PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İSRAİL SAZANI VE TURNA

aydın altınsoy
20.03.09, 13:24
BU NASIL BİR BALIKTIR ANLAMADIM İZMİTTEN İSTANBULA DOĞRU BÜTÜN BARAJ VE GÖLETLERDE İSRAİL SAZANI VAR.YAZIKTIR HANGİ AKLA HİZMET EDEREK BU BALIĞI SALIYORLAR Bİ AÇIKLAMASI OLABİLİRMİ SİZCE,DUA EDİYORUM BİZİM TARAFLARA BU BALIĞI SALMAZLAR İNŞAALLAH.BOLU GÖLKÖY BARAJ GÖLETİNEDE TURNA SALINMIŞ ÇOK YAZIK OLMUŞ GEÇEN YIL TUTANLAR OLDU GÖRÜNCE ÜZÜLDÜM.BÖYLE YAPMAMAK LAZIM DAHA DUYARLI OLMAK GEREKİR SAZAN OLAN YERDE TURNA OLMAZ BENCE.İYİ GÜNLER

Tayfun TURNALI
20.03.09, 15:32
aydın kardeşim...manyas gölünü..ömerli barajını..yuvacık barajını..sapanca gölünü...bunlar büyük sular..daha sayamayacağımız kadar suyu mahvetti bu balık..umarım sizin bölge sularına salınmaz israil sazanı..bir kere suya salınırsa geri dönüşü olmayan bir felaketle neticeleniyor..israil sazanı dememişler boşuna..israil işte...saygılar..

barmenmetin
20.03.09, 17:57
İsrail sazanı denen balık eskişehirde güzel balıklar yakaladığımız nice göleti istila etti verim alamaz olduk.önüne de geçilmiyor senede 2 yada 3 defa havyar atıyor ve her ortama her yeme alışıyor hemen.

kraltarsuslu
20.03.09, 18:07
Arkadaşlar Berdan (Tarsus) ırmağı ,seyhan nehri ve civarıda aynı şekilde nolacak bu işin sonu yetkililerin birmüdahalesi olacakmı bilgisi olan varmı

murat1973
03.05.09, 20:52
arkadaşlar bu israil sazanını iznik gölünede saldılar daha önce gümüş balığını salıp zaten gölü mahvetmişlerdi şimdi birde israil sazanı gölde başka balık kalmadı.oltanı at 2 saatte 20 balık yakala ama faydasız hepsi israil.

Fedai ERDEM
04.05.09, 00:46
yoksa nasıl malzeme satacaklar.
ne bulurlarsa atıyorlar sulara.
yakında timsah falan çıkarsa şaşırmam..

som@ltın
13.06.09, 13:05
arkadaşlar düzce civarında en iyi balık avı nerelerde var bilen varsa allah aşkına hemen söylesin. çünkü av krizine girmek üzreyim. bildiğim bütün yerlere gittim ama nafile elim hep boş döndüm. avcılığı bilmediğimden değil kimse bi şey tutamamış.

BALIKÇININOĞLU
13.06.09, 16:23
aynalı sazan gibisi varmı arkadaşlar biz gözümüzü pullu ve aynalıyla açtık allah onlara zeval vermesin rasgele

H.Cahit ÇİÇEK
13.06.09, 16:33
BU NASIL BİR BALIKTIR ANLAMADIM İZMİTTEN İSTANBULA DOĞRU BÜTÜN BARAJ VE GÖLETLERDE İSRAİL SAZANI VAR.YAZIKTIR HANGİ AKLA HİZMET EDEREK BU BALIĞI SALIYORLAR Bİ AÇIKLAMASI OLABİLİRMİ SİZCE,DUA EDİYORUM BİZİM TARAFLARA BU BALIĞI SALMAZLAR İNŞAALLAH.BOLU GÖLKÖY BARAJ GÖLETİNEDE TURNA SALINMIŞ ÇOK YAZIK OLMUŞ GEÇEN YIL TUTANLAR OLDU GÖRÜNCE ÜZÜLDÜM.BÖYLE YAPMAMAK LAZIM DAHA DUYARLI OLMAK GEREKİR SAZAN OLAN YERDE TURNA OLMAZ BENCE.İYİ GÜNLER

Doğal göllerde Turna ve Sazan yaşam alanı bulabiliyor kendilerine, sorunsuz bir çeşitlilik oluyor ama dediğin gibi baraj göletlerine yüz ölçümü bakımından küçük olduğu için yerli balıklarımızdan( Pullu, Aynalı Sazan salınması en doğrusu) bırakılması en doğru haraket olur şüphesiz. Turna öyle bahsedildiği gibide herşeye saldıran doymak bilmez bir saldırganlığa sahip tür değil. Bir balığı aldığında onu sindirinceye kadar başka hiç bir balığa saldırmaz. İsrail sazanı ile bir cümle içerisinde zikredilmesi bile yanlış. İsrail sazanı tam bir canavar direk yumurtaları hedef alan ve başka türlerin yaşamasına olanak vermeyen bir tür. israil sazanı bu anlamda dediğin gibi gerçekten diğer türler için büyük tehlike...

kamyoncu
13.06.09, 22:11
Arkadaşlar ne olur bilmediğimiz balıkları sularımıza salmayalım, zaten yeterince DSİ yetkilileri yeterli miktarda balık salıyorlar, ondan sonrası bizler yasak zamanında balık tutmaz isek zaten balıkların nasıl çoğaldığını göreceğiz Herkese yeni sezonda RASTGLEEEEEEEE :) :)