PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çeltikçi Yeşilöz

ozkan_kilicarslan
15.05.12, 13:51
Arkadaşlar merhaba. Çektikçi kasabası yakınlarında yeşilöz köyü varmış. Çevresi tatlı su kefali avı için ideal diyorlar. Acaba bu bölgeye gideniniz oldu mu nasıldır. Piknik için elverişli kamelyaların olduğu söyleniyor, wc ve araç park yeri varmış. Acaba bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

tanrikulu
15.05.12, 14:11
mekan olarak güzel bi yer, ama av bakımından iyi bir av olacağını tahmin etmiyorum, gerçi nasip bu belli olmaz ama ben geçen hafta oradaydım, küçük gümüş oynuyor ancak, büyük balık gelmiyor, gelen kefallerde limit altıydı hep, geri salıyorsun, su biraz kirli belki bununda etkisi vardır. ama yeşillik açısından iyi, piknik olarak değerlendirebilirsin.

Hakkı Sadık AKBULUT
15.05.12, 14:16
mekan olarak güzel bi yer, ama av bakımından iyi bir av olacağını tahmin etmiyorum, gerçi nasip bu belli olmaz ama ben geçen hafta oradaydım, küçük gümüş oynuyor ancak, büyük balık gelmiyor, gelen kefallerde limit altıydı hep, geri salıyorsun, su biraz kirli belki bununda etkisi vardır. ama yeşillik açısından iyi, piknik olarak değerlendirebilirsin.

Kardeşim bir ara beraber gidelim :)

ozkan_kilicarslan
15.05.12, 14:36
Kardeşim bir ara beraber gidelim :)

Abi inşallah neden olmasın ki. Ulaşım problemi var ama bende :)

ozkan_kilicarslan
15.05.12, 14:37

Çok teşekkür ederim o zaman suyun berraklaşması için biraz daha beklemek gerekiyor.

tanrikulu
15.05.12, 14:39
kardeş tatlı su kefali seni kesmez ki ya, sen alışmışsın turnalara :)

Hakkı Sadık AKBULUT
15.05.12, 14:47
Abi inşallah neden olmasın ki. Ulaşım problemi var ama bende :)

Kardeş ben tanrıkuluna söylemiştim ama elbet müsait bir zaman ayarlanırsa yeni insanlarla tanışmak yeni yerlere gitmekte isterim :)

Hakkı Sadık AKBULUT
15.05.12, 14:49
kardeş tatlı su kefali seni kesmez ki ya, sen alışmışsın turnalara :)

Haklısın kardeşimde bu sene turna bana bir türlü gülmedi.Belki kefal güler diye düşünmüştüm.Olmadı beraber turnaya gideriz.Hadi ikisinin ortası yasak kalkınca sazana gideriz :)

tanrikulu
15.05.12, 14:57
kardeşim yasak kalkana kadar zaten ortada sazan bırakmazlar:) geçen gene 2 tane tırıvırı çektim sudan yaktım, bir tanede ağaca takılmıştı alamadım onu kaldı orada.

Hakkı Sadık AKBULUT
15.05.12, 14:59
kardeşim yasak kalkana kadar zaten ortada sazan bırakmazlar:) geçen gene 2 tane tırıvırı çektim sudan yaktım, bir tanede ağaca takılmıştı alamadım onu kaldı orada.

Balık olmazsa tırıvırı çekeriz yakarız bizde kardeşim :)

tayfun
15.05.12, 16:19
aileniz ile piknik alanına gidecekseniz bi sorun olmaz,ama suya kesinlikle çocukları sokmanızı tavsiye etmem.o bölgenin doğal yapısını bir kez görüpte hayran olmayacak bir avcı tanımam bende bunlardan biriydim.suda kurşun ve civa çıktı.bu forumdan ulaşabilirsin.ayrıca köy ve mezbahanelerin atık suları ve 2007 deki kuraklık zaten balık yaşamını bitirmişti buda vesile oldu.herhangi bir balığı sırt kısmından ince bi şekilde derisini yüzdüğünde özellikle temmuz ve ağustos ayında benek benek parazitleri göreceksin.http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0212c.pdf ve http://www.beypazariguncel.com/gundem/bakpilic-atiklari-baliklari-zehirledi-h647.html bu adresleri incelemeni tavsiye ederim.

