PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayındır Barajı 1

KRAL BALIKÇI
17.02.09, 15:46
http://img122.imageshack.us/img122/1299/kayasbayindirbarajiml2.jpg (http://imageshack.us)
KAYAŞ-BAYINDIR BARAJI

Uzaklık :Ankara merkezden Elmadağ istikametine 12 km mesafede bulunmaktadır. Kayaş dolmuş ve otobüsleri ile gidilebilir.

Başlıca balık türleri :Sazan, sudak, kadife.

KEYF&KEDER
17.02.09, 15:55
http://img122.imageshack.us/img122/1299/kayasbayindirbarajiml2.jpg (http://imageshack.us)
KAYAŞ-BAYINDIR BARAJI

Uzaklık :Ankara merkezden Elmadağ istikametine 12 km mesafede bulunmaktadır. Kayaş dolmuş ve otobüsleri ile gidilebilir.

Başlıca balık türleri :Sazan, sudak, kadife.

Paylaşım için teşekkürler kral

minatour
17.02.09, 19:51
Turgay Abi
Emeğinize sağlık.

eskisehirli_omer
17.02.09, 21:33
Paylaşım için teşekkürler

ankmemoli
18.02.09, 07:47
turgay abicim ellerine sağlık..

alikoc6868
18.02.09, 09:39
Paylaşım için teşekkürler Turgay abi..:)

PAŞŞA
18.02.09, 11:56
Gençliğimde hep piknik yapmaya giderdik, balık hastalığı yoğudu o zamanlar, oralarda adamlar çomağa zil bağlamış beklerlerdi bizde ne olduğunuanlamaya çalışırdık hey gidi günler.:D

Az biraz bende bilgi vereyim baraj hakkında:

1962-1965 yılları arasında yapılmıştır. Azami su hacmi 6.371.000 m3’tür. Barajı; Yunuslar, Bayındır, Karanlık ve Saray dereleri beslemektedir. Geçici olarak 2003 yılı Ekim ayından bu yana su alınmamakta, rekreasyon amaçlı kullanılmaktadır. Baraj hattının uzunluğu, 3,7 km olup, boru çapı 700 mm’dir.

ÇARŞI
18.02.09, 16:04
Bana Bayındır demeyin:D:D

Sebebini GECEKONDU06 Serkan abim biliyor:D:D

Taner GÜNGÖR
18.02.09, 16:10
Turgay Abi Bayındırda Artık Sudaktamı Çıkıyor PayLaşım İçin TeşekkürLer

BALIK_HASTASI
21.02.09, 17:38
bayındır barajı süper temizlenmiş güzel bi yer herkese rastgele saygılarımla

Bay.B@H0
27.02.09, 13:04
bayındır iyidir.... musa ve mesut abi de çok severler orayı :D....
selamlar/hürmetler...

Mustafa BİLGE
02.03.09, 14:09
BAYINDIRDA BALIK YOK DENECEK KADAR AZ...

Fedai ERDEM
03.03.09, 22:04
ben burda av için hiç bulunmadım tavsiyelere ve verimli adreslere ihtiyacım var duyrulur.

M.Serkan İNANÇ
03.03.09, 22:14
ben burda av için hiç bulunmadım tavsiyelere ve verimli adreslere ihtiyacım var duyrulur.

Sağolsun bir kaç arızalı balık bırakmadıki:mad:
Gecenin bir yarısı bir kıyıdan diğer kıyıya ağ atarlarsa ve bazılarıda onlara göz yumarsa olacağı bu işte.
Neyse ki şuan sanırım emin ellerde orası. Ama yinede kontrolü kesinlikle bırakmayacağız;)

Bayındır barajına sazan için gideceksen öncelikle çok sabırlı olman lazım. İki günde bir iki vuruş alırsın o da gayet büyük olur. Çekebilirsen helal olsun, çekemezsen geçmiş olsun:) Gerçi yakaladığın balık gayet büyük olacağından geri ait olduğu yere bırakmakta fayda var diye düşünüyorum.
Levrek ve Kadife balığıda var tabiki. Solucanla iyi kadife yakalayabilirsin ama levrek tükenmiş veya tükenmek üzere diyebiliriz...
Dolayısıyla buradan bir kaç yıl ne köy olur nede kasaba:o
Başka yerlere bakmakta fayda var ağabey.
Rastgele...

