PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göl ve Barajlardaki Yasaklar.

bursa 16
05.01.12, 10:30
arkadaşlar sirkülerde yasak olmadığı halde bağzı göllerde jandarma ve köylü amatör balıkcılara balık tuturmadığını ve gölden kovduğunu söylüyorlar, bunun sebebi ne acaba,
şimdi diyeceksiniz, balıkcılar bağ ve bahçeye zarar veriyor ondan , balığa giden arkadaşlarım var bursada yasak olmayan göle gitmişler, oltalarını atmışlar biraz sonra köyden biri gelmiş burada balık tutmak yasak demiş neye göre yasak acaba sirkülerde o gölde yasak yok, ve sonra jandarmayı çağırmış ve jandarma oradan balıkcıları kovmuş arkadaşlarda oltalarını toplayıp orayı terk etmişler biraz karşı gelsek diyorlar jandarma elmizdeki malzemeleri alaçaktı diyorlar ,eğer önümüzdeki sezon başımıza böyle bir durum gelirse bu durumda ne yapacağız, köylünün malına zarar vermeden amatörce balık tutmaya gidersek ve oradan kovulursak , şikayet edeçek bir merci varmı Amatör balkıcılar için ,

ali demir /bursa

kefal
05.01.12, 11:18
Sevgili Ali iç sular da sirküler deki kayıtların dışında özelliği olan yerler vardır.

- Sulak alan tabir edilen koruma altındaki bölgeler
- Tarihi eserlerin bulundugu yerlerdeki sular sit alanları
- DSİ nin yasakladıgı terler
- Valilikçe bir sebebe istinaden yasaklanan yerler
- Su ürüleri - Köy.Koop vs gibi kooperatif amaçlı yasaklı yerler

bunlarıda bir araştırman lazım..

Nuri ERTİK
05.01.12, 11:52
Sevgili Ali iç sular da sirküler deki kayıtların dışında özelliği olan yerler vardır.

Muvaffak abim,
bu konuyu açmak lazım.

Tebliğde, yasaklanmış ya da kısıtlanmış yerlerin listesi var, ancak,
Bunun dışında gönderme yaptığı, givenlik alanları, sit alanları vb gibi yerler de mevcut.

Ancak, tebliğde, bu durumların ilgili yerlerde TABELA ve benzeri Görünecek şekilde ilanının mecburiyetini anlatıyor.

Bu tip durumlardan sakınmanın en iyi yolu,
Elinize tebliğ kitapçığını alacaksınız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda tebliği göstereceksiniz.

Her halde işlem yapacak olan olursa, Tutanak tutturup, ilgili tutanakla, yasaların verdiği haklarınızı kullanmanızı engelledikleri için haklarında, maddi-manevi tazminat hakkınız saklı kalacak şekilde, şikayetçi olacağınızı belireteceksiniz.

Teliğe uygun davrandığınız müddetçe sorun yoktur. Engel çıkaranlar düşünsün.

Çözüm yine sizdedir.

bursa 16
05.01.12, 12:22

muvaffak bey sirkülerde şöyle bir yazı var

muhtarlar,jandarma karakolları gibi yerel ve kamu görevlileri yasak koyabilirmi veya kaldırabilirmi?
bu tebliğde belirtilen yasak,sınırlama,ve yükümlülükleri belirlemeyeve ilan etmeye Tarım ve köy işleri bakanlığı yekilidir. mülki idareler diğer bakanlıklar ve iligili kamu ve kuruluşlar, özel ve tüzel kişiler bu tabliğde belirtilen yasakları, doğal afetler(kuraklık.sel yangın .sağlıkv.b )haricinde kaldıramazlar bu yasaklara aykırı ve yeni yasaklama kararı alamazlar ve ilan edemezler eğer böyle bir durum söz konusu ise yasal olarak tanınan hakkın kullanılmasının engellenmesi nedeni ile Cumhuriyet savcılığına suç duyurusun da bulunabilir veya Tarım ve köy işleri bakanlığı il ilçe müdürlükleri ile KKGM konudan haberdar edilerek yanlış uygulamanın kaldırılması talep edilir diye sirkülerde bir yazı var.

