PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Bağlumda ki göletler

YAŞAR
17.08.08, 23:16
Burda bildiğim iki gölet vardı zar zor interneten isimlerin öğrendim buralarda hiç avlanan arkadaşlar oldu mu?
Birinin adı Güvenç göleti Kazan yolu üzerinde, diğerinin adı Kösrelik göleti özellikle burası merkeze çok yakın

Can Özçiçek
18.08.08, 10:45
Yakınlığından dolayı ne kadar şarapçı ve serseri varsa maalesef oralara doluyor. O yüzden başka yerlere gitmeyi düşün bence. Ayrıca öyle balık falanda çıkmıyor, zaten balık olsada hepsi katliama uğrardı. Ne kadar tırıvırıcı varsa oraya toplanmış.

YAŞAR
18.08.08, 11:44
Evet doğru geçen gün bakmak için gittiğimizde kutup ayıları gelmiş göletin tepesinde anırıp duruyorlardı. :) Ayrıca çocuklarda köserlik göletinde yüzüyorlardı ama ama benim izlenimlerim gölette balık var ama olta atmadığım için tutamadım. Bir kaç oltacı vardı onlarda dip oltasıyla 1 kiloya yakın sazan çıkardıklarını söylüyorlardı.

YAŞAR
27.08.08, 12:07
Göletlerden biri çok yakın olduğu için geçen gün ama olta atacak çok az yer olduğu için pek uygun olmayan yerden şamandıralı oltayla yem olarak mısır, hamur ve birkaç tane dip oltası attım. Dip oltalarında tık bile yoktu şamandıralı oltaların yemlerini ise küçük balıklar hemencecik yiyip bitiriyordu. Balıklar sazlıklardaydı ama oralara olta atacak pek yer olmadığı için birşey tutamadan gittik. Ama ilerde bir köşede sazlıkların arasında kendine yer açmış avlanan bir amca gördüm yanına gittim. 1-2 kilo civarında 3 tane pullu sazan ve adını bilmediğim bir süs balığı diyim yakalamıştı. :) Biraz sohbet ettim devamlı buraya geldiğini ve 5 çeşit sazan türünün olduğunu ve hatrı sayılır büyüklükte balıklar yakaladığını söyledi. Ama sazlık ve yosun çok olduğu için tutmanın gerçekten zor olduğunu söyledi.

Musa ERCİYAS
27.08.08, 12:18
Göletlerden biri çok yakın olduğu için geçen gün ama olta atacak çok az yer olduğu için pek uygun olmayan yerden şamandıralı oltayla yem olarak mısır, hamur ve birkaç tane dip oltası attım. Dip oltalarında tık bile yoktu şamandıralı oltaların yemlerini ise küçük balıklar hemencecik yiyip bitiriyordu. Balıklar sazlıklardaydı ama oralara olta atacak pek yer olmadığı için birşey tutamadan gittik. Ama ilerde bir köşede sazlıkların arasında kendine yer açmış avlanan bir amca gördüm yanına gittim. 1-2 kilo civarında 3 tane pullu sazan ve adını bilmediğim bir süs balığı diyim yakalamıştı. :) Biraz sohbet ettim devamlı buraya geldiğini ve 5 çeşit sazan türünün olduğunu ve hatrı sayılır büyüklükte balıklar yakaladığını söyledi. Ama sazlık ve yosun çok olduğu için tutmanın gerçekten zor olduğunu söyledi.

Yaşar kardeş bilgi için sagol rastgelee:)

tantikap
02.02.09, 18:20
güvenç göletine hiç uğramayın bile orası tam bi rezalet ayyaşlan doluşmuşlar içiyolar gölü taşlıyolar sonrada kavga ediyolar. Kaç sefer gittiysem böyle oldu. balıkta yok denecek kadar azz.2 senedir böyle daha öncesinde ben güvençten güzel balık alıyodum. ankara civarında güzel bi avlak kalmadığına inanıyorum artık.

Fedai ERDEM
03.03.09, 21:44
bağlumda gölette bende iki kiloya yakın sazan yakaladım ama çok kötü kokuyor yenmiyor
orasını gümüş için kullanıp kurtboğazına turnaya gidilebilinir.

M.Serkan İNANÇ
03.03.09, 21:56
bağlumda gölette bende iki kiloya yakın sazan yakaladım ama çok kötü kokuyor yenmiyor
orasını gümüş için kullanıp kurtboğazına turnaya gidilebilinir.

Fedai ağabey merhaba..
Güvenç' ten gümüş alıp Kurtboğazı' na Turna yakalamaya gider isen bence yanlış yaparsın.
2/2 tebliğ hükümlerince canlı yem nakli kesinlikle yasaktır.:o

Kamil Metin
26.05.09, 20:36
slm fedai bey kardeşim kurtboğazına jandarma bot girilmesine izin vermiyor deniyor acaba gerçekten yasakmı siz bilirsiniz teşekkürler.

