıkçılık siteleri";)

Ne yazıkki ülkemizde bahse konu ülke ve avlaktaki Amatör ruhun oluşmadığını düşünüyorum..Kimse bilmiyordur ancak hatırı sayılır yıllar boyu deniz avı yapan biri olarak avlak paylaşımının "hertürlü yasadışı avcıyı avlağa çektiğini "üzülerek tecrübelerimle gördüm..:(
Bahsettiğiniz yabancı avlakların özel statüsü nedeniyle tam koruma altına olması,et yerine "Trofe" avcılığının ön planda olması gibi özenilecek pekçok nedenden dolayı paylaşımlar bahsettiğiniz üzere yapıcı olmakta..Paylaşımı yapanlar bilmekte ve eminlerki,Avlak güvence altında..:);)

Tayfun TURNALI
23.03.09, 02:15
Konu başlığına yazdığınız gibi "amatör balıkçılık siteleri";)

Ne yazıkki ülkemizde bahse konu ülke ve avlaktaki Amatör ruhun oluşmadığını düşünüyorum..Kimse bilmiyordur ancak hatırı sayılır yıllar boyu deniz avı yapan biri olarak avlak paylaşımının "hertürlü yasadışı avcıyı avlağa çektiğini "üzülerek tecrübelerimle gördüm..:(
Bahsettiğiniz yabancı avlakların özel statüsü nedeniyle tam koruma altına olması,et yerine "Trofe" avcılığının ön planda olması gibi özenilecek pekçok nedenden dolayı paylaşımlar bahsettiğiniz üzere yapıcı olmakta..Paylaşımı yapanlar bilmekte ve eminlerki,Avlak güvence altında..:);)

değerli kardeşim..yazdıklarına katılıyorum fakat...özel avlakta nasıl davranıyorsa adam doğal avlaktada aynı davranıyor... balıkesirde ikiztepeler barajı var...bir pazar günü oradan geçerken onlarca avlanan insan gördüm ve durdum...herkesin elinde naylon poşet yada tel livar içleri sazan yavrusu dolu...yazık değilmi yavru bunlar dediğimde adam bana buradan hep bu boy çıkıyor...çokta lezzetlidir bu balık dedi....

ankmemoli
23.03.09, 07:25
paylaşım için teşekkürler...
ama bizim avlakları söylememeiz daha çok vakit alır gibime geliyor...eğitim şaaartttt..