ali demir/bursa

FIRAT
05.01.12, 23:48
Öncelikle avlandığımız yer yasağın olmadığı bir yermi emin olmak lazım öyle ya emin olmadan jandarmayla inatlaşırsak zararlı çıkabiliriz. Ama orada yasak olmadığından eminsek bize keyfi yasak koyamazlar en azından yasalar onlara bu yetkiyi vermiyor hakkımızı aramayı bilmek etkili şekilde konuşmak gerekir derim ben.

M.Serkan İNANÇ
06.01.12, 00:11
muvaffak bey sirkülerde şöyle bir yazı var

muhtarlar,jandarma karakolları gibi yerel ve kamu görevlileri yasak koyabilirmi veya kaldırabilirmi?
bu tebliğde belirtilen yasak,sınırlama,ve yükümlülükleri belirlemeyeve ilan etmeye Tarım ve köy işleri bakanlığı yekilidir. mülki idareler diğer bakanlıklar ve iligili kamu ve kuruluşlar, özel ve tüzel kişiler bu tabliğde belirtilen yasakları, doğal afetler(kuraklık.sel yangın .sağlıkv.b )haricinde kaldıramazlar bu yasaklara aykırı ve yeni yasaklama kararı alamazlar ve ilan edemezler eğer böyle bir durum söz konusu ise yasal olarak tanınan hakkın kullanılmasının engellenmesi nedeni ile Cumhuriyet savcılığına suç duyurusun da bulunabilir veya Tarım ve köy işleri bakanlığı il ilçe müdürlükleri ile KKGM konudan haberdar edilerek yanlış uygulamanın kaldırılması talep edilir diye sirkülerde bir yazı var.

ali demir/bursa

Ali ağabey merhaba,

Yazmış olduğunuzun mesajdaki anlattığınız kuralın orjinal hali aşağıdaki gibi olup GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI haricindeki diğer ilgili kurumlar sadece KORUMA KONTROL VE CEZA KESMEK ile yetkilidirler. (Ceza konusundada İl veya ilçenin mülki amirinden izin alarak.)
Yasaklama getirebilmeleri için doğal afet dediğimiz şartların veya ona benzer bir durumun oluşması gerekmektedir.

Saygı ve selamlarımla.

2/2 NUMARALI AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2008/49)
BEŞİNCİ BÖLÜM
Yasal İşlemler ve Yasak Kararları
Koruma ve kontrolle görevli olanlar

MADDE 18 – (1) Tarım ve Köyişleri Bakanlığı teşkilatında ve Bakanlığa bağlı su ürünleri ile ilgili teşekküllerde su ürünlerinin, deniz ve iç suların koruma ve kontrolü ile görevlendirilen personel ile emniyet, jandarma, sahil güvenlik, gümrük ve orman muhafaza teşkilatları mensupları, belediye zabıtası amir ve mensupları, kamu tüzel kişilerine bağlı muhafız, bekçi ve korucular ile emniyet ve jandarma teşkilatının bulunmadığı yerlerde köy muhtar ve ihtiyar heyeti üyeleri koruma ve kontrolle görevlidir.

(2) Koruma ve kontrolle görevli olanlar, Su Ürünleri Kanunu kapsamına giren kabahatler hakkında tutanak tutmak, kabahatte kullanılan istihsal vasıtalarına ve elde edilen su ürünlerine el koymak, Su Ürünleri Kanununun Ek 3 üncü maddesinde yer alan hükümler çerçevesinde idari para cezalarını kesmekle vazifeli ve yetkilidirler.

Yasak kararları

MADDE 20 – (1) Bu Tebliğde belirtilen yasak, sınırlama ve yükümlülükleri belirlemeye ve ilân etmeye Bakanlık yetkilidir. Mülki idareler, diğer bakanlıklar ve ilgili kamu kuruluşları, özel ve tüzel kişiler bu tebliğde belirtilen yasakları, doğal afetler (kuraklık, sel, yangın, sağlık vb.) haricinde kaldıramazlar, bu yasaklara aykırı veya yeni yasaklama kararı alamazlar, ilan edemezler.