meric
26.05.09, 22:46
iyi gumus cikiyor ama oradan bilginize ben asansorle 1.5 saatte 250 gumus aldim

fredrick
11.06.09, 15:39
yaşar arkadaşım güvenç göleti geçen seneki kurak yazda çok fazla küçüldü ben ordan gümüş alıyordum fakat bu sene hiç gitmedim ayrıca şunu da paylaşmak isterim ki geçen sene suyun çok az olduğu dönemde insana benzeyen yartıklar oraya boydan boya ağ germişler jandarmayı aradım ama onlar gelene kadar adamlar toplayıp gitti. Tabi jandarma geldi ve benim tuttuğum 10 tane gümüşü bıraktırdı sebep şikayet var. güler misin ağlar mısın:)

çılgın balıkçı
09.09.09, 21:25
kösrelik göleti eskisi gibi değil artık arkadaşlar bu ağ satışları olduğu sürece yakında çoğu barajda balık kalmayacak inanın bu göletide ağ kuruttu inanın şimdi ölü bir baraj oldu 2 senedir gitmiyorum çünkü balık sabahtan akşama kadar bir iki tane kadife gelirse şansına oltaya devam... tırıvırı.. ağ ...lütfen kullandırmayalım saygılar rasgele arkadaşlar..

M.Serkan İNANÇ
09.09.09, 22:13
iyi gumus cikiyor ama oradan bilginize ben asansorle 1.5 saatte 250 gumus aldim

yaşar arkadaşım güvenç göleti geçen seneki kurak yazda çok fazla küçüldü ben ordan gümüş alıyordum fakat bu sene hiç gitmedim ayrıca şunu da paylaşmak isterim ki geçen sene suyun çok az olduğu dönemde insana benzeyen yartıklar oraya boydan boya ağ germişler jandarmayı aradım ama onlar gelene kadar adamlar toplayıp gitti. Tabi jandarma geldi ve benim tuttuğum 10 tane gümüşü bıraktırdı sebep şikayet var. güler misin ağlar mısın:)

Jandarma doğrusunu yapmış. Helal olsun Jandarmaya.
Ben yine uyarımı yapayimde yinede siz oradan gümüş almaya devam edin arkadaşlar.

http://www.oltacilar.com/forum/sirkuler/3964-2-2-teblig.html
Çizelge 3 - Yemlik balıklar

http://img154.imageshack.us/img154/7201/sirkresim8bz7.gif

(2) Bir amatör balıkçı livar ya da canlı yem kovası içerisinde, çizelgede yer alan türlerden, en fazla 30 adet yemlik balık bulundurulabilir.
(3) Ekolojik açıdan zararlı ya da potansiyel zararlı balık türleri canlı yem olarak kullanılamaz.

(4) Yemlik balıklar, avlanması hedeflenen türün avcılığının serbest olduğu dönemde avlanabilirler.

(5) Yemlik balık boyu azami 12 cm olup, bundan büyük boylar, avlanabilir balık sınıfında değerlendirilir.

(6) Yasal sayı ve boy sınırlamaları dâhilindeki deniz ve tatlı su balıkları yem amacı ile kullanılabilir.

(7) Yemlik balıkların canlı olarak nakli yasaktır.

M.Serkan İNANÇ
09.09.09, 22:23
slm fedai bey kardeşim kurtboğazına jandarma bot girilmesine izin vermiyor deniyor acaba gerçekten yasakmı siz bilirsiniz teşekkürler.

İçsularda amatör avcılık
(8) 1 km2 den daha küçük göl ve göletlerde motorlu, motorsuz her türlü tekne ve botla avlanmak yasaktır.

Kurtboğazı barajı 1km2 den daha büyük bir baraj. Aşağıdaki linkte bu mevcut.
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Baraj Detay Sayfası (http://www.dsi.gov.tr/baraj/detay.cfm?BarajID=28)

(10) İçme suyu rezervuarlarında, akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılması ve su alma noktasına 300 metreden daha yakın yerlerde su ürünleri avcılığı yasaktır.
Benzinli motor kullanımı kesinlikle yasak. Süzgeçlerin 300 metre yakınında hiçbir şekilde av yapamazsınız. Ankara Büyükşehir Belediye güvenliği buna müsade etmemek için çaba sarfediyor.

(12) Baraj göllerinde yapılan avcılıkta DSİ tarafından belirtilen güvenlik sahasında avlanmak tehlikeli ve yasaktır.
İşte bu madde çok önemli.
DSİ isterse hiçbirimizi ortaya sokmaz bence:D
Ama böyle bir yasak söz konusu değil diye biliyorum. Dolayısıyla akülü botla barajın sonlarında balık avcılığı yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

M.Serkan İNANÇ
09.09.09, 22:32
Güvenç'e gelince...
Zaman zaman kimseye haber vermeden hafta içi gider tek başıma gölün kenarında oturur, suyu ve etrafı seyrederim. İçimdende OLTACILARDER' liler gibi bu işe gönül vermiş birileri çıksada şu gölü sahiplenip etrafını güzelce tel örgü içerisine alıp amatör ve sportif balık avcılığı için vatandaşa sunsa diye geçiririm.
İnsanlar aileleri ile gelip şu işin tadına varsalar kötümü olur yani?

Yakaladığımızı yemek veya yememek o kadar önemli değil aslında.
Amatör balık avcılığını spor veya dinlence amacıyla yaptığımıza göre bence bulunmaz hint kumaşı diyebiliriz burası için. Etrafıda mis gibi ağaçlık.
Ama arkadaşların söylediği gibi oranın belası bitmez ve insan orada katil olur:o