PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtboğazı hakkında

Esox06
12.02.12, 20:17
Selam dostlarım abilerim kardeşlerim. Benim sormak istedigim Kurtboğazı barajında bir paylaşım sitesinde gördüğüm bot ile av yapılması. Benim bildiğim kadarı ile yasak, lakin izlediğim videodaki şahsın biri emekli bir subay onun etkisinin olduğunu düşünmekteyim. Jandarma vs. ilgili makamlara. Bu işte makam yada mevkinin etkili olmasına anlam vermesem de, malum burası Türkiye. :) Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yorum beklemekteyim. Tekrar iyi geceler.

A.Engin Çelebi
12.02.12, 20:25
Elektrikli motor veya kürekle ise herhangi bir manisi olduğunu düşünmüyorum. Yalnız bend'e yakın taraflara girilmiyor görevliler uyarmaya geliyorlar diye biliyorum.

autan
12.02.12, 20:38
Şu an için kurtboğazı barajında levrek avı yasağı yok bilginize.

Hakkı HARMANCIK
12.02.12, 21:08
Selam dostlarım abilerim kardeşlerim. Benim sormak istedigim Kurtboğazı barajında bir paylaşım sitesinde gördüğüm bot ile av yapılması. Benim bildiğim kadarı ile yasak, lakin izlediğim videodaki şahsın biri emekli bir subay onun etkisinin olduğunu düşünmekteyim. Jandarma vs. ilgili makamlara. Bu işte makam yada mevkinin etkili olmasına anlam vermesem de, malum burası Türkiye. :) Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yorum beklemekteyim. Tekrar iyi geceler.

Kürekli bot ve eletrik motorlu bot ile avlanmak Kurt Boğazı barajında serbesttir.

Tebliğ 2/2
(10) İçme suyu rezervuarlarında, akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılması ve su alma noktasına 300 metreden daha yakın yerlerde su ürünleri avcılığı yasaktır.

Fedai ERDEM
12.02.12, 22:26
Tebliğde belirtildiği gibi 300 metre sonrasında sıkıntı yok..

Teşekkürler hakkı..

Bülent YILMAZ
13.02.12, 01:32
Ayrıca bu maddeye de ters bir durum gözükmüyor...

İçsularda amatör avcılık
Madde 15- (8) 1 km2 den daha küçük göl ve göletlerde motorlu, motorsuz her türlü tekne ve botla avlanmak yasaktır.

http://www.yukleoltaci.com/images/2010/mayis21/505_kurt_640x402.jpg (http://www.yukleoltaci.com/view.php?filename=505_kurt_640x402.jpg)

Esox06
13.02.12, 16:34
Tekrar Selamun Aleyküm.İlgi ve alakanız için herbirinize ayrı ayı teşekkür ederim içme suyu olduğu için tereddüt ediyordum bot konusunda botum oldugu halde kullanmamak için bir sebeb yok anladigim kadari ile sirküler ve kanunlar baraj kapasitesinin yeterli oldugunu barajın su alma noktasının 300 metre dişinda elektrikli motor veya kürekle bot kullanmamın bir mani olmadigini ögrendim bilgilerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim iyi günler herkeze rastgele .( Dİp not ben Turnadan başka balık bilmemde tanımamda Levregin yasak olmadıgını biliyorum teşekkür ederim arkadaşim bilgilendirmen için )

mehmetakyurek
13.02.12, 18:29
Arkadaşlar net olarak izah etmiş. Göl 6 km2 olduğundan sorun yok ama bir 300 metre meselesi var ki o sadece bot için değil;

Su kirliliği kontrol yönetmelğinde deniyor ki;

c) Akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılmasına izin verilmez. Yelkenli, kürekli veya akümülatör ile çalışan vasıtalara ve sallara izin verilebilir.

Ancak, göl yüzey alanının çok büyük olması nedeniyle yöre halkının; güvenlik, toplu taşıma, su ürünleri çıkarılması gibi gerekli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, akaryakıt ile çalışacak su araçlarının kullanılmasına su alma yapısına 300 metreden daha yakın olmamak şartıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce izin verilebilir. Bu amaçla kullanılacak araçlarda oluşabilecek her türlü atıksu ve sintine suyunun arıtıldıktan sonra bile içme ve kullanma suyu rezervuarına boşaltılması yasaktır.

d).....

e) Yüzme, balık tutma, avlanma, piknik yapmaya, su alma noktasına 300 metreden daha yakın olan yerlerde izin verilemez.

Yani Su alma noktasına 300 metreden daha yakında bırakın botu, kıyıdan da olta atamıyoruz zaten..

Hakkı HARMANCIK
13.02.12, 18:42
( Dİp not ben Turnadan başka balık bilmemde tanımamda Levregin yasak olmadıgını biliyorum teşekkür ederim arkadaşim bilgilendirmen için )
Madem Perch(Tatlı su lavreği) hakkında fazla bir bilginiz yok aşağıdaki tabloda boy ve kg. limitleri vardır inceleyiniz.