M.Serkan İNANÇ
06.01.12, 00:20
Sizin konunuza benzer bir konu geçtiğimiz günlerde oltacılar.com forum üyemiz (akif06eren) Akif arkadaşımızca dile getirilmiş olup bölgedeki koruma ve kontrolle görevli ilgili kurum ile görüşüp böyle bir yasaklama getiremeyeceklerini resmi gazetenin sayısını belirterek anlatmamız neticesinde uygulamadan vazgeçilmiştir.

http://www.oltacilar.com/jandarma-keyfi-yasaklamalar-t9845.html

Sizce bir sıkıntısı yoksa arkadaşlarınızın tebliğde belirtilen kurallar dahilinde avlanırlarken kovuldukları gölün ismini bu konu altında bizlerle veya özelden benimle paylaşırsanız OLTACILARDER olarak imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışalım.

Rastgele...

kefal
06.01.12, 06:49
Sizce bir sıkıntısı yoksa arkadaşlarınızın tebliğde belirtilen kurallar dahilinde avlanırlarken kovuldukları gölün ismini bu konu altında bizlerle veya özelden benimle paylaşırsanız OLTACILARDER olarak imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışalım.

Çok güzel olur..emeğine saglık derim . :)

Sevgili Arkadaşlar dediğim gibi Amatör balıkçının elinde sadece 2/2 sirküler ile maalesef balıkçılık yapamıyor..
aşagıda saydıgım formaliteleride bir okumak lazım :)

1- http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.2863&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

Antik - tarihi bölgelerin sınırları içinde kalan yerleri bilmek lazım oradaki sularda av yaptırmazlar...

2-http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.2873&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

Bu bölgelerde uygulama farklıdır..

3-http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/23151.html

bu bölgelerde avcılık yasaktır..

4-http://tr.wikipedia.org/wiki/Ramsar_alan%C4%B1

ramsar alanlarında avcılık yaptırmazlar..

5-http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/464.html
http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20992.html

7- Dsi nin alanlarınıda hesaba katmak lazım ..:(

iç sularda kooperatif olan yerlerde avcılık sınırlıdır(amatöre) ama bazı yerlerde koop yetkilisi iyi niyete istinaden ses çıkartmaz..

denizlerde üretim kafeslerine yaklaşılmaz yasaktır.. vs

Bazı özel durumlarda vardır.. dediğim gibi Valilik kararı ile olabilir ki onlarda bakanlık ile muhatap olmuşlardır.. bu durumlar sorulup öğrenilebilir.. bir göleti çevre düzenlemesi ile halka açık park şekline yada piknik alanı şekline getirip orada balık avcılıgını yasaklıyabilirler....bunuda yerel yönetim vs diger idari makamlar ankara ile temas ederek yapabilir..

ordan konu malum jandarmaya gider.. son nokta jandarma oldugundan hedef tahtası olur.. jandarme eri aracından inip burası yasak dedimi ..ona hesap sormayacaksınız baglı oldugu karakola veya il merkezine yada valilige gidip sebep soracaksınız.. geçmiş yıllarda elimizdeki balık yaşatma-saklama tel livarına .. bu nedir diye soran askercik vardı..
ne diyebilirizki? :) yetki veriliyor ama eğitim yok.. adam neyi kontrol edecegini bilmiyor..aynı olay köylerde de muhtarlıklarda da geçerli..

kısacası sorun çıktıgında bayagı bir detaylı araştırma gerekiyor.. aslında olması gereken bir başka unsurda.. yasaklı bölgelerde yola veya en görünür bir yere büyükçe bir tabela ile :

- ........ makamınca ...... tarih ........sayılı ......... gereği. her türlü avcılık yasaktır veya giriş yasaktır diye uyarı koymak gerekir.. ayrıca iç sularda su ürünleri koop ları kendilerine verilen alanlarınıda sınırını tabele vs ile belirtmeleri gerekir..

kolay gelsin..