ozkan_kilicarslan
15.05.12, 16:33
aileniz ile piknik alanına gidecekseniz bi sorun olmaz,ama suya kesinlikle çocukları sokmanızı tavsiye etmem.o bölgenin doğal yapısını bir kez görüpte hayran olmayacak bir avcı tanımam bende bunlardan biriydim.suda kurşun ve civa çıktı.bu forumdan ulaşabilirsin.ayrıca köy ve mezbahanelerin atık suları ve 2007 deki kuraklık zaten balık yaşamını bitirmişti buda vesile oldu.herhangi bir balığı sırt kısmından ince bi şekilde derisini yüzdüğünde özellikle temmuz ve ağustos ayında benek benek parazitleri göreceksin.http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0212c.pdf ve http://www.beypazariguncel.com/gundem/bakpilic-atiklari-baliklari-zehirledi-h647.html bu adresleri incelemeni tavsiye ederim.

Tayfun uyarıların için çok teşekkür ederim. Fikrimi değiştirdim sonuç itibariyle çok çok teşekkürler.

Aydın DEMİR
16.05.12, 09:56
illa kefal avı yapacak san çerkeş soğanlı çayını öneririm çok iri balıklar çıkıyor ama merkeze biraz uzaksın ve teleffon çekmiyor hiç bir operatör şamandıra yada atçek yapabılırsın boş dönmiyeceğin bir mekan istersenız daha detaylı yol tarifi yapabılırım gidecek olursanız ankaradan net 150 km. doğa harikası bir yer tabiat olarak yakacak odunun içme suyun mevcut.

ozkan_kilicarslan
16.05.12, 10:57
illa kefal avı yapacak san çerkeş soğanlı çayını öneririm çok iri balıklar çıkıyor ama merkeze biraz uzaksın ve teleffon çekmiyor hiç bir operatör şamandıra yada atçek yapabılırsın boş dönmiyeceğin bir mekan istersenız daha detaylı yol tarifi yapabılırım gidecek olursanız ankaradan net 150 km. doğa harikası bir yer tabiat olarak yakacak odunun içme suyun mevcut.

Aydın abi merhaba... Abi yol tarifi alabilirsem çok sevinirim, daha önce hiç gitmemiştim, tarif çok iyi olur. Bekliyorum abi...

Aydın DEMİR
16.05.12, 14:54
gere face kanalından gerek buradan bayağı bi msj aldım çok özür dilerim herkesten böle bir çay yok sanırım :( bana yazan lar buraya hepsi gitse heralde balık kalmayacak :) orada

ozkan_kilicarslan
16.05.12, 15:06
gere face kanalından gerek buradan bayağı bi msj aldım çok özür dilerim herkesten böle bir çay yok sanırım :( bana yazan lar buraya hepsi gitse heralde balık kalmayacak :) orada

:) olabilir abi

Yasin ÖZTÜRK
16.05.12, 15:45

Hassasiyetin için çok teşekkür ediyorum, bu sitedeki herkesi tanımıyoruz maalesef, oltacılarder ailesi olarak her üye bilinçli ve doğaya saygılı sayıyoruz ama tedbiride elden bırakmamak gerekir , bütün arkadaşların avlak yeri konusunda hassas davranacaklarını umuyorum...
Beni götür ama oraya :D:D:D:D

Aydın DEMİR
16.05.12, 15:50
olur yasin neden olmasın gel beraber gidelim

ozkan_kilicarslan
16.05.12, 15:51
olur yasin neden olmasın gel beraber gidelim
Aydın Abi garantiye al en iyisi sen beni de götür :)

Yasin ÖZTÜRK
28.05.12, 18:48
Aydın Abi garantiye al en iyisi sen beni de götür :)

söz vermeyim ama gidelim tabiiki, ama daha erken oralar için...

ozkan_kilicarslan
28.05.12, 19:29
İnşallah gideriz birgün hem tanışmış oluruz.... :))

Necat ÇETİNCEVİZ
28.05.12, 20:06
Arkadaşlar avlak tavsiyesini özelden yapmaya dikkat edelim. Ne idüğü belirsiz, yamyamlar sitelere girip avlak öğrenmeye çalışıyorlar. Zaten gittikçe azalan avlaklarımızı açığa yazmayalım ve avlağın tanınmasına imkan verecek fotolarıda konulara eklemeyelim.