Çizelge 5 - İçsu balıkları

http://img116.imageshack.us/img116/8770/sirkresim10so2.gif

(1) % 5 küçük boylara izin verilir.

(2) Adet cinsinden limit verilen türlerde kg cinsinden limitlere bakılmaz. Kg cinsinden limit verilen türlerde, avlanılan tür tek veya karışık olsun 5 kg’ı geçemez. Adet miktarı her türün ayrı ayrı avlanabileceği miktar olmayıp, gün içinde avlanabilecek toplam balık sayısıdır. Adet sınırlamasına tabi birden fazla türün avlandığı durumda, avlanılan balıklar tek tür gibi kabul edilir. Bu durumda avlanılan toplam balık adeti 10’u geçemez. Adet ve Kg sınırlamasına tabi türlerin karışık olarak avlandığı durumunda ise, adet sınırlamasına tabi türün avlanabileceği adetten az olması halinde, avlanılan tüm balıklar için kg sınırlaması esas alınır

Ayrıca 15 Mart -30 Nisan tarihleri arasında tutulması yasaktır.Bilginize...

Esox06
15.02.12, 14:53
Tekrar selamlar .Hakkı arkadaşim benim lafim sana deil ( autan ) nickli arkadaşima idi sirkülere bakmak istesem benimde kaynaklarım var benim ilgilendigim tek balık türü Turna ben konuyu bot hakkında botun kullanımı hakkında açmişdim autan nickli arkadaşim bana ve diğer arkadaşlarima levreğin yasak olmadığını söylemiş bende buna istinaden yazdım yinede ilgi ve alakan icin sağol gerçekten sanalda anlaşmak çok zor buna kanaat getirdim benim acilen bir organizasyona katılmam lazim tekrar saygılar ve selamlar..

Hakkı HARMANCIK
15.02.12, 20:30
Tekrar selamlar .Hakkı arkadaşim benim lafim sana deil ( autan ) nickli arkadaşima idi sirkülere bakmak istesem benimde kaynaklarım var benim ilgilendigim tek balık türü Turna ben konuyu bot hakkında botun kullanımı hakkında açmişdim autan nickli arkadaşim bana ve diğer arkadaşlarima levreğin yasak olmadığını söylemiş bende buna istinaden yazdım yinede ilgi ve alakan icin sağol gerçekten sanalda anlaşmak çok zor buna kanaat getirdim benim acilen bir organizasyona katılmam lazim tekrar saygılar ve selamlar..
Yukarıda yazdıklarım sadece turnadan başka balık bilmem diye yazdığın için perch hakkında hatırlatma amaçlı yazıldı :)

Sanal konusuna gelince inşallah bir organizasyona gelirsinde tanışır kaynaşırız burda yazan herkesin ne kadar candan ve yardım sever insalar olduğunu bizzat görürsün.
En yakın organizasyonda bekliyoruz.:) Görüşmek üzere...;)

M.Serkan İNANÇ
15.02.12, 22:07

Günaydın Harun...:)
Bu yukarıdaki senin söylediklerini sana aylar önce söylemiştim diye hatırlıyorum.
Gel kardeşim, gelde autan kullanıcı adlı derneğimiz üyesi Görkem AKTAN kardeşimin senin konuna bu mesajı niçin yazdığını hiç olmazsa anla.
Birşey kaybetmeyip aksine kazanacağına eminim.
Kötü niyetle yazılan mesajlar asla dernek veya forum yönetiminin gözünden kaçmaz, buna emin olabilirsin;)

Esox06
16.02.12, 09:15
Günaydın Serkan Başkanım ve diğer abilerim kardeşlerim.Öncelikle evet sanalda belkide kendimi ifade edemiyorum lakin kimseyi karalamak için değil sözüm art niyetli insanların sanal yada reel hayatta heryerde karşimiza cikabileceği aşikar ; o yüzden onlara pabuç bırakmamak kendimi ifade edebilmek adına
ilk organizasyonda balık tutmak için değil bilakis tanışmak ve konuşmak için yanınızda olacagima emin olabilirsiniz bir kusurum bir yanlışım olduysa affola herkeze iyi günler ; ayrıca Serkan Başkanım evet siz bana aylar önce söylemiştiniz hatta telefonda konuşmuştuk bu konuyu inşallah yanınızda olacağım :)

erhan canatan
21.02.12, 10:16
Arkadaşlar, Kurtboğazında bu mevsimde levrek avı varmı ?

Sefa AYKENAR
21.02.12, 12:07
Arkadaşlar, Kurtboğazında bu mevsimde levrek avı varmı ?

http://www.yukleoltaci.com/images/2010/mayis21/812_22tc06.gif

Tabloda görüldüğü gibi 2/2 Tebliğine göre tüm bölgelerde 15 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında yasak dönemidir