Abanticus
06.01.12, 08:24
Çok güzel olur..emeğine saglık derim . :)

Sevgili Arkadaşlar dediğim gibi Amatör balıkçının elinde sadece 2/2 sirküler ile maalesef balıkçılık yapamıyor..
aşagıda saydıgım formaliteleride bir okumak lazım :)

Bilgilendirmeniz için teşekkür eder emeğinize sağlık derim :)

Bazı arkadaşlar onun ismine sirküler değil tebliğ derler hemde inatla.
O formaliteleri eminim ki okuyanlar vardır hemde yüzlerce defa.

Saygı ve sevgilerimle.

coti
06.01.12, 08:30
d) Kiraya verilen istihsal sahalarında avcılığın serbest olduğu dönemlerde, resmi tatil günlerinde kişi başına en fazla 3 iğneli bir olta takımı ile amatör avcılık yapılması serbesttir.

bursa 16
06.01.12, 09:32
d) Kiraya verilen istihsal sahalarında avcılığın serbest olduğu dönemlerde, resmi tatil günlerinde kişi başına en fazla 3 iğneli bir olta takımı ile amatör avcılık yapılması serbesttir.

Ali ağabey merhaba,

Yazmış olduğunuzun mesajdaki anlattığınız kuralın orjinal hali aşağıdaki gibi olup GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI haricindeki diğer ilgili kurumlar sadece KORUMA KONTROL VE CEZA KESMEK ile yetkilidirler. (Ceza konusundada İl veya ilçenin mülki amirinden izin alarak.)
Yasaklama getirebilmeleri için doğal afet dediğimiz şartların veya ona benzer bir durumun oluşması gerekmektedir.

Saygı ve selamlarımla.

2/2 NUMARALI AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2008/49)
BEŞİNCİ BÖLÜM
Yasal İşlemler ve Yasak Kararları
Koruma ve kontrolle görevli olanlar

MADDE 18 – (1) Tarım ve Köyişleri Bakanlığı teşkilatında ve Bakanlığa bağlı su ürünleri ile ilgili teşekküllerde su ürünlerinin, deniz ve iç suların koruma ve kontrolü ile görevlendirilen personel ile emniyet, jandarma, sahil güvenlik, gümrük ve orman muhafaza teşkilatları mensupları, belediye zabıtası amir ve mensupları, kamu tüzel kişilerine bağlı muhafız, bekçi ve korucular ile emniyet ve jandarma teşkilatının bulunmadığı yerlerde köy muhtar ve ihtiyar heyeti üyeleri koruma ve kontrolle görevlidir.

(2) Koruma ve kontrolle görevli olanlar, Su Ürünleri Kanunu kapsamına giren kabahatler hakkında tutanak tutmak, kabahatte kullanılan istihsal vasıtalarına ve elde edilen su ürünlerine el koymak, Su Ürünleri Kanununun Ek 3 üncü maddesinde yer alan hükümler çerçevesinde idari para cezalarını kesmekle vazifeli ve yetkilidirler.

Yasak kararları

MADDE 20 – (1) Bu Tebliğde belirtilen yasak, sınırlama ve yükümlülükleri belirlemeye ve ilân etmeye Bakanlık yetkilidir. Mülki idareler, diğer bakanlıklar ve ilgili kamu kuruluşları, özel ve tüzel kişiler bu tebliğde belirtilen yasakları, doğal afetler (kuraklık, sel, yangın, sağlık vb.) haricinde kaldıramazlar, bu yasaklara aykırı veya yeni yasaklama kararı alamazlar, ilan edemezler.

serkan bey bende yasak kararlarını sirkülerden okuyup aynen yazmıştım.Madde 20 den, bu vesile ile vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim, arkadaşlardan öğreneceğim bakalım hangi gölden kovulduklarını ve o gölde yasak olup olmadığını selamlar.