Fedai ERDEM
09.03.09, 00:37
çok teşekkürler iyiki varsınız sağol

metegul
15.07.09, 02:36
arkadaşlar ara ara ugrarım emin olun bayındır şimdi de emin ellerde değil ağ atmaya devam. bu millet ne çekiyorsa aç gözlülüğünden çekiyor zaten.

M.Serkan İNANÇ
15.07.09, 03:21
arkadaşlar ara ara ugrarım emin olun bayındır şimdi de emin ellerde değil ağ atmaya devam. bu millet ne çekiyorsa aç gözlülüğünden çekiyor zaten.

Mete aileye hoşgeldin, keyifli paylaşımlar diliyorum.
Emin ellerde dediğim üç dört ay kadar önceydi. Son zamanlarda işin gerçeğini konuşmak gerekirse ben hiç oraya uğramıyorum. Ağ atarken yakalanan kişiye gereken ders verilmişti. Gölün korunmasından sorumlu güvenlik birimi gölü şuan daha iyi koruyor diye biliyorum.
Herdaim etrafında 30-35 güvenlik personeli bulunan bir göle ağ atılıyorsa o da onların ayıbı artık kardeş. Görenler duyanlar anlaşılır bir şekilde ya resimlesin (şikayetçi olalım) yada giriş kapısında bulunan jandarma karakoluna haber versin.
Bu herşeyden önce bir insanlık görevi.

metegul
17.07.09, 04:29
öncelikle hoşbulduk.yıpratılmış olan bayındırın biraz kendi haline bırakılmaya ihtiyacı var. güvenlikçilere okadar güvenmem oranın balık duurumunun korunması ile ilgili. yine iş gerçek balıkçılarda. üşenmeyip aramak lazım. tırıvırı ve ağ konusunda sert olmaktan başka elden bişi gelmez. hayatında av sürküsünü okumamış insanlar avcılık belgesini almış 3 tane tırıvırı atma hakkım var diyebiliyor. bırak tırıvırıyı bütün küspeli takımlarımızı bozduk sürkü gereği. neyse gerçek balıkçılara rastgele

ReDThuNDeR
17.07.09, 10:57
Nasip olursa yarın Bayındır'a pikniğe gideceğim. Yanıma 1-2 sopa, bir de makineyi alacağım. Pek ümidim yok ama herhangi bişey vurursa burada da paylaşırım. Bu arada iri solucan bulmam lazım ama nereden nasıl bulacağım hakkında en ufak bir fikrim yok :(

LEVREĞİN EFENDİSİ
17.07.09, 11:53
:)sevgili Turgay abicim paylaşımınız için teşekkür ediyorum iyiki varsınız saygılar abicim.:)

ReDThuNDeR
20.07.09, 17:47
Yukarıda da yazdığım gibi 2 gün önce Bayındır'daydım. Çoluk çocuk gittik. Yanıma her ihtimale karşı aldığım makina ile at çek yaptım. Ne meps ne de rapala iş yapmadı. Sonra dip bağlayıp salladım. Yem olarak solucan bulamadığım için mısır taktım. Onda da tık yoktu. aldığım iki sopayı hiç kullanamadım. Piknik amaçlı gittiğim için yer seçiminde balık tutma sevdası 2. planda kaldı. Ancak şunu söyleyebilirim. Özellikle balık tutmak için çok kötü bir seçim olur orası. Pedallı sal tarzı aletlerle barajın her tarafında insanlar dolaşıyor, bazıları salak salak naralar atıyor ve o aletin su altındaki pervane sesi değil balıkları sizi bile rahatsız ediyor. Bir de tekne turu tarzında bişeyler yapıyorlar. Velhasılı sessizlik imkansız.