Ali demir /Bursa

kefal
06.01.12, 10:58
Bilgilendirmeniz için teşekkür eder emeğinize sağlık derim :)

Bazı arkadaşlar onun ismine sirküler değil tebliğ derler hemde inatla.
O formaliteleri eminim ki okuyanlar vardır hemde yüzlerce defa.

Saygı ve sevgilerimle.

Bravo tebrikler sayın moderatör.. devam edin.. insanları dışlamaya devam edin öküz altında buzagı aramaya , devam edin dernekler arası kavgaya , devam edin çamur atmaya..

aynası iştir kişinin burdaki laflara balıkmaz .. kedidir uzanamadıgı cigere mundar der..

sayın moderatör .. eger gerçekten demokratik bir sayfa ise bu mesajımı silmez herkese okutursunuz. burdaki insanlara bir şeyler verin.. benim peşimde dolanmak yerine.. bu tür bir yaklaşımınla verdiğin saygı ve sevgi eksik olsun kardeşim ..karşında çocuk yok ..

Sayın Admin

Ben bu alemde yani sanal forumlarda , icat oldugu tarihten beri varım.. ne insanlar tanıdım ne insanlar gördüm.. Bu nedenle bu ortamların ve içindeki insanların hangi amaçları oldugunuzda gayet iyi öğrendim..

Bu ortamda Olta Balıkçılıgı Federasyonu(OBAF) ile ilgili bir konu açtıgım günden bu yana 3. kez şahsıma antipatik yaklaşım gördüm..

Bakın beyler, ben hiçbir derneğe üye değilim..ve tüm dernekler , benim için aynıdr.. ama siz kendinizi alemden soyutlamak istiyorsanız ki öyle gözüküyor sizin bileceğiniz iş..

Şu an bildiğim kadarı ile memlekette 21 dernek var kör-topal-saglam her ne ise..bir şekilde ayakta duruyorlar.. ve bunların bünyesinde yüzlerce insan var..bir amaç için ki ortak bir amaç için beraberler..

Siz yetkili ve yönetici olarak kaç üyeniz var bilmem ama böyele umuma açık bir forum ortamında o camianın tamamını temsil eder durumdasınız zira avatarınızda dernek üyesi diyor.. ona göre tarafsız ve objektif olmalısınız.. Adı lazım değil sizin forumun 10 katı daha aktif ve memleketin eski ve oturmuş bir sitesinde sadece 1 yetkili ile yürütülüyor..? neden biliyormusunuz ? Lider olma kavgası yok..

Sizin forum sayfasına gelelim ,

- Biz kapalı derneğiz kendi tarafımızdayız , bize ters gelen konuları istemeyiz başka derneklerden vs bahsedilmesinden hoşlanmayız,

derseniz o zaman forum üyeleliği sedece dernek üyelerine açık olsun ve aranızda sohbet muhabbet geçinip gidersiniz..dışarıdan kimseyi üye almayın..

4.ocak günü OBAF üyeleri ege ünüversitesi su ürünleri fakultesi.. akademisyenleri ile beraber balık avında idi Urlada ve bende yanlarındaydım.. şimdi bu konuyuda herkese örnek olsun diye açsam ..malum yine tepki gelecek.. Yalanmı??

Yapılan şey bana göre çok güzel bir organizasyon idi..Bilim insanı ile amatör balıkçının aynı ortamda beraberce tartışarak – konuşarak – yeni bir şeylerin öğrenilmesi ,gelecege dönük planların yapılması..bu tür kuruluşların yapması gereken şeylerdir...

Ülkemizde bu tür zıtlaşmalar – kabullenmeme gibi kişisel hatalar var oldugu sürece ,amacı olan dernekleri hiçbir zaman istediği noktaya getirmiyecektir..amacına ulaşamıyacaktır..Dernekleri .siyasi partilere benzetmek veya futboltakımı tutar gibi dernek ayrımı yapmak .. kimseye fayda getirmez

Ülkemizde bir federasyon kuruldu ve bu hepimizin federasyonu olmalı ..
-Ben kabul etmiyorum diyen ler yanlış yoldadır.. maddi olarak olmasada manevi olarak sahiplenmek gerekir..yazıktır günahtır bu ülke insanına.. dogasına,tabiatına..

İtirazı olan ların yapabileceği en güzel şey kendi federasyonlarını kurmaktır..Çok ta güzel olur..alkışlarım..

İlerde bir Konfederasyon olmasıda ihtimal olur..
Aklın yolu birdir.. STK larındaki son durum iç açıcı değildir..bunu Dışarıdan bakan herkes görmekte.. Kendinizi kendinize değil dışardakine soracaksınız
-Biz nasılız?

Her horoz kendi çöplüğünde ötmeye devam ettiği sürece sesleri az çıkmaya devam edecektir..

bu zihniyetteki moderatörlerle bir karış yol alamazsınız..

Şu andan itibaren kaydı mı silebilirsiniz hatta tüm konularımıda

Ama unutmayın sadece siz yoksunuz bu alemde..Yapmak istediğin beni kovmak ise eyvallah kardeşim al derneğinde forumunda senin olsun ..Neler gördüm ben neler..

Şu andan itibaren bana cevap yazmayın muhatab olmak isteyen Fcebooktaki sayfamdan yazabilir.. zira bu sayfayı bir daha açmayacagım..

M.Serkan İNANÇ
06.01.12, 11:13
Bravo tebrikler sayın moderatör.. devam edin.. insanları dışlamaya devam edin öküz altında buzagı aramaya , devam edin dernekler arası kavgaya , devam edin çamur atmaya..

aynası iştir kişinin burdaki laflara balıkmaz .. kedidir uzanamadıgı cigere mundar der..

sayın moderatör .. eger gerçekten demokratik bir sayfa ise bu mesajımı silmez herkese okutursunuz. burdaki insanlara bir şeyler verin.. benim peşimde dolanmak yerine.. bu tür bir yaklaşımınla verdiğin saygı ve sevgi eksik olsun kardeşim ..karşında çocuk yok ..

Sayın Admin

Ben bu alemde yani sanal forumlarda , icat oldugu tarihten beri varım.. ne insanlar tanıdım ne insanlar gördüm.. Bu nedenle bu ortamların ve içindeki insanların hangi amaçları oldugunuzda gayet iyi öğrendim..

Bu ortamda Olta Balıkçılıgı Federasyonu(OBAF) ile ilgili bir konu açtıgım günden bu yana 3. kez şahsıma antipatik yaklaşım gördüm..

Bakın beyler, ben hiçbir derneğe üye değilim..ve tüm dernekler , benim için aynıdr.. ama siz kendinizi alemden soyutlamak istiyorsanız ki öyle gözüküyor sizin bileceğiniz iş..

Şu an bildiğim kadarı ile memlekette 21 dernek var kör-topal-saglam her ne ise..bir şekilde ayakta duruyorlar.. ve bunların bünyesinde yüzlerce insan var..bir amaç için ki ortak bir amaç için beraberler..

Siz yetkili ve yönetici olarak kaç üyeniz var bilmem ama böyele umuma açık bir forum ortamında o camianın tamamını temsil eder durumdasınız zira avatarınızda dernek üyesi diyor.. ona göre tarafsız ve objektif olmalısınız.. Adı lazım değil sizin forumun 10 katı daha aktif ve memleketin eski ve oturmuş bir sitesinde sadece 1 yetkili ile yürütülüyor..? neden biliyormusunuz ? Lider olma kavgası yok..

- Biz kapalı derneğiz kendi tarafımızdayız , bize ters gelen konuları istemeyiz başka derneklerden vs bahsedilmesinden hoşlanmayız,

derseniz o zaman forum üyeleliği sedece dernek üyelerine açık olsun ve aranızda sohbet muhabbet geçinip gidersiniz..dışarıdan kimseyi üye almayın..

4.ocak günü OBAF üyeleri ege ünüversitesi su ürünleri fakultesi.. akademisyenleri ile beraber balık avında idi Urlada ve bende yanlarındaydım.. şimdi bu konuyuda herkese örnek olsun diye açsam ..malum yine tepki gelecek.. Yalanmı??

Yapılan şey bana göre çok güzel bir organizasyon idi..Bilim insanı ile amatör balıkçının aynı ortamda beraberce tartışarak – konuşarak – yeni bir şeylerin öğrenilmesi ,gelecege dönük planların yapılması..bu tür kuruluşların yapması gereken şeylerdir...

Ülkemizde bu tür zıtlaşmalar – kabullenmeme gibi kişisel hatalar var oldugu sürece ,amacı olan dernekleri hiçbir zaman istediği noktaya getirmiyecektir..amacına ulaşamıyacaktır..Dernekleri .siyasi partilere benzetmek veya futboltakımı tutar gibi dernek ayrımı yapmak .. kimseye fayda getirmez

Ülkemizde bir federasyon kuruldu ve bu hepimizin federasyonu olmalı ..
-Ben kabul etmiyorum diyen ler yanlış yoldadır.. maddi olarak olmasada manevi olarak sahiplenmek gerekir..yazıktır günahtır bu ülke insanına.. dogasına,tabiatına..

İtirazı olan ların yapabileceği en güzel şey kendi federasyonlarını kurmaktır..Çok ta güzel olur..alkışlarım..

İlerde bir Konfederasyon olmasıda ihtimal olur..
Aklın yolu birdir.. STK larındaki son durum iç açıcı değildir..bunu Dışarıdan bakan herkes görmekte.. Kendinizi kendinize değil dışardakine soracaksınız
-Biz nasılız?

Her horoz kendi çöplüğünde ötmeye devam ettiği sürece sesleri az çıkmaya devam edecektir..

bu zihniyetteki moderatörlerle bir karış yol alamazsınız..

Şu andan itibaren kaydı mı silebilirsiniz hatta tüm konularımıda

Ama unutmayın sadece siz yoksunuz bu alemde..Yapmak istediğin beni kovmak ise eyvallah kardeşim al derneğinde forumunda senin olsun ..Neler gördüm ben neler..

Şu andan itibaren bana cevap yazmayın muhatab olmak isteyen Fcebooktaki sayfamdan yazabilir.. zira bu sayfayı bir daha açmayacagım..

Muvaffak ağabey merhaba,

Sanırım siz bizi başkaları ile karıştırdınız.
Demokratik bir sayfada yazdığınız bu mesaj olduğu gibi duracak ama sizede gereken cevap en güzel şekilde (Ali abinin sorduğu basit bir soruyu nereden nereye götürdüğünüz için) facebook' tan değil buradan verilecektir.
Bundan hiç kuşkunuz olmasın...

Siz ilk önce üye olurken kabul ettiğiniz forum kurallarını şu aşağıdaki linkten bir okursanız sevineceğim.
Forum üyelerimizin ve dernek üyelerimizin tadını kaçırmanın alemi yok, buna müsaadede etmeyiz.
FORUM KURALLARI (http://www.oltacilar.com/forum-kurallari-t8369.html)

Saygı ve selamlarımla

M.Serkan İNANÇ
OLTACILARDER Yönetim Kurulu Başkanı

M.Serkan İNANÇ
06.01.12, 11:24
bu maddeyi açıklarmısınız?

Necati ağabey merhaba,

13. maddenin diğer fıkralarınıda alarak okuyunca daha anlaşılır olacağı için aşağıya ekliyorum.
(Siz 13. maddenin tamamını okumuş olabilirsiniz ama bu konuyu okuyanlarında bir defa daha gözden geçirmesi yararlarına olacaktır.)

(13) a) Kiraya verilen istihsal sahalarında amatör avcılık yapılabilecek alanlar Bakanlık il müdürlüklerince belirlenir. Kiraya verilen istihsal sahası baraj gölü ise amatör balıkçılığa ayrılacak alan için DSİ Genel Müdürlüğü mahalli kuruluşundan da görüş alınır.

b) Kiraya verilen istihsal sahalarına, kiracı tarafından; kiralama yapanı, kira süresini ve amatör avcılık için belirlenen alanları gösterir bilgilendirme levhaları konulur.

c) Projeli olarak kiraya verilmiş göletlerde amatör avcılık yapılması yasaktır.

Yani sonuç şu;
Ticari amaçla kiralanmış yerlerde amatör balıkçılar resmi tatil gününde üç iğneli tek olta ile amatör balık avcılığı yapılabilirler.
Ayrıca şuda var ki kiralanan yer projeye dayalı ise onu bile yapamaz, yani avlanamazlar.

Saygı ve selamlarımla.

Erhan KIZILTAŞ
06.01.12, 15:08

Sayın Admin

Bakın beyler, ben hiçbir derneğe üye değilim..ve tüm dernekler , benim için aynıdr.. ama siz kendinizi alemden soyutlamak istiyorsanız ki öyle gözüküyor sizin bileceğiniz iş...
...

derseniz o zaman forum üyeleliği sedece dernek üyelerine açık olsun ve aranızda sohbet muhabbet geçinip gidersiniz..dışarıdan kimseyi üye almayın.....

Öncelikle karşımızda bir çocuk olmadığı için açık konuşacağım...

Bu tür forumların kurulduğu tarihten itibaren ilgileniyorsanız ve herkesin çabası nedir gayet iyi öğrendiğinizi düşünüyorsanız, şu yazdığınız cevaba dayanarak söylüyorum; bizim çabamızı/amacımızı öğrenememişsiniz demektir... (Ben yeni öğrendim sizin de öğrenmeniz dileğiyle)

Hiçbir derneğe üye değilseniz ve OBAF sizi bu kadar etkilemişse vardır bir sebebi değil mi?

Bizimle de etkileşim halindesiniz, OBAF ile buradaki olayları da paylaşıyorsunuzdur diye umuyor ve sizi; (hiçbir daveti geri çevirmediğinizi düşünerek ve bizimde kapalı bir Dernek olmadığımızı ispatlamak adına) bizi daha iyi tanımak için Ankara' ya davet ediyorum. Burada size amacımızı ve çabalarımızı ve hiçbir şekilde kapalı olmadığımızı daha iyi anlatabileceğimizi düşünüyorum.

Ortaya bir taş atıpta sonra ben oynamıyorum Facebook' a yazın demenizi de çocuk olmadığınıza göre alınganlığınıza bağlıyor ve ortamın daha fazla gerginleşmeden bir orta yolu bulacağımıza inanarak sizi olumlu düşüncelerinizle kazanmayı amaçlayarak bütün bunları yazıyorum..

Saygılarımla..

coti
06.01.12, 15:47
sayın başkanım
yani hidro elektrik santralı olan bir yerde hafta sonu bu barajda av serbest ve tabelada koyması zorunlu dur benim anladığım bu

n/a
06.01.12, 17:35
Yazık.. Çok yazık, hala bıraktığım yerdesin Sayın İşmen...
Oysa umutluydum sizden.... Neyse orda kalmaya devam et .....

Nuri ERTİK
06.01.12, 18:18
sayın başkanım
yani hidro elektrik santralı olan bir yerde hafta sonu bu barajda av serbest ve tabelada koyması zorunlu dur benim anladığım bu

Evet.Serbesttir...
Ancak,

Hidroelektrik santrali güvenlik sahasında ve bent güvenlik sahasında, DSİ ve ilgili kuruluşun tabelalaları vardır. Olmaması zaten işlerini doğru yapmadıklarını gösterir.Sadece balık avlayan için değil, tüm vatandaşlar için tehlike oluşturan bu sahaların belirtilmesi kanuni zorunluluktur aynı zamanda.

Belirtilen güvenlik sınırlarının dışında,
2/2 tebliğ çerçevesinde rahatlıkla avlanabilirsiniz.